Concediu in Croatia?

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns selket spune:

Buna,

Vreau sa merg in perioada 08.08-16.08 in Croatia. Pasaportul meu expira in 22 August. Credeti ca ar trebui sa il reinnoiesc inainte sa plec? As putea avea probleme? Problema mea cu reinnoitul este ca trebuie sa merg in Neamt si nu prea as vrea sa fac acum drumu asta.

Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selket spune:

Buna,

Vreau sa merg in perioada 08.08-16.08 in Croatia. Pasaportul meu expira in 22 August. Credeti ca ar trebui sa il reinnoiesc inainte sa plec? As putea avea probleme? Problema mea cu reinnoitul este ca trebuie sa merg in Neamt si nu prea as vrea sa fac acum drumu asta.

Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selket spune:

Buna,

Vreau sa merg in perioada 08.08-16.08 in Croatia. Pasaportul meu expira in 22 August. Credeti ca ar trebui sa il reinnoiesc inainte sa plec? As putea avea probleme? Problema mea cu reinnoitul este ca trebuie sa merg in Neamt si nu prea as vrea sa fac acum drumu asta.

Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selket spune:

Scuze, imi tot dadea eroare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

da, trebuie sa-ti reinoiesti pasaportul.

noi ne-am hotarat ca in septembrie merge 14 zile la Omis-Duce in Croatia, la vila. Calatorim cu masina si avem de parcurs 850 km.

de-ale gurii


Stefan Peter(1 an si 7 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

quote:
Originally posted by selket

Buna,

Vreau sa merg in perioada 08.08-16.08 in Croatia. Pasaportul meu expira in 22 August. Credeti ca ar trebui sa il reinnoiesc inainte sa plec? As putea avea probleme? Problema mea cu reinnoitul este ca trebuie sa merg in Neamt si nu prea as vrea sa fac acum drumu asta.

Multumesc.



Eu stiu ca poti calatori doar cu cartea de identitate in tarile UE.

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Croatia nu e in UE

http://www.europeana.ro/dosare/tarile%20membre%20ue.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Sorry!, nici nu ma gandeam ca nu e membra

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

pai pe perioada care mergi ai pasaportul valabil, nu vad rostul sa-l reinoiesti, asta numai daca poate vrei sa stai mai mult...dar cum ai intrat in ungaria ai CI valabila....asa ca....eventual suna la serviciul pasapoarte si intreaba pt siguranta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

pt cei ce au fost la lacurile Plitvice..imi recomandati sa ma cazez acolo 1 noapte..sau e suficient o vizita de o zi de undeva din apropiere?

eu fac un tur la croatiei in august...de la nord la sud....si initial intentionam sa vizitez lacurile la intoarcere...urcand de la Dubrovnik...insa e drumul lung....si ajungem obositi...

ca traseu ...2 zile pe langa Porec...3 zile pe langa Opatija sau Senj...2 zile pe lnaga Split...si 3 zile pe langa Dubrovnik...vi se pare ok...in sensul ca pot vedea ceva in intervalul asta?...sau sunt numai pe fuga?



anda




"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput