Timisoara (13)

Timisoara (13) | Autor: gabirus

Link direct la acest mesaj

Timisoara, welcome la capitolul 13! Sa ne fie cu noroc!





  • mutti


  • mcrmiki


  • Silvana (1.10.1975, Balanta), Florin (10.7.1973, Rac) si Paul (9.1.2001, Capricorn)


  • Ionela-roxana si Rares (3 ani)


  • sim1


  • oanamc (Oana) si Letitia Medeea (2 luni)


  • Toria (22.01.1969, Varsator), Gelu (17.5.1969, Taur), Aurora-Alice (23.3.1992, Berbec) si Jan Florian (30.5.2001, Gemeni)


  • Giuliatm (Alina Iulia) (1.7.1976, Rac) si Alessandra (10.3.2005, Peste)


  • Alice54


  • Mirona (8.11.1974, Scorpion)


  • Doris-Alina (13.9.1973, Fecioara), Radu (9.7.1970, Rac) si Ines (29.6.2002, Rac)


  • Zoe (7.9.1977, Fecioara), Mircea (19.11.1975, Scorpion) si Alex Stefan (28.11.2004, Sagetator)


  • Gabi Rus (15.10.1979, Balanta), Calin (22.9.1974, Fecioara), Eva (25.7.2000, Leu) si bebe2 DPN 7.8.


  • blackpanterro (Adriana) si Aidan (27.06.2005, Rac)


  • Alcristina si Stefi


  • Mihi, Lorand (4 ani) si Arpad (1 an si 6 luni)


  • Albi'


  • Aldona si Diana (1 an si 4 luni)


  • Cosmina (6.4.1972, Berbec), Marius (1.5.1970, Taur), Vlad (10.1.1998, Capricorn) si Radu (21.6.2004, Gemeni)


  • Viorela Hoff


  • Aileene si Alexandre (6 ani)


  • Amutza (Amalia) (25.9.1980, Balanta), Dan (18.4.1977, Berbec) si Alisa Talida (25.6.2005, Rac)


  • Giova (Ioana) (14.2.1980, Varsator), Claudiu (7.2.1979, Varsator) si bebe DPN 12.1.2006


  • Ana68 (Ana-Maria) (15.11.1968, Scorpion), Marius (8.6.1964, Gemeni), Alex (18.2.1996, Varsator), Luana (28.10.2003, Scorpion) si Dunia (19.7.1987, Rac)


  • Mary25 (Mariana) (16.8.1979, Leu), Alex (5.12.1976, Sagetator) si Ariana Denisa DPN 15.9.


  • alexa00 (11.2, Varsator), sotul (10.12, Sagetator) si Paul (3.7, Rac)


  • Gianina-Alina si Andreea (4 ani)


  • mitzuka (Simina) (23.10.1978, Scorpion), Vasa (30.1.1976, Varsator) si Deian (21.4.2004, Taur)


  • Anda (10.4.1975, Berbec), Cosmin (23.1.1976, Varsator) si Edi (26.9.2002 , Balanta)


  • danitin si Loriana


  • bulina_buclucasa (Lili) si bebeDPN 2.10.2005


  • Alina


  • Sybille


  • dia_codat, Caroline Iulia (12.7.2002) si Stephanie Daria (9.3.2004)


  • Angela Panduru


  • andanii si Andrei






POZE

INTALNIRE 1
INTALNIRE 2
INTALNIRE 3


Gabi, mamikul Evei si al baietelului din burtic, 36+ sapt.
POZE

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Capitolul 13, intr-adevar, sa fie cu noroc...
Fetele, haideti, sa scriem repede care vreti sa fie titlul, si apoi acordam puncte fiecarui titlu.(votam)
Normal nu ma pot vota pe mine.
Astept!

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Da asa simplu Timisoara ce are? Mai trebe sa ne complicam cu epitete? Timisoara spune totul. Oricum la noi e cel mai frumos, cald si bine din lume
Pai daca vreti titlu, bagati aici din nou propunerile ca sa nu mai scormonim dupa ele prin capitolele trecute ...
Facem lista si votam.

