NU DORESC LA NIMENI...

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariadne spune:

draga dana, am citit mesajul tau inca de aseara, nu am putut insa scrie nici macar un rand....
nici acum nu stiu de altfel ce as putea spune decat increderea ca puiutul tau este intr-o lume buna...
iti doresc multa putere in viata si sanatate la voi toti!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Draga Dana,
Cred ca nu exista durere mai mare pe lumea asta decat sa-ti moara copilul...Am plans de fiecare data cand am citit povestea ta si te felicit pentru puterea pe care ai avut-o sa o infiezi pe micuta Diana dupa tot ceea ce ti s-a intamplat. Dar cred ca ea te-a mai ajutat putin sa iesi din starea pe care ai avut-o dupa tragedie si sa-ti revii. Si totusi, acum, nu te bate gandul sa mai faci un bebelus? I-ar prinde bine si Dianei si tie, mai ales... Daca mai ai puterea si curajul....Eu iti doresc numai sanatate tie si fetitei, si... poate cine stie...ingerasul vostru pazitor va va trimite un bebe frumos si sanatos, mai ales... Suntem alaturi de tine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara spune:

Nici nu stiu ce sa-ti spun, m-am cutremurat... Tocmai deschisesem un subiect despre cat mi-e de teama pentru bebelusa mea...Dumnezeu ti-a dat fetita pe care am vazut-o pe pagina ta... Si multa putere!
Cuvintele sunt de prisos, sunt alaturi de tine si iti doresc numai bine alaturi de Diana si familia ta, sub privirea ingerasului...


......dara......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Multumesc inca odata pentru sustinere, mi-e frica sa ma mai gandesc la inca un bebe, mai ales ca am avut cezariana si cu exact un an inainte am mai avut o operatie de sarcina extrauterina, deci am ramas cu un singur ovar.
Oricum mie frica si de faptul ca boala se poate repeta, am citit
undeva ca o femeie a nascut de 3 ori cu aceeasi problema.
Oricum pentru moment, imi ajunge Diana, e o neastamparata...

dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Draga mea, imi pare atat de rau... Te inteleg aproape perfect pentru ca sora mea a trecut prin asa ceva, si doare atat de tare. Dar imi place sa cred ca ii este mai bine acolo unde este. Sa ai si tu convingerea asta!
Cu mult drag,
Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floare de Colt spune:

Draga Dana,

Pur si simplu mi-ai sfasiat sufletul. Nu pot sa spun nimic. Oricum cuvintele nu prea pot sa aline durerea ta imensa, dar noi suntem alaturi de tine si ne rugam pentru tine si pentru ingerasul tau. Oricum fii sigura ca ai tot timpul acel ingeras minunat in preajma ta si te inconjoara si te protejeaza cu dragostea ei. Ar vrea sa-ti spuna:

"Mamica mea draga, eu stiu ca m-ai dorit si mai iubit cu tot sufletul tau, ti-am simtit dragostea si mangaierile tale calde si as fi vrut sa ma cuibaresc la pieptul tau, dar asa a fost sa fie. Dumnezeu m-a chemat la el. Avea nevoie, acolo sus, de un ingeras asa minunat ca mine pentru o misiune speciala.
Cu toate astea sa stii ca eu sunt tot timpul alaturi de tine. Daca vei simti o adiere de vant jucausa care iti zburleste parul, sa stii ca eu sunt; daca o raza de soare iti va saruta obrajii, sunt buzele mele fierbinti; daca picaturi de ploaie iti vor mangaia fata, sunt lacrimile mele pline de dragoste, iar daca asa "ca din senin" vei simti o caldura divina care te invaluie, sa stii ca sunt aripile mele de ingeras care te imbratiseaza cu toata dragostea.
Sa stii ca intotdeauna dupa o mare nenorocire, vine intotdeauna o mare fericire. Dumnezeu ti-a pregatit de acum o viata minunata si plina de bucurii, iar eu voi veghea si voi fii tot timpul alaturi de tine. Te iubesc, mamica mea draga!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura V. spune:

Doamne draga mea, m-am cutremurat de mila, de neputinta si totodata de furie. Ce s-a intamplat acolo a fost omor prin imprudenta. Din tot sufletul iti doresc sa nu mai ai parte de necazuri si sa te bucuri de fetita ta 100 de ani de acum inainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floare de Colt spune:

Imi cer scuze pentru greseli si fac corectiile de rigoare: "m-ai iubit" si "voi fi". Nu am mai avut puterea sa vad daca am gresit ceva din cauza lacrimilor, durerii si neputintei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanal spune:

Draga Dana, nu pot sa-ti scriu decat ca sunt alaturi de tine in acesta incercare si iti doresc sa fi destul de tare incat sa-ti poti elibera sufletul de acesta durere si sa ramana doar amintirea buna a fetitei tale,ingerasul tau drag, sa va calauzeasca pasii in viata...intotdeauna m-am intrebat de ce Dumnezeu ia la el aceste suflete neprihanite, asa de dragi noua...cand moare cineva batran, parca este mai putin crunt, dar cand moare un bebe, parca se rupe cerul pe mine, mi se pare tare nefiresc, probabil ca-mi este mie greu sa inteleg de ce Dumnezeu ii doreste langa El...
putere cu noul bebe, ce-ai facut tu este uimitor, gura lumii n-o lua in seama, fi/ti fericiti atat cat puteti...
cu drag,


Roxana L

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina Paraianu spune:

Draga Dana,
Abia ieri am citit mesajul tau (eu citesc aproape toate mesajele, dar pt.ca le citesc de la serviciu nu prea am timp sa si raspund). Am citit si am plans mult, nici n-am putu sa raspund, desi voiam s-o fac pe loc.
Nu iti pot spune cat de mult te admir ca ai avut curajul si puterea si taria sa infiezi o fetita la un timp asa scurt! Ai facut un gest minunat, extraordinar, nici nu puteai sa faci ceva mai bun! Sa iti dea Dumnezeu sanatate si putere in continuare, si sotului tau la fel, sa cresteti aceasta floricica care acum are parinti adevarati, mai adevarati decat cei care au facut-o.
Mama mea a fost profesoara 20 de ani intr-o casa de copii, asa ca eu stiu f.bine ce inseamna copii abandonati. La noi a fost mereu casa plina de acesti copii pe care mama ii lua acasa sa le faca baie pentru ca nu aveau apa calda la camin, sapun etc. Si ii lua la bucatarie sa invete sa pregateasca o masa (erau numai fetite) sau cate si mai cate.
Te sarut si te imbratisez si plang alaturi de tine,
Corina

Mergi la inceput