Concediu in Croatia?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

In ceea ce ma priveste cred ca voi merge pe aceast ruta
www.marius.rdsor.ro/croatia/ruta.jpg

Daca vreti sa va ajut cu posibile rute spuneti-mi va fac ruta si o pun pe server.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Noi n-am luat-o prin nici o Budapesta, de ce sa ocolim atat? De la Arad-Nadlac-Szeged-Mohacs si de acolo spre sud, am iesit pe la Udvar. Cat mai putin pe la unguri, cu atat mai bine. (au restrictii mici de viteza). De la Udvar, drept la sud, prin Osijek, pana dai in autostrada care merge la Zagreb.

Marius, sa inteleg ca iti faci rost si de viza de Serbia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ups... acum m-am prins. stai sa vad ruta scrisa de tine

www.marius.rdsor.ro/croatia/ruta1.jpg

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adilushu1 spune:

Noi am fost 2 ani la rand (si vom merge si la anul) in Croatia, la Biograd. Am mers Bucuresti-Arad-Szeged-Mohacs-Udvar-Zagreb-Biograd (in 2 zile de fiecare data).

Super tara, super servicii.

Am stat la o vila (apartament) pe malul marii.



Life is full of surprises, eat your dessert first!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SDream spune:

Ne gandim si noi la un concediu in Croatia, insa cu avionul. Aveti idee de o statiune cu plaja cu nisip fin, neaglomerata, si care sa nu fie plina ochi cu umbrelute si sezlonguri? Din ce am citit pana acum plajele sunt cu pietre. M-ar interesa ca idee si un pret pentru cazare + avion, de preferat la hotel aproape de mare si cu mic dejun.

Am inteles ca decat sa vorbesti engleza acolo, mai bine italiana sau germana. Asta ni s-a intamplat si in Bulgaria, la Golden Sands, asa ca ma bate gandul sa aprofundez germana

Cat de civilizat e in Croatia in legatura cu fumatul? Adica e ca la noi, peste tot pe plaja si in restaurant?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cattalina spune:

vresi eu sa mergem la vara in croatia cu cel mic ....
cand ii sezonul? poate ar fi mai bine sa mergem in extrasezon sa nu fie nici fff scump nici fff agl;omerat si nici fff cald
merci

cattalina&costty(22.09.2002) Dragos (23.07.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ai poze la mine pe site. O parte din ele desigur.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Uutza spune:

Salutare, si eu imi pregatesc vacanta in Croatia. Daca vreti sa mergeti cu avionul la Zagreb, poate va intereseaza sa stiti ca Croatia Airlines au niste dealuri super-bune pentru zborurile interne - se zboara de la Zagreb la Pula pentru cca 190 Kuna. La fel pentru Dubrovnik, Split, etc.

Noi o sa inchiriem o masina din Zagreb, o sa mergem prin Istria, apoi mergem in jos spre Dubrovnik, pe parcursul a vreo 9 zile, lasam masina in Dubrovnik si luam avionul inapoi la Zagreb.

Imi poate recomanda cineva cazare ieftina si faina in urmatoarele orase: Zagreb (1 noapte), Rovinj/Pula (1 noapte), Rijeka (1 noapte), Baska (1 noapte) si Trogir (3 nopti)?

Sint surprinsa de ce s-a pomenit aici, cum ca nu le-ar placea vorbitorii de engleza. Inseamna ca tre sa-mi lustruiesc italiana putin pina plecam.

UU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nimeni2011 spune:

Buna!S-a deschis sezonul de vacante???
Adevarul este ca si noi am inceput deja sa discutam pe tema asta...
Noi am inceput sa mergem in Croatia din 1997,imediat dupa razboi.In primii ani am fost la appartman,cu mincarea adusa de acasa,si cu "voucherul",cumparat.Dupa aceea ne-am smecherit,ne-am dus pe cont propriu,am intrat in orasul unde am vrut sa stam la o agentie de turism,si ne-au intermediat un apartament,sau vila,care era disponibila,si ne-a convenit si noua.Dupa aceea s-a cam scumpit viata de acolo(piine,rosii,...)si dupa un calcul mai indelungat,anul trecut am fost la hotel cu demipensiune,in Porec.Am iesit cu vreo 20 de euro mai mult pe cap/saptamina,dar am trait ca o regina!Nu am gatit,nu am sapalat vase.Cred ca a meritat.
Cred ca anul acesta e mai bine daca nu va aventurati pe cont propriu pana acolo.Anul trecut deja vamesii erau foarte insistenti sa vada voucherul.Cele mai bune oferte am vazut la Atlas Tour,agentie din Croatia,care este prezent si in Romania(la Oradea ,prin Master-tours).
In legatura cu limba vorbita,cred ca nu trebuie sa va faceti griji.Ei incearca sa se inteleaga si prin lb internationala al gesticulatiei,daca altfel nu merge.Dar cei de la agentii,sau hoteluri,toti vorbesc si engleza,pe linga italiana si germana.
....si va dati seama cit de frumos poate fi,daca am mers inapoi de atatea ori????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mormelvio spune:

Si pe mine ma intereseaza o vacanta in Croatia...asa ca va rugam pe cei ce ati fost anul asta pe acolo sa ne mai dati niste amanunte...
Multumesc.

Nunta noastra 06.09.2003
http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=549535785&security=moKWll

Mergi la inceput