Mamici de ianuarie-februarie 2006 (9)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Mirela...adevarul este ca si eu am gaze, dar parca tot mincare care da gaze as papa...iar fasole nu am mai mincat de o mie de ani, cu exceptia fasolii batute dar asta nu se pune...si daca adaug si un ciolan afumat la toata treaba asta, iar imi ploua in gura..nici eu nu prea am chef de nimic, dar se pare ca sotul este la unison cu mine si pitici nu am avut de nici un fel...Doamne ajuta! Si apropo, te astept sa ne batem in kg...glumesc!

Sa nu depunem armele si vom reusi!
Cafeluta draguta
9+
Simburica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Burticute dragi, ce harnice sunteti la scris. Eu va citesc in fiecare zi dar sunt obosita si nu am chef sa scriu. Atata a-ti tot vorbit de salata de vinete ca mi s-a facut si mie pofta si am facut si eu aseara.Inca nu am gustat-o dar cred ca acum ma duc repede in frigi....
Apropo de prestat.... nu va fie frica ca nu i se intampla nimic la bebe. El e acolo bine protejat. La noi sotul e cel cu frica sa nu i se intample ceva la bebe, nu eu... Azi aici e sarbatoare toata lume aici nu lucreaza, mai putin eu, care trebuie sa ma duc.... Sotul sta in pat si doarme..
E atat de cald aici ca dorm foarte rau noaptea.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

astazi sunt Sanzaienele.
imediat plec la eco.
Pana acum de fiecare data mi-a dat dr. poza.
daca nu-mi da ii cer, doar cum credeti?
bebele meu are poze de la 4 sapt.
Mergem si cu stik-ul, poate are poarta USB sa-l si inregistram.
asta in cazul in care a reparat eco asta meserias, ca a fost stricat.
vreau sa-l intreb daca ma pot vopsii pe par.

Gio,Clau & bebe
gio si bb 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Lacramioara, multi multi ani fericiti impreuna !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacramioara t spune:

Fetelor multumesc mult pt.urari si la fel va doresc si eu voua.
Sa fiti inainte de toate sanatoase si la fel bebelusii.
As mai scrie un pic dar fug repede in pauza si intru cand ma intorc.
Am o foameeeee.

Pupici pe burtici,Lacra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna fetelor,

Iar am trecut prin emotii mari Azi noapte m-am dus la toaleta sa fac pp, cand m-am sters am vazut pe hartie culoare portocalie( am incercat de 4 ori si acelasi lucru era )Va dati seama ca am innebunit!!! Dimineata la 5.30 cand m-am trezit, acelasi lucru...Pe la ora 7 deja devenise culoare galbena.Bineinteles ca am fost la dr. la control.M-a urcat pe masa si mi-a spus ca e totul foarte bine inauntru, colul este inchis, arata totul super ok.Eco nu mi-a facut.Doamne prin ce emotii si ganduri negre am trecut pana sa ajung la controlDr. a spus ca nu se vede nici urma de sange si nu am de ce sa imi fac griji.Acum intr.adevar nu se mai vede nimic pe hartie, ma intreb oare ce a fost???Cica este posibil sa fie de la placenta pana se fixeaza...
La multi ani sarbatoritelor sa fiti sanatoase cu bebei super reusiti
Mirela iar te simti rau?
Fetelor v-am facut pe toate sa mancati salata de vinete
Catalina eu am scris acum vreo 4 zile de fasole uscataFac si eu ciorba de fasole astaziEu o am pe socrela care imi face poftele aici insa acum este in Grecia
Burtici voi ati observat ca multe fete nu mai scriu deloc ?Ce o fi cu ele?
Giova astept vesti de la eco Vreau sa vad si poza cu bb
Eu am luat cam multe kgasa ma vad eu in poze...

10 fix

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Maraki ti-am zis ca si eu in sap. a6-a am gasit pe tamponul zilnic niste picaturi roz...am citit pe siteul lui T si sa stii ca si in luna a2-a - a3-a, pot apara pete roze sau maroni, asa ca stiu ca nu sunt neaparat semne de probleme, daca te duci la doctor si daca ele inceteaza este in regula...ce bine ca te-ai linistit, desi eu stiu exact prin ce emotii ai trecut ca si eu cind am patit-o pina am ajuns la T am crezut ca mor de frica..atunci cind eram in 6 sapt....bine ca s-a terminat cu bine! Cred ca de la tine m-am inspirat cu ciorba de fasole. Si eu am vazut ca multe fete nu mai scriu, ce o fi cu ele??

Sa nu depunem armele si vom reusi!
Cafeluta draguta
9+
Simburica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am venit de la eco.
doamne ce emotionant, l-am vazut cum sarea, dadea din maini si picioare, doamne ca nu-mi revin inca.
Cel mai emotionant lucru.
are 5 cm, a crescut acum arata ca e mai mare cu o zi.
a masurat pliul nucal. e 1,2.
cica daca depaseste 3 sunt probleme.

Sunt asa de fericita fetelor, imi vine sa plang de fericire.
zici ca sunt drogata.



Gio,Clau & bebe
gio si bb 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canda_h spune:

Hei burtici, eu sunt una dintre cele care nu mai scriu ... nu prea imi place ca uneori dureaza o ora jumate pana apare ce am scris eu pe forum si pana cand apare nu mai citeste nimeni si mai sunt si 10 mesaje dupa
In schimb citesc in fiecare zi ce ati mai scris ... si asa pofta imi faceti cate odata cand povestiti de mancare . Mi-a ramas gandul la peste prajit cu mamaliga si nu stiu cand o sa apuc sa imi fac ...
V-am vazut si burticile si bebicii in poze si incep sa va stiu pe cele mai "vorbarete" :)
Sper sa apuc si eu sa scriu mai des ... poate cand vom avea net acasa va fi mai simplu.
pupici,
canda

http://pg.photos.yahoo.com/ph/fmountaineer/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Catalina imi aduc aminte prin ce ai trecutDoamne fereste de asa emotii!!!Sa ne ajute Dumnezeu pe toate sa ducem sarcina cu bine pana la capat si sa ne tinem puiutii in brate
Giova felicitari pt. bebe ca este totul perfectCum se masoara pliul nucal? Diseara poti sa pui poza cu bb sa o vedem si noi?Eu cred ca dr. meu nu o sa stea niciodata sa imi arate cum se misca bbEl se uita si explica dupa ....
Candi( am uitat cum este numele, nu cred ca am scris bine) mai scrie si tu cum te simtichiar daca apare mai tarziu mesajul tau( cred ca din cauza ca esti noua pe forum si trebuie moderat raspunsul)Noi ne bucuram pt. toate fetele, santem alaturi si ne sustinem toateCred ca fetele ar scrie mai des dar depinde de timpul fiecareia
Va pup, pofta buna fetelor, simptome usoare

10 fix

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36

Mergi la inceput