Sfaturi despre botez

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Lista pt botez;
-costumas de botez sau rochitza ,pt fetitze
-body
-chilotel
-caciulitza
-pampers
-botosei si sosetele
-paturica sau plapumioara
-panza pt scos din apa
-fasa nici prea lunga nici prea scurta cam 1m sau 1 m 50
-lumanare
-cruciulitze pt invitati
-taxa preot
Pt mir:
-maieu
-chilotel
-costumas
-caciulitza
-botosei sau o pereche de incaltari si sosete
-prosop
-set de cosmetice pt baitza
In general nasii mai cumpara si alte hainutze pt finutz,fiecare dupa puterea lui,insa nu sunt obligatorii.
La masa nasul da cat vrea avand in vedere cheltuielile anterioare ,la un tacam de 120ron eu zic ca 600 roni sunt suficienti.


Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns profesoressa spune:

Un sfat pentru botez: nu acceptati fotografi despre care nu stiti nimic, care nu va arata un portofoliu inainte si nu va conving ca fac fotografii de calitate si de bun gust. Am avut de mai multe ori surpriza, si la nunti, si la botezuri, sa vedem fotografi bine platiti care nici macar nu isi cunosteau aparatul. De fotografiile facute...nu mai zic nimic. Sunt momente importante, e pacat sa le lasam pe mana oricui.

Daca are cineva nevoie de recomandari de fotografi, ii pot raspunde pe PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

ce cadou sa cumparam nasilor? trebuie ceva simbolic sau ceva consistent? cum se obisnuieste?

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)


Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Puteti sa imi recomandati muzicanti?

Multumesc frumos pentru raspunsuri!


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)


Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Eu NU am acceptat cadou de la finii mei,insa ei au facut tot cum au vrut,dar asta-i alta poveste,am cununat si botezat de drag si cel mai mare cadou pe care mi-l pot face este sa -i vad pe toti adunati in jurul mesei mele.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3
Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Sirimie eu ti-as recomanda dj,nu formatie,parerea mea.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3
Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

nah...daca la capitolul "nasa de cununie" am experienta...la "nasa de botez"...abia acum imi fac intrarea...botezam un baietzel pe 26 Decembrie.
sunt in plina febra a cumparaturilor necesare...sunt tare incantata de tot ce am ales pana acum...dar am si cateva nelamuriri...poate ma ajutati voi cu un sfat

-panza de mir-am cumparat o bucata de damasc alb din care,ulterior, ii voi face finutului o lenjerie de pat.
pentru botez o las netitvita...insa ...o pot spala???
aceeasi nelamurire o am si cu hainutele:le spal sau nu???macar pe cele care vor intra in contact direct cu pielea le-as spala.voi cum ati procedat???
si prosoapele as vrea sa le spal.

-nu imi este foarte clar daca fac ceva cu panza de mir la baita de mir.o folosesc in vreun fel la baita de a doua zi???sau o fac direct lenjerie???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Panza de mir ca si toate hainutzele cu care il vei imbraca pe bb eu le-as spalat,inclusiv prosoapele.
Panza de mir va sta in pat sau in carutz unde sta bb pana cand ii iei mirul,apoi poti face ce vrei cu ea,f buna ideea cu lenjeria,eu le-am pastrat ca atare.


Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3
Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

multumesc ralu...asta este si parerea mea
dar am s-o intreb si pe mamica...pentru siguranta maxima.

Mergi la inceput