NU DORESC LA NIMENI...

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nemhi spune:

Trebuie sa-tzi aduni puterile si sa reusesti sa te obisnuiesti cu gandul. De uitat nu se poate uita niciodata. Mie nu mi s-a intamplat asa ceva, dar crede-ma, am suferit alaturi de verisorul meu acum 3 ani cand i-a murit fetitza de 4 ani. Ca si tine, si el a infiat un alt copil, dar abia anul acesta. E ceva cumplit ptr. ca e impotriva firii omenesti. E greu, e groaznic, nu cred ca se poate exprima in cuvinte ce s-a intamplat cu voi si ce tzi se intampla in continuare, dar cred cu tot sufletul ca esti puternica si sper ca gandurile noastre bune sa-tzi fie un sprijin.
Te iubim si suntem alaturi de tine.
Sa va dea Dumnezeu sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobita spune:

E cumplit, draga Dana, ce ti s-a intimplat si mai cumplit este ca exista atita nesimtire in Romania, atita dezordine si nimeni nu i-a masuri.
Dumnezeu sa ne ajute, si sanatate ca-i mai buna decit toate.

vinv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Abia azi am descoperit mesajul tau ...desi sunt la sevici ...am plans...Dumnezeu sa te ajute sa traiesti cu toate aceste amintiri dureroase!
Sanatate la bebeli!

Raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada spune:

Draga Dana,

Lacrimile noastre nu-ti mai pot aduce ingerasul inapoi, dar suntem alaturi de tine si poate ca unite, intr-o zi vom reusi sa invingem acest sistem blestemat in care viata copiilor nostrii depinde de nepasarea unor ignoranti.....Sa-ti dea Dumnezeu putere sa mergi mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana904 spune:

Dana, si eu sint la birou si am inceput sa pling citindu-ti povestea..e ingrozitor, cuvintele n-au nici un rost...o sa ma rog pentru printesa ta....si tu sa ai putere sa treci peste asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Va multumesc mult pentru incurajari si pentru ca sunteti alaturi de mine. Sotul meu a fost cel care ma sustinut cel mai mult si am reusit sa merg mai departe. Altfel... nu stiu ce se intampla cu mine...
Am avut intr-adevar puterea sa infiez un copil, tot fetita, destul de repede dupa tragedie, desi lumea era suspicioasa, cum nu au trecut nici 3 luni si au adus acasa alt copil!!!
Dar nu mi-a pasat de lume, asa am simtit eu ca trebuie, nu mai puteam rezista fara copil dupa ce avusesem pe fetita mea acasa, deoarece v-am spus ca o dorisem foarte mult, sunt topita dupa copii!
Acum Diana Maria are 11 luni si jumatate au trecut peste 8 luni si jumatate de cand este a noastra si seamana perfect cu mama mea.
Sa fiti sanatoase si voi si bebelusii!!!

dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Cuvintele mele nu au rost in fata durerii tale,dar tot ce vreau sa-ti spun este ca fetita ta este undeva,sus ,si te vegheaza pe tine,pe sotul tau si pe surioara ei.MULTA ,MULTA SANATATE TUTUROR!!Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sorina spune:

Dumnezeu sa-ti ajute!
Din cenusa multe flori rasar.
Rugi pentru ingerasul tau dar si pentru voi, ce-i ce i-ati supravietuit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Gura lumii nu conteaza! Cred ca ai facut ce era mai bine. Sanatate Dianei si voua ! sa fiti fericiti!
bebeli sanatosi!

Raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onetzica spune:

Draga Daniela,

Nu stiu cum am citit povestea ta. M-au podidit lacrimile si in acelasi timp tremur de furie. Nu se poate asa ceva. Cine le da dreptuul sa ia viata unui om? Cine angajeaza acesti incompetenti nenorociti? De ce nimeni nu le face nimic? Cum adica fetita era bolnava si daca prizele s-au stricat nu are importanta ca oricum fetita nu avea sanse. Cine sunt ei.... Dumnezeu? Daniela trebuia sa te lupti pana in panzele albe ca cei care au gresit sa plateasca. Stiu ca nu mai aveai putere sa faci asta dar copilul tau trebuia sa traiasca. Nu a murit din motive naturale ci din cauza incompetentei angajatilor spitalului.
Sa aiba grija de ea Dumnezeu acolo unde este si sa o vegheze!

Mergi la inceput