Gabi, mamikul Evei si al baietelului din burtic, 36+ sapt.
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Doris, mai ai nevoie de info de drept civil? Daca da, trimite-mi PM cu detalii.

Miro, sa stii ca si latura psihica conteaza pentru a obtine un succes. Fii aspra! Nu te gandi deja ca nu, gandeste-te ca da, chiar daca nu acum dar foarte curand

Fetelor, intrebare stupida: dopul ala gelatinos tre sa fie incolor? Sau poate fi si alb? La voi cand si cum s-a manifestat?

Mary, ce sa zic, incep sa fiu cam nerabdatoare acum pe ultima suta de metri, desi ar trebui sa folosesc zilele astea pentru leneveala, relaxare ca dupa aia mai greu. In rest, panicata deloc nu sunt, din contra. Nici nu ma asteptam sa fiu asa de calma si linistita in fata marelui eveniment.

Gabi, mamikul Evei si al baietelului din burtic, 36+ sapt.
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albi` spune:

quote:
Originally posted by Albi`

Uitasem sa zic de titulatura

Imi place ce a propus Doris:
Timisoara, oras de 5 stele !!!
La bine, la greu, Timisoareni uniti mereu !!!

Si ce a propus Gabi (putin modificat de mine )
Timisoara - cel mai tare oras (sau Timisoara - the best city) -> in felu' asta promovam "patriotismu' local" / "mandria locala" atat de prezent(e) in Timisoara (chiar si la cei care nu locuiesc inca aici ) si sadim invidia in gātu' altora


Ce ziceti ?




hey.. I could be wrong ! ..but at least I'm breathing..




Mey, io raman la parerea din capitolul anterior [;D]
Asa ca ... la vot cu noi !




hey.. I could be wrong ! ..but at least I'm breathing..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

EU am propus:

Timisoreni, sunteti invitati la Barfa...
Timisoara, oras de 5 stele/five stars...
Banateni,impreuna ne va fi mai bine...
La bine, la greu,Timisoreni uniti mereu...

Ana a propus:

"Timisoara-orasul florilor".

Gabi a propus:

"Clubul barfitoarelor din Timisoara" sau de "Timisoara - hot city"

Albi a propus:

Timisoara - cel mai tare oras (sau Timisoara - the best city)

Lista e deschisa sa propuneti....


DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albi` spune:

Doris, am raspuns in acelasi timp




hey.. I could be wrong ! ..but at least I'm breathing..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Gabi, ce sperietura am tras eu , de... primul copil, cand am vazut dopul gelatinos...la mine nu era nici alb, nici transparent, ci roz...stiu sigur, ca am chemat toata familia,, credeam ca imediat nasc....

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Mi-a zis o prietena ca dopul gelatinos la ea era asa alb-transparent, ca albusul de ou.


poze
gio si bb 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albi` spune:

Doris

Mey da' intreb si io ca kupilu' (sa nu zic ca prostu' ) Dopu' ala cade cu mult timp inainte de nastere?




hey.. I could be wrong ! ..but at least I'm breathing..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mary_25 spune:

,


Un vot pentru "TIMISOARA - HOT CITY". Si sa nu spuneti ca nu vin si eu cu o propunere: " BANATU-I FRUNCEA! ".

Am fost ieri la dr.. Super draguta! Tot fetita e, nu i-a crescut nimic de la ultimul control! I-am vazut coloana, inimioara, intestinele, etc.! Ce mai, am o fetita frumoasa! Cred ca si ei i placea noua dr, pentru ca dadea din maini! Am o intrebare pentru cele care au nascut deja: Cand se intoarce bb?

Gabi: Ce n-as da sa fiu asa calma ca tine cand s-o apropia nasterea! De dop nu stiu sa-ti spun nimic nou sau oricum nu mai multe decat stii deja!

Miro: Tot cu pumni stransi stam! In ce zona stai?

Giova: Cum e azi?


si ne mai auzim,
Mary 30+

Mergi la inceput