Mamici de Constanta (22)

Mamici de Constanta (22) | Autor: roxanaz

Link direct la acest mesaj

Continuarea...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Narcisa, am si eu o intrebare. In ce zona a GErmaniei stai? Nasa lui David e in Munchen si se pare ca a ramas insarcinata...numai ca ii e frica sa isi faca un test, pentru ca mama ei a murit de cancer recent, si e terorizata ca daca o dor sanii poate sa fie cancer. Incerc sa o conving sa mearga la un dr, dar refuza si motivul principal e ca nu cunoaste pe nimeni, ma gandeam sa ii fac o programare la Bucuresti pentru la vara cand vine in tara la Peltecu dar e prea tarziu atunci. Nici testul nu vrea sa il faca ca cica nu vrea sa isi strice sarbatorile...nici nu stiu cum sa o ajut...
In alta ordine de idei...si DAvid tot cu muci a debutat, si apoi dupa ziua de frig a inceput sa tuseasca si dr. zice ca e bronsita, ne-a dat antibiotic, azi am fost la consult si ne-a spus ca e ok, nu se mai aude nimic dar sa tinem antibioticul 5 zile. Dr vostru ce a spus de bebicii tai? Le dai ceva medicamente?
Roxa, ce mai face Voinickelu??? Cat mai papa? Radu a fost tare incantat de ciulama (ca prin minune mi-a iesit tare buna--am gasit si io o carte de bucate!!) si acum alearga dupa fi-su cu lingura cu medicamente!!! Si asta micu urla si se infinge in toate colturile, nu tine nici nu santaj, nici cu pacaleala!!!
Oana sange i-a luat din vena? Sau din degetel? Cat i-a iesit fierul? Vreau sa ii fac si eu lui DAvid niste analize, dar nu l-as chinui sa ii ia sange din vena...desi cel mai tare ma intereseaza calciul...eu i-am facut lui David de 3-4 ori copro si a iesit negativ...
Gegea, eu am fost la Rusa, si mi-a placut de el...desi si eu am avut pb la nastere, am scapat "ieftin"...si a fost langa mine tot timpul si venea in vizita aproape toata ziua...cu asistentele am avut eu ce am avut...
Ma duc la bucatarie ca Radu a adus o tava de prajituri si daca nu ma grabesc raman fara!!!!

Sinzi si David
Noi toti - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Tati a reusit sa ii dea medicamentele...cu o bucata de prajitura...s=a tepuit de data asta Piratu

Sinzi si David
Noi toti - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Sinzi, din pacate, eu stau foarte departe de München la vreo 700 km distanta, in partea de Nord la 70 km de Kassel sau Hannover in cealalta parte. Dar trebuie sa se duca la controale, cam din sapt. 8-10 cel putin, pe urma e mai dificil sa se constate cind a inceput sarcina. Daca vrea sa stam de vorba la telefon, cu cea mai mare placere nr. meu e 05271 7744, mai mult nu stiu cum as putea sa o ajut.
David cum mai e? Noi in afara de sirop de tuse Mucosolvan si spreiuri de nas, Nasivin lui Vivi si unul de la Ratiopharm lui Patrick(ca-s pe virste) nu luam, deocamdata. Mai vedem cum se comporta peste citeva zile. Tusea lor e mai mult seaca, si nasucurile curg.
Roxana, Patrick e bine, da?

Daca vreti sa vedeti cum a venit la noi Mos Nicolae, am pus citeva poze in ultimul Album


http://community.webshots.com/user/dohmann101


toate cele bune
narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Sinzi, la noi sint amandoi innebuniti dupa medicamente, daca-i dau lui Vivi, si lui Patrick nu, pai face scandal monstru si cu picaturile de nas la fel, sa-i vezi cum stau, cred ca simt si ei cumva ca ii ajuta.

narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

Cornelia , dar asa e parul la copii putin, subtire. asta-i farmecul nu?? gasiti si voi o foarfeca cu cap de ursuleti ceva de genul asta, s-o vada ca pe o jucarie. sau bunica sa-si taie o "bucla" sa vada copilu ca-i o.k.:))) nu musca si nu doare.


***********************
Once a grump, always a grump
http://community.webshots.com/user/s_b2702

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Pupici!

Liris, Maria nu plange la tuns de frica, dar vrea ea foarfeca!!!!!!!! Cred ca daca ar avea si vreun ursulet, ar fi teroare !

Oana, acum am citit ce imi scriai dimineata c al-ai tuns pe Paul si la frizer. Ma gandeam si eu la varianta asta: sa ma tund eu, ea sa se uite, dupa care sa o tund pe ea, dar undeva unde sa aiba rabdare cu ea.

Multumesc pt. sfaturi. ma pun pe mancat miere si lamaie.

Am pus si eu, in sfarsit, poze noi in album! Am sarit peste cele de la mot si de asta vara, direct la ultimele. Ca nu mai stiati cum aratam . Sunt in al doilea album.

Cornelia (18 sapt.) si Mariuta (2 iulie 2003)

http://community.webshots.com/user/cornelianis
http://community.webshots.com/user/cornelianis2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Apropo de medicamente, noi luam fluorvigantolette comprimate, le mesteca ca pe bombonele, cred ca s-au obisnuit cu ele, si Ca natural au niste copilasii pe sticluta si in timp ce fetele ,,vorbesc,, cu ei eu le mint cu cite o lingurita.

Ionela, Maria & Elena 26 mai 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Narcisa multam mult de informatii...
PAtrick face propozitii? Eu sunt putin ingrijorata ca DAvid are un vocabular foarte vast, dar nu leaga propozitii...am vazut copii mult mai mici, care stiu doar cateva cuvinte si le leaga in propozitii...Dar David invata in fiecare zi cateva cuvinte noi (cred ca stie sa denumeasca majoritatea lucrurilor din casa inclusiv legume, fructe, animale etc) dar nu poate sa faca propozitii cu ele. DAca nu ar fi vorbit parca as fi fost mai linistita...dar asa...


Sinzi si David
Noi toti - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Cornelia e tare dulce Mariuca...am vazut si eu pozele...

Sinzi si David
Noi toti - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Offf Sinzi, ce ma mai apuca si pe mine citeodata panica, ca de ce altii vorbesc, chiar mai micuti ca el, si Patrick nu. Poceste cuvintele la greu, parca rupe mai mult in ultimul timp, propozitii face citeva, si vorbeste numai, dar numai ce vrea el si ce-i face lui placere si bineinteles cind vrea. Eu zic sa nu-ti faci inca probleme.

toate cele bune
narcisa

Mergi la inceput