Concediu in Croatia?

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Am uitat sa sriu ca in sept. plaja este mai libera, deci nu e asa de aglomerata.
Din Arad pana la Omis sunt cam 900 km.
Servicile sunt ireprosabile, nu se compara cu ale noastre...si in plus e Marea adriatica, nu...care desi sarata...e sanatoasa rau de tot

de-ale gurii


Stefan Peter(1 an si 7 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Hilde ce mi-a placut mie la Omis! Din pacate am fost doar in trecere. Ai fost pe "canionul" ala, sau chei, ce sunt?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Lavi, n-am fost...din pacate..ca io sunt nebuna dupa plaja...si nu ma plimb....
Acuma cum il avem pe stefan nu stiu daca o sa mai stau asa la plaja...ca va trebui sa fug dupa el...cine stie...poate se mai potoleste pana atunci!

Normal, ca mai sutnsi statiuni altfel..decat omis...dar noi tot la duce ne-am dus....si ne-am obisnuit acolo

de-ale gurii


Stefan Peter(1 an si 7 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dora_teo spune:

am vrea sa mergem si noi in croatia pe la inceputul lui august impreuna cu un alt cuplu de prieteni. Suntem din Cluj si am vrea sa mergem cu masina pe cont propriu, eventul cu ceva rezervare la o pensiune. Stie cineva cat costa o camera pe noapte pentru 2 pers, sau un apartament pentru 4 pers in croatia? A fost cineva fara rezervare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

quote:
Originally posted by Hildegard

Arleena,Croatia nu se afla in UE, deci trebe pasaport...si pentru copil daca e cazul.


NU trebuie viza pentru Croatia. daca mergeti din Romania prin Ungaria cu masina nu aveti nevoie de nici o viza.
pentru Serbia si Muntenegru da.
verificati si aici: http://www.mae.ro/index.php?unde=doc&id=5468&idlnk=4&cat=5

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

quote:
Originally posted by dora_teo

am vrea sa mergem si noi in croatia pe la inceputul lui august impreuna cu un alt cuplu de prieteni. Suntem din Cluj si am vrea sa mergem cu masina pe cont propriu, eventul cu ceva rezervare la o pensiune. Stie cineva cat costa o camera pe noapte pentru 2 pers, sau un apartament pentru 4 pers in croatia? A fost cineva fara rezervare?



Citeste din urma acest subiect, e chiar util!

O camera intre 20 - 25 - 30 de euro, un apartament de 4 persoane 50-60. Asta acum 2 ani, gasite la fata locului.

Hilde poate mergi data viitoare pe canion!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

tatal meu face des croatia ca e croat si are nevoie de pasaport...pai mai bine ne facem...ca treceme si prin serbia

de-ale gurii


Stefan Peter(1 an si 7 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

uitati aici DUCE:gasiti de toate......vedeti si preturi la vile...tot tacamul.

http://www.omisinfo.com/omis/duce/duce-accommodation.htm

de-ale gurii


Stefan Peter(1 an si 7 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Am fost in septembrie si in august. E super Ok. Chestia cu rezervarile ce sa zic... gasiti camere la liber. va place luati, nu va place vizitati pana gasiti ceva ce sa va placa. Suuunt multe oferte. Gasiti poze la mine pe site. In 2005 am dat 50 euro si am avut 2 camere 1 baie un living+bucatarie cu toate dotarile si o terasa mare. In 2006 am dat 40 de euro si am avut 2 camere+bucatarie+baie+balcon tot asa cu toate dotarile.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Anul 2006 /Anul 2007 /Serbarea Ioanei
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

da, asa cum zice marius te poti duce la liber deci fara rezervare dar nu sti cat dureaza pana gasesti.
cel mai bine e sa te duci o data asa fara rezervare, iti iei nr. de telefon de la proprietar, apoi daca mai vrei sa mergi si in anii viitori suni acolo unde ai mai fost si-ti rezervi....e simplu.

de-ale gurii


Stefan Peter(1 an si 7 luni)

Mergi la inceput