Abuzul Domestic (2)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Alyssa, subiectul asta nu ar fi la fel fara tine, cred ca ai fost un exemplu pentru multe fete. Noi speram sa te intorci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Alyssa, cred ca fara tine acest forum nu ar mai fii la fel de bogat!

Nu vreau sa crezi ca folosesc cuvinte mari, dar esti singura persoana de care pot spune, vorba romaneasca "jos palaria". Pot spune ca te admir, sincer!

http://community.webshots.com/user/delphinoi
http://community.webshots.com/user/sebilus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Alyssa, de ce ai plecat ? Chiar nu vrei sa te intorci ? Prin plecarea ta ramane un gol pe forum.

Sanziana & Marina (03/10/2004) Cand s-a nascut Marina... Poze

Dragostea ne-a fost data ca sa invatam sa ne depasim egoismul, sa invatam sa ne pese mai mult de altcineva decat de propria fiinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Fetelor, eu am trait ani de zile cu bataie. Este o umilinta pe care nu o pot descrie in cuvinte simple. Dupa ce primesti o palma sau mai multe, ajungi sa te uiti in oglinda si iti spui singura....oare de ce ???? De ce mie ? Unde am gresit ? Si de multe ori ma intrebam daca ma doare mai mult obrazul sau urechea care a primit palmele sau sufletul......!! Si stiti ceva ...?? Ma dureau amandoua !


Nu doresc nimanui sa treaca prin asa ceva !! Am suportat multi ani asta ! Ne-am despartit o data, si m-am impacat cu el pentru ca am fost convinsa ca nu o sa ma mai loveasca...dar dupa o vreme a luat-o de la capat. Si dupa ce ma batea, mergeam disperata la baie sa pun apa rece sa nu cumva sa imi ramana semne ca a doua zi mergeam la serviciu si NU VOIAM sa ma vada nimeni cu vreun semn ! Au fost si zile de vara in care am purtat maneca lunga...mi se vedeau urmele pe brate !

Si sper doar ca nu voi mai avea parte de asemenea tratament. Acum sunt in divort ! Nu am mai putut sa suport umilinta fizica, verbala . Am ajuns sa nu mai am incredere in mine nici un pic. Singurele mele bucurii sunt fetele pentru care traiesc si muncesc.

Sincer, nu imi trebuie altceva decat liniste, sa stiu ca merg la fetele mele si nu imi este teama ca "cineva" a baut un pic mai mult, e cu chef de cearta si....oare ce va mai fi.....

De data asta insa duc divortul pana la capat. Gata ! Vreau doar sa nu imi mai fie teama, sa nu ma intereseze ca m-am ingrasat sau nu , sa ma bucur de copii, sa nu aud de la nimeni ca sunt nesimtita, taranca sau curva (desi Bunul Dumnezeu imi este martor ca nu l-am inselat NICIODATA...nici macar acum cand sunt singura nu ma gandesc macar la asa ceva).

Insa m-am convins ca daca el te bate....nu se poate schimba ! Si STIU ca nu eu eram vinovata cand luam bataie si pentru asta fetelor, merg cu fruntea sus si cobor ochii pentru ca am suportat asa ceva fara macar sa spun la cineva timp de 7 ani!!! Pana la primul divort mi-a fost RUSINE sa spun prin ce trec (stiau doar cei din familia lui..) !



Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

briana,ma bucur pt tine k mergi pana la capat.meriti si tu si fetele o viata mai bunaasa,sa nu te mai uiti inapoi k nesimtitul nu merita nimic.
va doresc sa fiti fericite si libere



de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Emaaimee....multumesc de mesaj . Inseamna mult pentru mine ACUM !

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hristina spune:

Brianamica, fii tare pentru fetele tale!
Ele au nevoie de tine intreaga si cu psihicul puternic! nu traumatizata fizic sau/si psihic!

Nimic nu te face mai puternic decat ce nu te doboara!

Bafta multa si totul va fi bine! Ai incredere ca vei fi mult mai linistita cand se va sfarsi totul!

Kasi si Victoria ( 23 iulie 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/kasivitan/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Brianamica, ai luat decizia corecta. Mergi pana la capat cu divortul si vei vedea ca increderea in tine iti va reveni si vei reincepe sa traiesti si sa te bucuri de viata, nu doar sa supravietuiesti.

Esti libera sa fii fericita si sa iti cresti fetele frumos.
Capul sus si zambeste!


Sanziana & Marina (03/10/2004) Cand s-a nascut Marina... Poze

Dragostea ne-a fost data ca sa invatam sa ne depasim egoismul, sa invatam sa ne pese mai mult de altcineva decat de propria fiinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Pt fetele care suporta batai si umilinte, ca sa cresca copiii lor cu un tata: Eu am crescut vazandu-mi tata pocnind pe mama saptamanal, zbierate, urlate si suduieli si blesteme la ordinea zilei. E mult mai traumatic pt un copil sa vada asa ceva decat sa cresca fara tata. Eu asa as fii preferat. Mama spunea ca a suportat totul pt ca noi sa crestem cu un tata si ca pe vremurile alea(acu 20 de ani) o femeie divortzata era considerata... prostituata. Acum vremurile s-au schimbat... si mama inca mai e cu tata...ultima data a bagat actele de divort acu 18 luni, dar le-au scos. de-atunci au mai avut cateva scandaluri dezastru dar la batai n-au mai ajuns, se vede ca mama a prins curaj si cica-i da in cap cu ce apuca... Asta o fii solutia ? Dupa 28 de ani de casnicie inca mai au aceleasi probleme.Felul de-a fii a unei persoane nu se schimba asa usor. Si baiu-i ca consecintele afecteaza si pe altii nu numai nevasta si sotzul...
Dbunny31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

cu placere,Briana.fetele iti vor fi recunoscatoare pe viata si vor fii puternice k nu le va umili nimeni nici pe ele si nici pe mami a lor.le vei scuti de complexe si alte prostii de care eu ma chinui inca sa scap.
iti spun din experienta,din pacate,am trait drama bataii.numai k dnul tata ma batea la comun cu mami k vroiam sa ii iau apararea.


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput