Mamici de ianuarie-februarie 2006 (9)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Buna fetelor,
E 10 seara si am apucat sa citesc si eu ultima pagina din ce ai scris voi.
Eu azi am fost la turneul de golf, a fost ok, in aer liber am stat 5h si pe seara de la 4.30 la 7 am fost la nasica sa le vad pe fete, erau inca f.obosite dupa drumul cu avionulca au venit din Ro.
Eu m-am obisnuit, mi-e rau de dimineatza 10 min si apoi imi revin cu cobrigei sarati si mai apoi manic micul dejun, depinde de zi, azi m-am trezit la 5.15 ca a trebuit sa fiu la 6.30 la turneu si am mincat mci dejun deci la 8.20 , asta e, am avut un prinz copios care mi-a ajuns aproape si pt seara, am mincat subtire seara.

Vad ca voi aveti activitati de luat haine deja, eu nu pream am de ce sa imi iau,mi-a adu sis nasa din Ro 2 bluzze si 2 fuste, imi ajung sper eu pina in sept, atunci sper sa imi iau.
Va pup ca ma duc la culare ca suntem obositzi.


Denisa
9+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Maraki scumpa, sunt mai bine, multumesc de intrebare, si teolinda sa stii ca eu stiu a analizele sunt ok, din ce ma pricep eu asa, darmai intreaba si doctoru pt sigurantza.
Gata plec la somnic



Denisa
9+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Neata fetelor...ce vreme de rahat...in fine, sper sa se faca frumos maine, ca azi slabe sperante...tocmai am papat la prima ora creier pane foarte bun si i-am dat mamei comanda de ciorba de fasole si iahnie cu costita...asa ca duminica asta papicesc..azi am program de "distractie": curatenie, calcat, etc...dar incet le voi dovedi pe toate...de simtit ma simt in forma maxima si ma bucur ca nu mi-e rau...voi cum statti fetelor?

Sa nu depunem armele si vom reusi!
Cafeluta draguta
9+
Simburica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

neata!!!!
eu din nou, am dat la....saliva.
acum sunt la birou si beau laptic si biscuiti.
macar atat sa mananc si eu.

aici in Tm este frumu si cald afara.

aseara am facut vinete cu maioneza, iam-iam. Ce bune au fost!!!

eu nu fac azi curatenie, ma intalnesc cu fetele din Timisoara, de pe forum.
Dar maine sigur, e zi de scandal. Sper sa ma simt bine, ca avem multa treaba.

azi la 11.30 sunt programata la eco.
abia astept sa vin, sper, cu vesti bune.

Gio,Clau & bebe
gio si bb 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Giova succes scumpa la eco...vezi poate iti da si o poza...sa o vedem si noi...iti tin pumnii!

Sa nu depunem armele si vom reusi!
Cafeluta draguta
9+
Simburica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Eu am avut greturi de genul ca nu mai puteam de durere de stomac, de foame si tot vomam. Am ajuns sa pic din picioare de rau ce-mi era si acum nu-mi vine a crede ca ma trezesc noaptea sa mananc, trebuie refacut stomacul, daca se mai poate. Am ramas cu dureri...
In rest e foarte bine, a inceput sa se cunoasca foarte bine si am pofte ....de ma sperie pe mine.



Paula 12+
Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacramioara t spune:

Buna dimineta mamici,
Catalina ai papat asa de dimineta creier pane?Se pare ca ai avut ceva pofta.Eu dimineta la metrou am simtit miros de nuca de cocos si dai si cauta acum ciocolata cu nuca de cocos.Cand am gasit parca plutem de fericire cand mancam .Eu gatesc astazi ardei,dovlecei si rosii umplute si fac o ciorbita de legume si smantana cu dovlecei mai multi,ca-mi plac tare mult.Iar maine avem petrecere sa zic asa,astazi e ziua soacrei si noi facem 5 ani de la cununie.
Apropo,T Ioana parca azi este si ziua mamei tale si inca a cuiva de la tine din familie daca am retinut eu bine(scuze daca nu e bine,dar nu am mai intrat sa vad daca e asa).La multi ani si sa fiti sanatosi.
Giova bafta la eco si te asteptam cu vesti cat mai repede.
Aseara am fost la control la medicul de familie si cand m-am cantarit(eu acasa am un jaf de cantar)s-a constatat ca pana acum nu am luat decat 0.200 kg.Miercuri voi face din nou analizele obisnuite si trebuie sa mai fac o analiza la Institutul de Hematologie.
Va pupic si ne auzim mai tarziu.
Lacra,11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Lacramioara multi ani inainte alaturi de sotiorul tau...plini de bucurii si impliniri!La multi ani si pentru soacra ta! Eu am aflat ca azi este sarbatoare mare asa ca nu o sa mai fac curat...o las pe maineSi asa nu aveam chef..Ha te-ai ingrasat 200 de grame...cam mult!Inseamna ca numai eu am luat vreo 3 -4 kg? Nu-i bai!

Sa nu depunem armele si vom reusi!
Cafeluta draguta
9+
Simburica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

sper sa aveti o zi frumoasa si fara greturi!
CATALINA pai ce bine ca mama ta iti mai face mancarea de care ai pofta.nu ma adopta si pe mine.dar cu fasolea nu stiu ce sa zic .eu am gaze si fara sa mananc,dar sa mai bag si o iahnie.pai chiar ca explodez.
GIOVA te asteptam cu vesti bune de la eco.sigur bebele e superbine.si sa te distrezi la intalneala.
PAULA daca iti serveste de consolare si eu am avut aceleasi stari aseara si chiar dimineata.dar am mancat cu mare sila acum un iaurt cu fructe si ceva cereale si sper sa nu-l.sincer nu prea mai stiu ce sa mai mananc.dar rezistam eroic ,ce sa facem?cand vom vedea bebeul sigur uitam de toaaaaaaaaate.
eu am devenit f antisociala.daca as putea as sta toata ziua in casa.de abea ies la cumparaturi,ca nu are cine.dar daca e vorba de vizite sau intalneli...nu prea am chef!am eu piticii mei pe creier.deocamdata sotul ma suporta ,dar si cand s-o satura.
hai ca va pupic,sa fiti cumintele si sa papati si pt mine


mirelutza si bebelacul9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

LACRAMIOARA LA MULTI ANI!!!!!SA FITI FERICITI SI SA VA IUBITI MUUUUUUUULT!LA MULTI ANI SI SOACREI TALE!
NICI EU NU CRED CA M-AM INGRASAT.ULTIMA DATA CAND M-AM CANTARIT(ACUM 2 SAPT)SLABISEM VREO 2 KILE...ASTA E ,SIGUR RECUPEREZ SI O AJUNG PE CATALINA DIN URMA,BA PARCA VAD CA O SI INTREC.

mirelutza si bebelacul9+

Mergi la inceput