Mamici de ianuarie-februarie 2006 (9)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

MONICA mersi de reteta pt. galuste. Stiu cum se fac, numai ca, mi-au iesit prea plostite. Nu erau tari, erau chiar pufoase, dar late si pleostite. Nu prea estetice. Bine ca am fost numai noi 2.

Felicitari fetelor pt. haine.
sambata mai merge si sora mea, care e in Italia sa-mi mai cumpere cate ceva frumos.

Si eu am luat de la Sibiu cartea "Mama si copilul" a lui Capraru.
o am si pe cealalta de la Johnson&Johnson.
dar cica asta a lui Capraru e cea mai buna.

CATALINA mie pana acum nu mi-a fost rau de la vinete. sa speram ca nu incep acum. Si asa manac putin.

La amiaz am papat o jumatate de pizza si putina salata de la al meu.

Tenul meu a fost frumos intotdeauna, nu am avut probleme cu el. Dar acum am vreo 3-4 bubitze mici, mici pe barba. Doamne ce ma dispera!!!
Si soacra-mia, primul lucru cand m-a vazut a fost: i-a sa-ti vad fata? ca cica daca e fetita te patezi.
Ei bine nici mama, nici matusa (sora ei) nu s-au patat si au avut fete.
asa ca nu ne putem lua dupa asta, cum nu ne mai putem lua nici dupa rau sau bine.
Fete care au vomat pana in luna 7, au avut baiat, asa ca.... .
Dumnezeu cu mila, ce-o fi o fi.
Dar eu tot fetita vreau.
Cu toate ca instinctul imi spune ca e baiat.Asa simt eu.

Gio,Clau & bebe
gio si bb 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Teolinda si tu sa porti cu placere hainutele..eu le-am luat de la Unirea..si cred ca au fost ok la bani...si cred ca si tu ai dat rezonabil pe cite hainute frumoase ti-ai luat...succes la eco diseara...T_Ioana incearca sa mergi mai des la baie si mai ales hidrateaza-te...eu iti zic care si eu beau 2 cani de apa pe zi..uite o sa incerc sa beau mai mult si eu..Maraki si mie imi spune instinctul ca este fetita, dar abia peste 1 luna o sa stiu ca o sa merg la Iosup...voi cind veti afla sexul lui bebe? Mirela ce sa zic? E naspa cu gaze...sa nu ma spuneti dar aseara am tras niste vinturi, ma mir ca nu s-a trezit sotul cu asa bombe linga el..eu nu am mai prestat de cind am aflat ca sunt gravida..si am avut un chef cind am venit din Franta, dar cred ca o sa mai astept..sa vad ce zice T..acum nici eu nu mai stau bine cu cheful ca mi-e tare frica pentru bebe,....noroc ca sotul intelege!

Sa nu depunem armele si vom reusi!
Cafeluta draguta
9+
Simburica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Nu tin mortis sa fie...ce vrea Dumnezeu dar sa fie sanatos si sa nu am probleme. Am inceput sa ma simt mai bine si cu greturile le-am mai rarit...e din ce in ce mai bine.


Paula 11+
Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Catalina eu cand mi-a spus dr. sa mai vin la el pe 29 iulie, l-am intrebat daca o sa imi spuna si sexul bb-ului si a inceput sa rada....cica in nici un caz pt. ca e prea devreme... de prestat nici eu inca... de cand am ramas gravi nimicAstept sa imi treaca starea asta de rau ca oricum nu am simtit nevoia pana acum, sotiorul meu cica 9 luni nu se v-a atinge de mine ca sa fie sigur ca bb e bineEu nu am avut interdictie de prestare dar nici starile de rau nu m-au lasat
Cum bine spunea Mirela, am observat ca imi dau aciditate fructele si nu ma simt bine
Paula ce bine ca iti trec greturile

9+

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Fetelor bag sama ca o sa ajungem la vorba lui T...el zicea cind ma monitoriza de ce nu am prestat la 3 zile ca se pun paienjenii...acum cred ca s-au pus mult si bine ca tot nimic nu am facut de atita amar de timp...

Sa nu depunem armele si vom reusi!
Cafeluta draguta
9+
Simburica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

ei fetelor, noi numai o singura data am prestat, de 1 iunie.
parca m-i s-a facut si mie dor, dar nu-i zic lui Clau, ca abia asteapta.
depinde de ce ne va zice maine dr., cum e bebele, mai e pericol de pierdere a sarcinii, etc.

