Taxa de botez

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Cat de mare e biserica aia de are 4 preoti? Si de ce sunt necesari 4 preoti ca sa citeasca o slujba si sa bage un bebe in apa? Nu puteti alege o biserica mai "discreta"?



Si tu poti intinde o mana - Actiunea 3 sate
Am marfa la bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wnimra spune:


Nu este o biserica ff mare , cum sunt cele din centrul orasului sau catedrala....dar fiind de cartier si doar una in aceea zona e destul de maricica.
Acolo au vrut finii, mai bine zis mama finului , ca este mai aproape de casa ei , finii locuiesc in italia si cand vin acasa stau cu bebe la mama lui.Nu am ales eu biserica , am zis sa fie ok pt ei , sa nu batem drumul prin oras cu bebe....asa si eu am ales biserica cand mi-a botezat nasa baiatul , una de langa casa noastra mai ales ca noi avem si pr cu baiatul.
Sincer nu m-am asteptat sa ne zica ca sunt 4 preoti, deja este prea mult , un cor de ingeri mai lipsea.
Botez pe 7 dar pt ca pe 14 noiembrie se intra in post cred ca nu suntem singurii in aceea zi .... sper.Si daca mai sunt 3 copilasi ii boteaza pe toti odata , clar ca nu le canta separat la ureche.
Poate e cineva din constanta si cunoaste biserica si ma lumineaza.


Mami de Alex( 27.07.2005 )

"Este o arta sa fii fericit printre necazuri"-babette:)












Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

cand am botezat pe cel mic....nasii au platit 4 mil ,3 proeti...si asta se intampla acum 4 ani jumatate....deci eu nu ma mir(Mentionez ca era o biserica de cartier)....ac

Mergi la inceput