Bebelusi de iulie-august 2004 (51)

Bebelusi de iulie-august 2004 (51) | Autor: Oana_B

Link direct la acest mesaj

Continuare de la www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44765" target="_blank">Bebelusi de iulie-august (50)


Oana_B

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

sanchi .. scrisesem un roman si s-a inchis subiectul ..
iti era adresat tie Olivia .. ideea este ca -mi pare rau ca treci prin asta ...
operatia pe care o faci este grea ? ca daca este ceva cat de cat usor atunci se rezolva bine cu stat acasa ...
cat despre dintzisor .. bucura-te ca este mare evenimet in viata lui Luca cel frumos !! este agitat ?
pupici si suntem langa tine

Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Simona operatia este de mont(la care s-a desoperit la Rx si un chist). Durerile de dupa sint greu de suportat chiar si cu calmante dar rezist eu. Trei saptamini nu am voie sa merg decit la baie. O sa-mi fie greu sa am grija de Luca dar tati poate veni acasa de cite ori vrea el..si lucram la doar 2 minute de casa (parca am avut o presimimtire sa alegem un loc asa de apropiat). Multumesc de incurajari!Pup

Luca cel frumos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

ihhh , iti tinem pumnii sa fie bine !!!
multa sanatate iti doresc si sa te pui repede pe picioare ...
pupici tie lui Luca cel frumos cu dintisor

Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catinca spune:

Buna seara si de la noi, puisorii cel mai probabil dorm toti, baiti, mincati, aranjati ca ingerasii.
Olivia iti dorim sanatate, curaj si refacere rapida si usoara si felicirari lui Luca pt dintisor.
Stefanel a fost cam dificil in ultima sapt cu somnul noaptea, nu inteleg de ce, s-a trezit de 2-3 ori pe noapte fara sa-i fie foame, ii dadeam apa si adormea la loc.
Altceva, am remarcat la baita din seara asta cind il stergeam ca are o iritatie ca o eczema pe ambele brate, deasupra coatelor, asa suprafete poroase. ma intreb de la ce or fi. I s-a intimplat vreunui mogildet asa ceva? sunt asa ca niste suprafete mai aspre, ca niste cojite uscate.
l-am dat cu putin baneocin pudra pe ele. o fi buna? mai am in dotare si triderm unguent, o fi bun ala? cu care sa-l dau? se poate sa fie o intoleranta de la o mincare sau de la hainute, habar n-am. o sa incerc sa mai caut pe aici pe forum.
zicea cineva ca merge in weekend undeva intr-o statiune, eu va doresc distractie ca la carte, ce-as mai merge si eu undeva.
acum am obsesia asta cu eczemele astea pe brate, n-am nici cea mai mica idee de unde si cum, poate ma ajutati voi cumva.

si eu l-am pus pe Stefanel de 1 sapt pe jos pe o platura, la inceput nu voia sa stea decit citeva minute si plingea, dar treptat s-a obisnuit si sta mai mult, chiar ne jucam impreuna cu jucarii.

am citit asa de mult din urma, dar fiind asa multe pagini, sa va spun drept sunt buimacita, nu mai stiu exact ce sa mai spun sau intreb, e atita informatie cumulata aici ca e greu...intelegeti voi.

hai pupici la bebici de la Catinca si Stefanel apropae 7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catinca spune:

pardon, legat de medicamente pt eczeme uscate si poroase am vrut sa spun ca ma in dotare Baneocin pulbere si travocort unguent nu triderm.

aha, si mi-am adus aminteceva important din paginile din urma, o mamica zice ca a slabit 10 kg, felicitari cu plecaciuni adinci din partea mea. cum ai reusit si in cit timp? daca e ceva cu facut foamea pot sa uit deja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Catinca, ar putea fi dermatita atopica...Despre asta e chiar subiect deschis si cu muuuulte pagini scrise.Pudra usuca si nu e bine, din contra-trebuie bine hidratata pielea.Travocort contine cortizon, controversat si el.Mai bine ai merge la un dermatolog pt. un diagnostic exact.
Va pup pe toate!


Adema&Codrut
http://community.webshots.com/user/eoncioiuro
Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41021

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

NICOLE!!!!!!!!!!!!!


CAND ITI FACI TIMP MILOSTIVESTE-TE SI SCRIE-MI SI MIE REGIMUL DE-L TINUSI TU SI SLABISI 10 KG, CA IO ALTFEL TRE SA-MI SCHIMB GARDEROBA, pleeeeeease, da-mi si mie un meniu pe zile si promit sa-l pap numa pe ala, chiar de ar fi sa pun lacat pe frigider

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Olivia- sa te insanatosesti cat mai repede, tinem pumnii

Adema, bafta la homeopat, sa auzim de bine lui Codrut

Nicole- , sa-mi zici si ce sport ai facut, aici, o sa fie cam nasol, da poate reusesc sa ma mobilizez. Pana de ziua mea (29 iunie) reusesc sa dau jos macar 5 kg oare daca ma tin de regimul asta ? Ti-as ramane indatorata tare daca mi-ai scrie pe mail concret care, cat si in ce combinatie - alimetele permise, adica un meniu pe 7 zile. Momentan sunt pe fundu butoiului cu tristete cand imi vaz imaginea in oglinda si imi aduc aminte cum anu trecut aveam io 54 de kg prin ianuarie si mancam pe rupte, iar acu, cu 2 mese pe zi imi vine s-o iau la cand ma urc pe cantar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Neata'

Marcelle, noi am facut ecografie la bazin cand am fost la controlul de 2 luni....ne-a spus dr.pediatru ca nu este obligator dar e bine sa o facem.A costat 10 euro chestia asta si bineinteles ca a fost folositoare caci Andreea avea ungiul dintre cele 2 oase de la piciorusul stg. mai mic cu 2 grade.Drept urmare am stat 2 saptamani cu 2 pampersi si totul a revenit la normal.Oricum "gravitatea" acestui lucru nu se manifesta acum ci peste vre-o 40 de ani, cand incep durerile de sold sau macinarea oaselor din cauza nepozitionarii lor unde trebuie.Asta stiu eu...
Olivia, felicitari pentru iepuras!Nu credeam ca e chiar asa de complicat dupa operatie.Sunt sigura ca o sa va descurcat.Mult noroc!
Catinca, si Andreea mea are o eczema d-asta pe la genuchi...de cand s-a nascut, dar eu credeam ca nu e asa de bagat in seama.Adica are niste bubite fine de tot, care atunci cand merg cu mana pe ele, le simt.Sa fie oare ce zici tu?

Vai, aici ninge iar ...si saptamana asta suntem noi de dat zapada la o parte din fata casei.La 7 dimineata eram cu lopata si matura in mana...Ma duc s-o iau de la cap.

Felicia si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:

Salut!

Si eu vroiam sa ma plang de pampersii 7-18kg;sunt foarte rari in partea de sus;si eu am descoperit asta cand l-am gasit ud intr-o noapte pana la gat,cum spunea Marcelle.

De cand tot zic ca ii ies dintii si nici azi nu au ajuns...dar sigur sunt acolo in gingie..mai dureaza mult,oare?
Pt.ca face tratament pt.viroza aia si ii dau si panadol nu prea s-a mai plans ....

http://community.webshots.com/user/simonarida

Mergi la inceput