Gio,Clau & bebe
gio si bb 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinel2005 spune:

Salutare burticutzelor!

Fetelor, n-am prea înțeles de ce nu prestați? Din cauză că nu aveți chef și nu vă simțiți prea bine? Că eu nu știu să fie vreo interdicție. Nu mă speriați. Noi prestăm dacă nu în fiecare zi, atunci sigur la două zile..
Rău îmi e doar peste zi. A propos. Eu credeam că grețurile și vărsăturile merg mână în mână și cum grețuri am de vreo 3 săptămâni, am crezut că de vărsături am scăpat. Ei, aș! De trei zile în fiecare dimineață. Chiar dacă uneori doar saliva, ca și Giova. Iar grețurile nu mă părăsesc toată ziua. În schimb s-a reglementat problema

T. Ioana mi-ai făcut o poftă cu supa de fasole verde. Culmea e am mâncat sâmbăta trecută când a fost tocmai la Bistrița, în vizită la o mătușă. A fost grozavă.
În seara asta vreau tăiței cu lapte.
Ioana, bine că te-ai hotărât să mergi la medic pentru urocultură. Cu atât mai mult cu cât faci frecvent astfel de infecții urinare trebuie să mergi. Și am făcut una și tocmai am tratat-o, după ce am stat și eu în cumpănă dacă să nu o mai las până trec de primul trimestru de sarcină, mai ales că nu mă prea deranja. Dar medicul a fost foarte ferm că nu e bine. Am făcut urocultura, au stabilit germenul infecțios, mi-au făcut antibiogramă și am mers cu un antibiotic țintit exact pe germenul respectiv, antibiotic care nu e dăunător sarcinii.

Monica , draga mea, mie mi-au ieșit tot felul de coșulețe și iritații. Dar o să-mi treacă. N-am un ten foarte frumos, dar nici n-am avut vreodată (cel puțin nu unul de porțelan).

Oricum suntem cu toatele cele mai frumoase femei din lumea asta.

Vă pupăcesc

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Irinel ai prestat tu si pt. noiDin cate stiu nu este problema sa prestezi, eu cu primele sarcini nu am avut probleme si am prestat cat am putut( pana la 7 luni )insa de data asta ma protejez pt. ca eu am ramas gravi dupa multi ani si vreau sa evit orice risc( cu toate ca dr. mi-a dat liber la asta) Oricum la starea de greturi care o am, nu am nici un chef
Fetelor dimineata este normal sa nu avem ce sa Eu chiar asa, daca nu ma chinuiesc sa dupa aia nu mai sant buna toata ziua
Irinel bine ai spus: femeile gravi sant cele mai frumoase Avem fata luminoasa si asta ni se intampla doar noua din cauza hormonilor

Pupici la burtici
Denisa unde esti????
9+

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Fetelor tocmai m-am intors din oras unde am luat masa cu prietena mea cea mai buna..am papat salata cu cartofi prajiti...papa bun...+ un capuccino cu multa frisca....acum mi-am facut un ceai de tei si sunatoare, cu multa lamaie si ma gindesc ce sa fac sa scap de gaze...nu pot sa pun poza cu costumul..am uitat sa-mi fac si intre timp m-am dezbracat, dar promit ca in curind sa o vedeti...mi-e o lene si desigur ca din lipsa de preocupari mi-am mai zgindarit cele 2 cosuri...poate scap mai repede de ele...desi nu cred...uite ca vine weekendul si ma asteapta curatenia in casa si calcatul...sincera sa fiu nu prea am chef dar nu voi avea incotro asa ca la smotru cu mine de maine...sa-mi mai dati idei si mie ce mai gatiti...nu stiu cum se face dar am pofta numai de alimente cvare dau gaze...acum as baga o iahnie de fasole sau o ciorba de fasole...poate ma ajuta mama in weekend..I hope...

Sa nu depunem armele si vom reusi!
Cafeluta draguta
9+
Simburica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

fetele,mai devreme mi-a fost taaare rau,simteam ca mi se intoarce stomacul pe dos.dar acum mi-a mai trecut si am mancat si eu cartofi copti cu margarina.sper sa nu-mi mai fie rau.voi nu mai ziceti nimic?cam slaba activitate...
hai noapte buna,sa dormiti bine si sa visati frumos!

mirelutza si bebelacul9+

Mergi la inceput