cum ai descoperit dc?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

Cautam nu stiu ce cu google si am descoperit site-ul asta, m-am uitat pe-aici si am zis ca merita sa raman pe forum

"If there were in the world today any large number of people who desired their own happiness more than they desired the unhappiness of others, we could have paradise in a few years."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Cautare Google, acum un an, dupa: "pasi adoptie". Singurele zile cand nu am intrat au fost cele in care nu am avut net

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Cautam pe Google detalii despre o boala si de cele mai multe ori ajungeam pe DC, pe atunci nici nu stiam ce e ala "foum", mi-a luat ceva timp sa inteleg ce e cu aceste discutii si cum poti intra in ele (eram prea orgolioasa sa-mi intreb sotul).

_

La 7 luni are cancer, dar si 80% sanse sa traiasca. Haideti sa o ajutam!



Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!


Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

disperata fiind cu laringitele, cautam neincetat tot ce se scrise despre aceasta boala, si uite ca am ajuns dependenta de DC.

printesa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Acum vreun an si ceva, cautam o reteta cu linte si am ajuns aici. Pe urma, chiar nu mai stiu cum, am citit povestea lui Gandacelu' despre nasterea lui Ioachim. M-am indragostit de Gindacel si am zis ca nu se poate sa nu stau pe un site unde exista oameni ca ea. Sunt cool, nu?

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

Vroiam sa citesc articole despre adoptia unui copil....cand am dat din intamplare peste acest forum, dar nu-mi pare rau pentru ca aici cu voi ma simt ca si cum am fi o mare familie.

MG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angela Panduru spune:

Buna , eu am descoperit DC cautand informatii despre inseminare artificiala ,tocmai pierdusem o sarcina si nu cunosteam cauzele,eram disperata ,aveam atatea intrebari la care nu avea cine sa-mi raspunda,si cu ajutorul informatilor de pe acest site am trecut mai usor peste problema mea , acum sunt dependenta .va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Eu am descoperit intamplator forumul in timp ce ma documentam despre bone pentru a face o campanie de promovare pentru o firma de baby sitting. Vreau sa va spun ca la inceput nu stiam decat de bucata despre bone, gradinite etc. Dupa ce am epuizat subiectul si eram toba de carte, am intrat sa vad ce se mai intampla si in restul forumului. Fetelor, vreau sa va spun ca eram ca un copil care a descoperit o camera plina de jucarii, dulciuri si televizor. Totul nelimitat. Pe vremea aia aveam altfel de preocupari (deh 22 de ani) asa ca stateam mai mult la "Un ochi rade, altul e vanat" insa cand am ramas (surprinzator) insarcinata am devenit legata de maini si de picioare de odiseea sarcinii.

Nu stiu de ce am impresia ca nu o sa se termine aici relatia mea cu forumul. Ceea ce mi se pare incredibil este cata lume citeste si contribuie la existenta forumului, la multitudinea de relatii ciudate care se nasc. Dupa parerea mea este un adevarat fenomen social pe care mi-am propus sa il studiez si sa il transform intr-o lucrare de sociologie. Asta cand o sa stiu eu sociologie si o sa am rabdarea de a scrie un tratat. Cu toate astea deja l-am cooptat pe un fost profesor de facultate si l-am pus sa studieze problema.

Ati observat cand dati search pe google, indiferent de subiect: razboiul din irak, purici, pasaport unul din primele linkuri date este desprecopii. Aici gasesti orice si de cele mai multe ori e informatia corecta. La o adica nici nu mai ai nevoie de viata sociala!

Sofia cu o mare galma de 37 saptamani

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boeru spune:

Eu in dec. 2004 mi-am pus net acasa. Raducu avea aproape 1 an si 2 luni. Dupa sarbatori am inceput sa caut subiecte care aveau legatura cu copii si bineinteles ca am dat peste voi. Citeam cam tot ce se scria dar abia in februarie 2005 cand m-am hotarat sa va povestesc cum am nascut m-am inscris. De atunci dependenta DC.

Viata este facuta din bucatele mici de ciocolata, cand mai dulce cand mai amara, important este sa stii sa le gusti pe fiecare in parte.....
Raducu cand avea plete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Si eu am descoperit DC-ul cu vreo jumatate de an inainte de nunta, cand, tot asa, cautam site-uri cu rochii de mireasa... Am gasit atunci grupul mireselor anului 2005, printre care mi-am gasit si eu locul. Apoi cumnata mea a aflat ca are probleme si nu ramane insarcinata. Atunci am cerut ceva sfaturi de la aspirante si viitoare mamici, asfel incat sa o pot incuraja si sa-i dau speranta ca va veni si minunea ei....cat de curand...

Acum tot aici sunt, pentru ca ma informez...in mai putin de 7 saptamani o sa fiu matusica de baietel!!!

Maine-poimaine, cine stie, ma inscriu si eu la mamici....asa ca nu am de gand sa plec din comunitatea DC. In plus, de cate ori am nevoie de un sfat, o parere, o mana de ajutor apelez la voi. Cum as putea trai fara DC, ma intreb...si realizez ca sunt si eu dependenta, ca si voi.

Ioana

Mergi la inceput