Taxa de botez

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by Siminaf

De curiozitate, citi ati primit factura pentru acea "taxa"?!?



Daca te referi la taxa anuala pentru biserica, care se plateste de catre parinti, noi am primit azi chitanta pentru cei 300.000 platiti! Sambata avem botezul!...pentru alte "taxe", fii sigura ca nu-ti taie nimeni chitanta!

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_teohari spune:

Fetelor exista biserici in Bucuresti care nu iti cer nici o taxa si ramane la alegerea ta cat le dai, Manastirea Radu Voda. In afara faptului ca nu baga la botez doi sau trei copii deodata cum am mai auzit, este o biserica foarte frumoasa iar acolo intradevar veti gasi preoti adevarati. O recomand cu mare caldura( acolo m-am cununat si acolo am botezat-o si pe bebelusa mea). Este superba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madairina spune:

Confirm cele spunse de Anca. Noi l-am botezat pe Robert la Radu Voda si a fost extraordinar iar nasu a platit cat a vrut. Si anul trecut in septembrie am cununat si tot la fel am dat cat am vrut.
O manastire excelenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

vin si eu cu o intrebare pentru cine cunoaste ..trebuie sa nasesc pe 18 sept. la Vranovska 48,si am inteles ca nu se pateste nici o taxa la biserica,dar cat sa dam noi ca nasi???

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

criss,dati cat considerati voi ca vreti si puteti sa dati.
noi,cand am botezat in Decembrie anul trecut, am ales sa dam 400 ron la biserica.


3 SARCINI EXTRAUTERINE,
FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,
URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

multumesc

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Si la botezul nepotului meu a dat nasul 3 mil,in afara de cele 2 mil(care au fost 4,ca n-a mai recunoscut tanti ca a luat bani cand a facut programarea,da asta e alta poveste...)pe care le daduse cumnatu avans,au fost tot 5 in principiu.Foarte mult,exagerat chiar si e biserica de cartier,Sf Maria,din parcul Sf Maria.

"La vita e bella"
www.youtube.com/watch?v=-3fbAZECphs" target="_blank">Explore Romania

www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

Multumesc mult fetelor

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wnimra spune:

buna

am o maaare nedumerire .... poate ma puteti ajuta

Pe 7 noiembrie sunt nasica de botez, azi am fost sa fac programarea la biserica( este una de cartier , sunt din Constanta ), am platit taxa 100 de lei , mi-am notat ce tre' sa am la mine in ziua respectiva si intreb pe doamnele care au facut programarea cat se obisnuieste sa dai la preot dupa botez.....cand am cununat , acum 3 ani , am dat 350 de lei la popa plus taxa....fiind botez am zis ca e poate in jurul sumei de 300 de lei .....si una din doamne mi-a zis de doua ori la rand , clar , frumos si m-a privit fix in ochi : cat doriti dar mentionez ca sunt 4 preoti .
Si eu ce sa inteleg???

deja am emotii ,m-am pregatit pt botez cu dar de masa , bani la biserica , am luat tot aproape pt bebe si sper sa nu am surprize f mari la bierica.
Aveti idee cat se da?

Mami de Alex( 27.07.2005 )

"Este o arta sa fii fericit printre necazuri"-babette:)












Mergi la inceput