copii din 1997

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

La multi ani tuturor!
La noi tot Scooby Doo, de acolo mai citeste cate ceva, in rest nu prea. Acum i-am facut rost de Dracula (originalul) si ieri inainte de culcare s-a apucat de citit. Acum e tare preocupat de vampiri. Important e sa citeasca ceva, poate prinde gustul


Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crenick spune:

Si noi suntem in clasa a 3-a.Pe fetita mea o pasioneaza internetul si are un forum despre desenele animate Witch si nu numai.Daca credeti ca pe copiii vostri ii interesea-za se pot inscrie pe www.witch2.3xforum.ro.Va pup Crenick

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

Aha ,nu stiam de unde vine pasiunea fiicei mele pentru wichi (am uitat cum se scrie ).Azi a vazut niste carti de joc cu asa ceva si nu stiam de ce fiica mea este atat de entuziasmata de ele(pana la urma a renuntat usor la ele in favoarea unor carti de joc).

http://pg.photos.yahoo.com/ph/smolei_2004/album?.dir=/759fre2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IEPU spune:

Incercati cartile cu Harry Potter!
Al meu nu citea de bunavoie decat revistele Terra si Planeta albastra care se comanda la scoala. Dar asta vara a descoperit cartile cu Harry Potter si a ros doua la foc automat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

va trebui sa incerc... dar va fi greu, mai ales dupa filme HP si jocuri HP... mai ales daca va vedea cartile cat de groase sunt

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caminik spune:

Nu stiu cum sunt copii vostri ,dar fata mea,care pe data de 22 implineste 10 ani,este o imprastiata.Acum ii fac curat in camera,si in secunda urmatoare e dezastru.Cum reusiti cu copii vostri?In cazul in care sunt mai ordonati.Eu nu stiu cum s-o mai fac sa inteleaga ca e fata si va trebui ca pe viitor sa se conformeze statutului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IEPU spune:

Eu imi amintesc, de cand eram adolescenta, a mi se cerea exclusiv sa invat. Cand venea mama de la servici vreo ora numai aduna ce gasea imprastiat. Nu spalam nici farfuria din care mancam si daca mi se cerea sa duc gunoiul o faceam fara sa protestez dar cu senzatia ca mi s-a luat ceva.
Si nu mi-am dat niciodata seama ce frustrant era pentru mama decat cand a venit randul meu sa administrez o gospodarie.
de aceea fiul meu are responsabilitatea curateniei in camera lui. Nu iti inchipui ca ii vine lui asa dintr-o data si se apuca de facut ordine dar la noi in familie se obisnuieste ca toata lumea sa lucreze, fiecare dupa puterile lui. asa ca nu i se pare neobisnuit sau degradant sa ii apara aspiratorul in usa dormitorului si sa ii cer sa dea cu el. Sterge praful, face curat pe biroul lui si isi pune in ordine cartile, aduna hainele aruncate pe jos, DAR numai atunci cand i se cere.
E bine si asa, eu sunt multumita mai ales ca nu creste cu idea ca munca e pentru altii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

Si eu fac parte din mamicile care vin de la servici si mai pierd vreo 1/2 ora strangand din urma fetei
Dar in wekend ea duce gunoiul chiar daca cateodata protesteaza un pic si din cand in cand mai isi strange si singura de pe birou ,binenteles cand e apostrofata de mine sau tatal ei .Asa ca initiative proprii nu prea avem sau poate o data la vreo 2 luni .

http://pg.photos.yahoo.com/ph/smolei_2004/album?.dir=/759fre2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Al meu copil mai da cu apiratorul, mai spala vasele (asta mai rar...) insa strangem impreuna toti trei jucariile in fiecare seara.
Cat despre beneficiile televizorului, m-a intrebat intr-o seara ce inseamna sexul sado-mazo? Ca asta trebuia sa ghiceasca un jucator de la o emisiune-concurs M-am simtit blocata un pic, dar i-am explicat destul de bine, cred... ca de atunci nu a mai pus intrebari
I-am spus ca asta inseamna daca doi oameni se iubesc mult si nu se pupa, ci se bat, si asta le face placere.

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

cred ca problema fetei mele in a-si strange hainele se datoreaza si sotului meu care nu si le strange si fiica mea imi raspunde cateodata ca daca tati nu si le strange ea de ce sa si le stranga si ma lupt cu greu cu acesta convengere .

http://pg.photos.yahoo.com/ph/smolei_2004/album?.dir=/759fre2

Mergi la inceput