Mamici de ianuarie-februarie 2006 (9)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

monica, da a trecut o saptamina,dar ma fac maien ca trebuei sa mergem la party si sa stii ca am fire albe si se vad, de aia vreau sa ma fac.. Si mie imi place fasolea alba, cred ca o sa fac o ciorba la oala cu presiune, sa vad dc gasesc si un ciolan, na
Da lasa ca in ianuarie o aduc si eu pe maam, sa vezi atunci rasfat pe mine la pofte de mincare, dc o sa am, mama e o adevarata maestra
Mirela, eu zic sa nu te mai gandesti atata la simptome si sa vezi partea buna, sa fii pozitiva, si eu ieri ma gandeam ca nu mai merg asa des la pipi, dar apoi m-am gandit si am realizat ca nu am baut f. multe lichide is e posibil si sa retin apa in perd asta ca e f. cald aici, azi vor fi 34c
Va pupic, revin

Denisa
9+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

DENISA ce bine de tine ca va veni mama ta,iti va fi de mare ajutor!nu ma adopta si pe mine nimeni?promit sa fiu cuminte...
mai fetelor ce se cunoaste ca stau acasa ca o puturoasa ,lipita de calculator,asteptand sa mai ziceti cate ceva.mai dau si o cautare pe net de locuri de munca,dar nu m-as angaja pana la jumatea lui iulie,dupa ce merg si eu la dr ca tot omul si vad ca totul e in regula.nu de alta dar proaspat angajata nu ma pot invoi sa merg la controale...numai ca locurile de munca nu ma asteapta pana atunci.uf,ce dilema mare,mai ales ca gasisem azi 2 locuri bunicele,orar de 3 ore dimineata,asistenta la extractii de sange.dar poate vor ,mai apare si dupa 15iulie
mirelutza10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

se vede ca azi am logoree,nu aruncati cu pietredar cred ca nu mai are nimeni loc de mine.sa va zic ce prostie am facut azi.ma duc si eu sa-mi cumpar o pereche de pantaloni scurti de stat prin casa,la un magazin cu articole de copii.la mine se potrivesc de obicei,am 1,64m si aveam 51kg(talie36 sau38).imi aleg pantalonasii si ajung acasa sa-i imbrac.pai nu ma incap!se vede ca nu am mai pus in calcul burta si vreun stratulet de grasime in plus.i-am imbracat pana la urma dar stau pe mine sa plesneasca.asa-mi trebuie daca ma vad inca cu silueta.bine ca zilele trecute mi-am luat si eu o bluza mai larga de panza topita(roz),o pereche de pantaloni trei sferturi verzi(care se tin mai mult pe burta ,daca nu ar cade)si un maieut mulat in dungi cu galben ,albastru si alb.
hai ca v-am plictisit destul...pt rabdare
mirelutza10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Mirela stai calam cu jobul, cauta dupa 15 iulei cand te relaxezi.
Sa porti sanatoasa hainele, eu una nu pot suferi verdele, nu stiu de ce, desi stiu ca e culaorea verii, eu cu alb, bleu, oraj, albastru, corai ,rosu, turcuoaz si negru.

Cu mincatul cum stai, Monica ai disparut?

Denisa
9+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Giova, nu poti mari un pci poza, ca nu vad mai nimic, te rog. Dc nu sa inteleg ca s emisca si de aia nu prea se vede?Merci.

Denisa
9+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

sa porti sanatoasa hainele Mirela.
fetelor va pupic, am plecat si eu la intalnire cu mamicile din Timisoara. sa le cunosc si face-to-face.
numai ca mi s-a facut un somn, de nici nu mai vad bine.

sa ne auzim pe luni, fara greturi si alte vesti proaste.
si nu mai scrie-ti asa de mult.
lunea citesc vreo 2 ore ce ati scris voi si alte fete de la alte subiecte la care mai scriu.

DENISA nu stiu cum s-o maresc.Poate ma ajuta al meu pe luni, ca acum nu mai pot sa stau.
Sper sa nu te superi.

pupici si aveti grija de burtici.

Gio,Clau & bebe
gio si bb 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Fetelor eu nu ma pot misca, santAm mancat doua castroane ( nu farfurii si eu ca omul )pline cu ciorba de fasole si parca sant paralizataSimt ca plesnesc
Irina va pupa pe toate si va transmite sanatateEa este bine, nu a fost la plaja pt ca i s-a interzis statul la soare, trebuie sa se menajeze sa nu faca nici un fel de efort si continua tratamentul.Se mai duce la eco in iulie.
Azi am vorbit cu prietena mea care a pierdut sarcina la 6 luni acum doua saptamani.A spus ca trebuie sa avem grija pana in luna a 9 a pt ca riscuri sant pe toata perioada sarcinii.Pericol este si cand avem pofte si nu mancam ce dorim.Sa nu facem efort, pe cat se poate sa ne menajam.Ea a ridicat o galeata de plastic ( daca va amintiti ) care era jumatate cu apa, i s-au rupt membranele si a pierdut tot lichidul. A insistat sa avem mare grija pe toata perioada sarcinii!!!
Mirela sa porti sanatoasa hainuteleSper ca nu te strangi acum cu pantalonii doar ca sa-i porti.

10 fix

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Irina, multa sanatate si ai grija de tine si simburel.
Monica sa iti fie de bine si sa ai o seara buna, dupa fasolica.

Giova e ok cu pzoa, bien si luni.

In 20 min plec la mall sa iau crema pt tipa cu party de maine si apoi o sa revin iara pe baricade

Denisa
9+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

mama MARAKI,M-AI LASAT FARA CUVINTE-2 CASTROANE!!!SA-TI FIE DE BINE,sper ca nu-tie rau acum.ca daca ti-e bine atunci da-i inainte.
CATALINA pe unde umblii de nu esti prezenta la apel?ce-ai mai mancat bun?
teolinda,ana,andicu nu mai ziceti nimic?restul feteloooooooooor pe unde sunteti?
mirelutza10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Mirela, da mama, am venit si eu din pauza, vad ca esti tare activa azi, am gasit ce imi trebuia pt prietena mea, crema de la LAncome..
Fetele unde sunteti?

Denisa
9+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput