Mamici de ianuarie-februarie 2006 (9)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lacramioara t spune:

Giova ma bucur pt.tine.Cand citeam aveam emotii de parca am fost eu in locul tau la dr.Sa-ti traiasca puiul si sa ai grija de tine si de el.
Monica ai dreptate ca sunt putine fete care scriu la noi din cate suntem pe listuta.Sper ca toate sunteti bine.
Denisa ce faci,pe unde umbli?
Pupici la mamici de pe acum ca azi voi pleca mai devreme acasa.Un weekend minunat, linistit si cu mult soare.
Lacra,11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canda_h spune:

se pare ca azi mesajele mele ajung la timp ... probabil ca nu mai sunt moderate.
cum ma simt? binisor, daca nu m-ar chinui greata ar fi chiar bine. uneori mi-e teribil de rau ... dar ma gandesc ca mai am putin si scap si de greturi.
saptamana asta e mai deosebita pentru noi, avem vreo patru sarbatoriti in familie: sotul, fratele sotului, cumnata si fetita lor ... Numa eu si bebicul nostru ne-am trezit sa rupem traditia familiei (toti sunt in iunie). Inca n-am reusit sa cumpar toate cadourile.

pupici,
canda
9+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/fmountaineer/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

MARAKI slava Domnului ca nu a fost decat o sperietura si ca bebikul este bine.of,pana o sa-l tinem in brate stam numai cu inima la gura.si eu simt ca inebunesc pana pe 6iulie la prima eco.si-mi fac tot felul de ganduri negre,mai ales cand citesc tot felul de cazuri.dar cu credinta in Dumnezeu totul va fi bine.
GIOVA CE FERICITA TREBUIE SE FII cu asa bebenac voinic si neastamparat!
eu m-am mobilizat azi in ciuda greturilor care le aveam de dimineata si m-am pus din nou la curatenie.acum m-am linistit si am mancat ciorba de peste cu un peste baban.sper sa nu-l,ca asa am o usurinta de a da afara tot ce am mancat...se cunoaste ca am antrenament de cand sufeream de bulimie.hai ca nu va incarc cu problemele mele.
sa aveti o zi frumoooooasa si sa papati numai bunataturi

mirelutza si bebelacul9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

pun imediat poza, dar dr. asta nu l-a prins bine pe bebe, si nu se vede tocmai bine.

pliul nucal este nu stiu ce substanta din spatele gatului, care nu trebuie sa fie mai mare de 3 mm.Ca atunci exista pericolulu de sindrom Down.
al meu avea 1, 1 sau 1,3, nu mai stiu exact.

am fost tare emotionata cand il vedeam cum sare prin burtica.
mult ne-am tot uitat la el, cum sarea si misca manutele.
poate si de aceea l-am emotionat pe dr. si nu a l-a prins in pozitia buna pt. poza.

mi-a zis ca pot sa nu mai fac injectii, dar sa am una la mine, in caz de dureri de burta sau sangerari si sa-l sun urgent daca apar chestiile astea.

si ca ma pot duce la eco la o luna de acum incolo, dar vede ca sunt tare agitata, ingrijorata si atunci mi-a spus ca sa merg tot la 2 sapt. Cum vreau eu.

mergem dupa 15 iulie, cand ne intoarcem din concediu.

mi-a zis ca vopsitul nu afecteaza, mai tare permanentul, dar sa mai astept putin si pe urma ma pot vopsi in voie.

MONICA slava domnului ca nu a fost nimic grav. Stam tot cu sufletul la gura.

MIRELA azi e sarbatoare, lasa curatenia pe maine.
Nasterea Sf. Ioan Botezatorul.

LACRAMIOARA "La multi ani!!" fericit impreuna.


Gio,Clau & bebe
gio si bb 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Giova f. bine ca e bebe bine si ca pliul e in limitele ok.

Cata pofta buna, nu te vad online deloc, cred ca iti faci de cap in oras iara.

VAd ca aveti activitate rau de tot, doarme omul 7-8 ore si voi umpleti 2 pagini.
Mirela pune mina si maninca ce-ti palce si mai des, nu e bine sa slabesti.



Denisa
9+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Monica ma bcuur ca esti bine, ca ma cam speriasei intial desi am vazut ca ai zis portocaliu si stiu ca atunci e ok.
Lacramioara, uite am venit la birou, sper azi sa pelc mai repede macar cu juam de ora, ca e asa de cald afara ca nu am chef de birou, si sper azi sa iau cadou prietenei mele, ca maine mergem la party de ziua ei.
Voi fetele, iara va ascundeti prin casa sau in oras?

Denisa
9+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Fetele, am uitat sa zic d emincare, eu nua m pofte, dar cred ca voi face o fasolica cu sos de rosi diseara , e fasole rosie cu neagra, e super, sotu e innebunti si merge cu mamaligutza.

Mai imi spuenti dc este ok sa ma vopsesc cu vopsea naturala din plante desi nu am implinit 10 saptamini?

Va pupacim

Denisa
9+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Denisa eu l-am intrebat de vopsea normala pe dr.
mi-a zis ca rau nu face, dar mai bine sa astept sa mai treaca o luna.
cica permanentul face rau.
cea din plante, nu cred ca are nimic.
dar eu as astepta inca putin.

Nici eu nu prea am pofte.
vedeti, cu toate ca am slabit 3-4 kg. bebe e ok.
Topaila, asa-i zice tat-su.

tot la el ma gandesc si la ce am vazut azi la eco.
Doamne ce emotionati am fost amandoi.

am pus poza, la albumul lui Junior, dar nu se vede prea bine

Gio,Clau & bebe
gio si bb 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Mirela atata timp cat ai simptome de gravi nu trebuie sa ai griji pana pe 6 iul. cand ajungi la ecoOricum incet, incet se vor ameliora, vor deveni mai rare, nu vor tine toata ziua( asa am citit ca se intampla in ultimele sapt. din luna a 3 a)Iti va reveni si energia
Giova se vede bebikul destul de bineSa iti traiasca si sa fii sanatoasa sa te bucuri de el
Denisaa mai trecut o sapt.....si nu te-ai vopsitTi-am mai raspuns o dataLasa ca nu e nimic daca mai tragi de timp, tu nu cred ca ai fire albe ca mine, eu am fost un caz urgentCu fasole rosie am facut si eu acumMie imi place oricum si aia alba...

pupici

10 fix

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

MARAKI azi facem 10sapt fix.daca e ca la carte mai avem un pic de suferit,numai sa nu se intinda pana la 14-16sapt sau si mai rau 9LUNI.E ,bebeii sa fie sanatosi!!!
si acum observ ca va pica la toate pe o mancare.noroc ca nu am pofte.a,dar mi-a ramas pe supa de galusti.restul fetelor oridorm ,ori sunt plecate....
mirelutza10fix

Mergi la inceput