Idei de afaceri

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

quote:
Originally posted by razhore
in primul rand daca vrei sa faci un site care sa ajunga cunoscut trebuie facut cat mai profesionist, asta insemnand compatibilitate cu toate browserele (pentru ca ceea ce se vede bine in internet explorer nu se vede neaparat bine si in mozilla, netscape si opera si reciproc), trebuie sa fie search engine friendly (adica sa poata fi indexat usor de motoarele de cautare).

O sa mai revin cu completari daca ma mai gandesc la ceva, sau puteti sa ma intrebati daca aveti si alte curiozitati.


Daca ai deschis subiectul, poate ai si raspunsul la o intrebare ce ma chinuie de mult referitoare la motoarele acestea de cautare.
Ce trebuie sa fac pentru ca paginuta mea sa fie gasita de cautatorul google de ex ?

Multumesc !

Cu stima,

Singur, DARAEL
Ratacitor prin Lume
http://www.geocities.com/dara2el/

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">Ajutati-l pe Mihaita!




“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gicutza spune:

Eu vreau sa vand goblenuri!!!
Nu este asta idealul meu profesional dar momentan asta simt ca as vrea sa fac pt. a impaca si capra si varza.
Stie cineva unde le-as putea vinde?

Sa traim bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetzyka spune:

Cum vi se pare ideea unui magazin naturist care aiba tot felul de produse interesante,care nu se gasesc in alimentara? Acolo unde sa mergi cand ai chef sa cumperi ceva nou,interesant,care nu ai mai gustat.De exemplu : ulei de susan,nuci,struguri,cocos,palmier,etc...,miere din tot felul de flori,seminte diverse,cereale-quinoa,mei,amaranth,ovaz,orz,etc... si faini -integrala,de secara,etc...diverse feluri de siropuri,oteturi aromatice,condimente,produse pentru vegetarieni...si bineinteles ceaiuri,extracte de plante...si multe altele.Suna bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

quote:
Originally posted by gicutza

Eu vreau sa vand goblenuri!!!
Stie cineva unde le-as putea vinde?


Daca vrei sa vinzi goblenuri (nu neaparat facute de tine !), poti incerca pentru inceput sa vinzi unul pe e-bay (este un site de vanzari online).

Pentru aceasta, mergi la inceput la muzeu (sau o autoritate competenta – poti intreba la primarie la patrimoniu, ei stiu sigur unde primesti asa ceva sicare sunt etapele si actele necesare) sa primesti o adeverinta ca nu este in patrimoniu (obligatoriu pentru a-l putea scoate din tara !) si apoi il pui pe siteul e-bay pentru vanzare.

Daca iti faci si un site de prezentare, cu poza produsului, arati si adeverinta ca il poti scoate peste granita !!!, adaugi o scurta descriere, elogii cat este de minunat, unic si maaaaaaare chilipir, cred ca reusesti.

Alta varianta ar fi sa vinzi produsul in Ro, dar asta inseamna munca in zadar - preturile sunt f mici si nu merita sa-ti strici ochii pentru trei lei.

Succes !

Cu stima,

Singur, DARAEL
Ratacitor prin Lume
http://www.geocities.com/dara2el/

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">Ajutati-l pe Mihaita!

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina iulia spune:

quote:
Originally posted by Danutza Mamaruta

Si acum sa lasam melcii si sa va intreb ce parere aveti de un internet cafe? Stiti pe cineva care ere un internet cafe si daca da cum merge? Aveti in orasul vostru cluburi de internet si au clienti tot timpul zilei? Cit costa ora de internet?

Ce parere aveti despre viitorul unui club de internet, vor rezista in urmatorii 5 ani, sau o sa inceapa tot romanul sa aiba internet acasa? Investitia este destul de mare si chiar as vrea sa studiez problema bine de tot inainte de a demara ceva in acest sens.

Ce fel de locatie credeti ca ar fi mai potrivita pentru un internet cafe, trebuie sa fie neaparat un spatiu central?


Danutza,
mama lu'Alexutza



tare n-as vrea sa te dezamagesc cu parerea mea, dar eu cred ca nu prea mai vezi proiectul acesta peste 5 ani. peste tot vezi retele de net, si cei mai putin dotati material care au oaresce nazuinte de emancipare isi iau compur=ter chiar si prin rate sau second hand.
este RDS care are o retea de cablu, internet si telefonie ca e lasa masca. preturi joase, joase. si sunt raspanditi in toata tara. dau pana si cablu (ceea cenoi intelegem prin cele 42 rograme ale lor la TV) pin satelit oriunde in tara.
asa ca... nu cred ca aceasta idee are termen lung in statut. scuze, dar asa vad eu lucrurile.

"daca se inchide o usa, o suta altele se deschid, iar daca se face bezna, dupa ea vine lumina" -proverb arab

cu drag de forum, corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

quote:
Originally posted by corina iulia
"daca se inchide o usa, o suta altele se deschid, iar daca se face bezna, dupa ea vine lumina" - proverb arab

cu drag de forum, corina


Off topic:
Frumos proverb, dar eu nu vad nici o usa, asa ca nu pot decat sa visez la ele.... iar Lumina sigur o sa vina. Dar Eu, Eu o sa mai fiu aici sa o vad ?

Cu stima, ratacind prin intuneric in cautarea unei usi,

Singur, DARAEL
Ratacitor prin Lume
http://www.geocities.com/dara2el/

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">Ajutati-l pe Mihaita!

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amik spune:

cu afacerile astea prin franciza cum e, fratilor?tocmai imi sfatuiam tatal ca, daca tot iese la pensie, sa deschida o patiserie sau ceva care ar necesita o investitie cat mai mica. Fornetti sunt prin franciza?





Alexandra mare si Alexandra mica(10 iulie 2003)

http://community.webshots.com/user/alexandracojocaru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Da este franciza.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns relyana spune:

Dar de vanzarile prin internet ce stiti? Merg?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nic23 spune:

Eu ma gandesc la un birou de plasare a fortei de munca, sau recrutare. Cu posibilitatea de a oferi si cursuri de specializare in diferite domenii. Aici se gasesc la toate colturile de strada.
Care e situatia in Romania?
Am cautat cu google dar nu m-am lamurit.
Ar merge asa ceva?

Sau o firma de curatenie pentru firme, scoli, spitale si chiar pt. particulari.

Ce ziceti?


Mergi la inceput