copii din 1997

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ange spune:

multumesc pt. raspuns.
asa-mi aduceam si eu aminte ca noi mamicile am facut tabla inmultirii in clasa a 2-a.

ce teste este asta Cangurul?


"nimeni nu moare virgin.viata i-o trage fiecaruia cel putin odata."

foto
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=12366" target="_blank">povestea Maiei
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=16811" target="_blank">povestea lui Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Cangur este un fel de olimpiada de matematica:)
Si eu am facut tabla inmultirii in clasa a 2-a, insa copiii de acum incep doar in a 3-a.

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

aha.
merci frumos.


"nimeni nu moare virgin.viata i-o trage fiecaruia cel putin odata."

foto
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=12366" target="_blank">povestea Maiei
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=16811" target="_blank">povestea lui Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

Nu s-a mai scris demult la acest topic si vin si eu cu o intrebare :
Este normal ca la varsta de 9 ani sa incepe sa i se clatine si maselele (si ele sunt de lapte ?) sau e o carenta de calciu .

http://pg.photos.yahoo.com/ph/smolei_2004/album?.dir=/759fre2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

asa stiu ca unele dintre ele tb sa cada... nu mai tin minte...
dar de siguranta intreaba un stomatolog!


ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Mie mi s-au schimbat absolut toate maselele, nu e la toata lumea asa,dar oricum se schimba si o parte din masele,ca-s tot de lapte.

Poze

One Stone is Enough to Break a Glass. One Sentence is Enough to Break a Heart.One Second is Enough to Fall in Love and One Misunderstanding is Sufficient to Break Friendship.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

M-am linistit dupa ce a mai citit un pic si pe net .Eu credeam ca la varsta respectiva cad numai dinti de lapte .
Cum merge cu scoala ? Cred ca asteptati cu nerabdare vacanta .A mea a cam obosit dar azi a fost fericita ca nu le-a dat nimic de scris si la engleza au ascultat cantece .

http://pg.photos.yahoo.com/ph/smolei_2004/album?.dir=/759fre2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

Fetelor ,chiar nimeni nu mai posteaza pe aici?
Poate puteti sa-mi spuneti ce lecturi de vacanta s-au mai dat la clasa a 3 a ca la noi nu s-a dat nimic de citit si fiica-mea nu se omoara sa citeasca din proprie initiativa ci doar cu ochii la calculator sau tv .Am mai iesit in oras de cateva ori sau amai jucat sah cu tatal iar in rest joaca .Cu greu a citit revistele SCOOBYDOO caci altfel colectiona doar cartonasele.Macar mai sunt ceva lucruri interesante in revistedesi pretul e cam mare avand in vedere cat e de 'subtirica' revista .Acum mi-a spus ca vrea sa-i comand cartea "A murit Luchi " si nu stiu daca va avea aceeasi soarta ca alte carti pe care i le-am comandat(zac in biblieoteca necitite de ea poate doar de mine cand mai am timp)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/smolei_2004/album?.dir=/759fre2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IEPU spune:

Ne bagam si noi in club.
Horia are aproape 10 ani si e in clasa a 4a.

Aurora, am vazut intrebarea ta dar nu ne mai amintim ce anume citea in clasa a 3a. Ce ne amintim sigur este ca si in clasa a 3a primea cam 3-4 bucati in vacanta de 2 saptamani si de facut fise de lectura la fiecare.

Mi-ar placea sa mai animam subiectul asta. Haideti sa mai schimbam pareri despre piticii nostri.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

Iepu ,bine ai venit !
Vazand ca nu le-a dat nimic de citit i-am comandat fetei mele la libraria online :A murit Luchi si Colt ALB .Numai ca o sa le primesc in jurul datei de 15 ianuarie .

http://pg.photos.yahoo.com/ph/smolei_2004/album?.dir=/759fre2

Mergi la inceput