Idei de afaceri

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

quote:
Originally posted by CRIXIA

Hello!
Va citesc si eu de mult, dar nu am avut de spus prea multe! Acum am: am deschis un magazin-showroom cu usi de interior!
Rugamintea mea ar fi: cum credeti ca ar merge site-ul facut, cu posibilitate de comanda sau doar cu detalii, poze..????



Uite de exemplu un model de site aici

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Buna ziua!!!
Cautam idei de afaceri - eu si sotul meu - ceva de care sa ma ocup dupa cei doi ani de crestere a copilului.
Ne-am gandit la o frizerie. Nu vrem ceva mare, max. 3 posturi de lucru, dar sa fie ceva de ffff buna calitate, incepand de la dotari pana la serviciile oferite.
Cunoaste cineva problema, aveti idee cam de cati bani ai nevoie sa demarezi o asemenea afacere?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Ioana , spatiul vrei sa il inchiriezi?
In primul rand iti trebuie autorizatiile de rigoare , iti trebuie aparatura speciala si mobilierul .
Firmele care distribuie astfel de aparatura sunt o gramada ,eu lucrez cu mai multe ,dar cel mai bine cu Contrast Impex .
Important este sa gasesti adevarati profesionisti ,ca sa "iti mearga" afacerea .
Te-am intrebat daca vrei sa inchiriezi spatiul ...ptr ca stii care sunt chiriile ,destul de mare ,iar veniturile unei frizeri (numai friserie) sunt mici !
Cheltuielile vor fi mari .
Daca tu vrei 3 posturi de lucru ,asta inseamna cel putin 3 angajati ,in cazul in care iti lucreaza zi de zi si nu in ture.
Vor fii multe plati la ITM ,contabili ,materialele consumabile ,etc.
Banuiesc ca vrei sa lucrezi legal ,cu carte munca ....controalele sunt dese ,amenzile ffff mari .
Sanepidul "te calca" lunar !!!



"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

Buna,
Locuiesc in Finlanda si sunt deschisa oricarei propunere de afacere.
M-ar interesa ceramica, artizanat.
Astept raspunsurile voastre.
Va multumesc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

Este cineva care are atelier de rochiide mireasa sau rochii de seara?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moana spune:

quote:
Originally posted by KULTA

Buna,
Locuiesc in Finlanda si sunt deschisa oricarei propunere de afacere.
M-ar interesa ceramica, artizanat.
Astept raspunsurile voastre.
Va multumesc


Kulta, mamica de Danuta(15,04,2004) si Sebastian(25,08,2005)

Poze cu noi
"Lucrurile bune li se intimpla celor care stiu sa astepte"




stiu pe cineva care face si vinde farfuriutze mici fe ceramica cu magnet. decorative..... te intereseaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Dar de afaceri tip franciza ce parere aveti?
Pe mine ma bate gandul sa incerc asa ceva, dar sa nu fie prea scump.
Cine are idei?

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris spune:

quote:
Originally posted by CRIXIA

Adevarat, caci firma similara din alta localitate, care distribuie aceleasi produse, nu mi-a raspuns, in calitate de posibil client! Chiar m-a enervat asta si am transmis-o cui trebuia!
Cred ca ma voi rezuma la explicatii, poze si seriozitate pentru a raspunde vizitatorilor.

Multam!



si eu cred ca cel mai bine e sa faci site-ul doar cu prezentare si informare cu cat mai multe detalii despre fiecare produs...

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris spune:

quote:
Originally posted by Adela Iepure

Am gasit un articol interesant pentru subiectul asta: afacerea anului, gradinita particulara

http://www.hotnews.ro/articol_53116-Afacerea-anului-gradinita-particulara.htm

Adela si Andrei (26.09.2004) 1-2 ani



sa stii ca este super, da daca ai banii astia... eu de mult ma gandesc la asa ceva de genul asta, dar nu neaparat o gradinita, ci un loc unde sa poti lasa copilul oricand ai nevoie, si sa stii ca au grija de el cum trebuie - o ora, 3, 5, cate ai nevoie.
da trebe banisi pentru asta, spatiu, si cred ca si o gramada de autorizatii.

si vreau magazin virtual da nu stiu ce sa vand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Si eu caut tot o franciza buna... Mai demult imi placea Lollipops, pe-atunci nu era nici una in Buc...
Crinuta, uita-te www.fbb.ro/ro/franciza/forum/viewforum.php?f=2&sid=605c9c5c3bedad70aa769a6960282bad" target="_blank">si aici.

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput