Idei de afaceri

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

Melina34, pana am dat la facultate am vrut sa ma fac politista, dar nu m-au primit ca sunt prea mica de inaltime. Asa ca imi place ideea ta
Cris1iana, ideea de a face bani cu un site este sa vinzi ceva si cel mai ieftin iesi atunci cand vinzi informatie.
Gasesti o multime de informatii si oferte pe internet. Dar va trebui sa gasesti ceva ....CEVA! Din pacate oferta este enorma pe www.
Dar nu vreau sa te descurajez, eu inca consider Romania ca "tara tuturor posibilitatilor", daca reusesti sa te descurci cu legislatia in vigoare.
Succes tuturor si numai idei bune.

Mami Magda si scumpa Rafaela
noi

Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris1iana spune:

Multumesc pt raspuns, Magdala
Eu oricum vreau sa fac site-ul , pt ca imi face placere.(cred ca este ideal sa muncim din pasiune si sa ne intretinem din asta )
In caz ca nu vand nimic pe site, dar am f multi vizitatori (vb teoretic ), si bag reclame pe site, castig cat sa traiesc? (pt mine 5-10 mil pe luna ar fi arhisuficiente ).
Dar pt asta ar trebui sa am o firma, sa platesc impozite ,of
Poate ma lamureste cineva care a incercat "afacerea asta "
Va multumesc

"If it wasn't for bad luck, I had no luck at all "



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina iulia spune:

nici eu nu stiu prea multe despre acest tip de afacei, pt ca este un domeniu nou pentru mine, dar ma gandesc ca daca ajungi sa faci site-ul sa fie foarte vizitat si companiile care-si doresc sa puna reclama pe el sunt mai bune si mai bune platnice.
ce poti sa vinzi, care e legislata? si eu sunt in ceata

"Nu vezi?.../ Sau-ce-auzi si vezi-nu crezi?.../ N-auzi tu cum suna ora /Fericirii-amandurora?..." Minulescu
cu drag de forum, corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris1iana spune:

Poate ne ajuta unul din moderatorii site-ului
Cred ca sunt cei mai in masura sa ne explice cum e cu site=urile, reclamele, etc
multumim anticipat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

cum e cu taximetria?
mey stie careva pe aici daca merge sau nu merge, adik a sotul meu se gandi el sa cumpere una dacie logan in rate sau leasing si sa o fac taxi sa angajeze 2 soferi unul de zi unul de noapte , dar as vrea sa stiu daca merge cat de cat , adica sa plateasca rata la masina sa plateasca soferii ( cam cat ar fi salariul sau se da procent??? )sa plateasca firma de taxi la care se duce am inteles ca trebuie sa dai o anumita suma pe zi pt statie, si sa mai ramana si ceva ....oare mai ramane????

Adriana

Daca vrei cu adevarat gaseste o cale, daca nu vrei gaseste o scuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

adriana din cate stiu eu nu se platesc taximetristii, ci taximetristii(soferii) platesc chiria masinii, pe care o stabilesc cu sotul tau, ideal ar fi sa lucreze chiar el (de noapte sau zi), si sa inchirieze masina doar o tura, stiu pe cineva care facea asa in Bucuresti si se descurca bine- a, dar am inteles ca s-au scumpit taxiurile bine de tot, deci nu stiu cat de avantajos mai este...

anca DNP21martie
bb BIANCA ECATERINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiann7 spune:

Buna! Cred ca este foarte interesanta ideea ta de a deschide o cafenea. Este exact ceea ce ma gandeam eu de foarte mult timp si acum cred ca ar fii bine daca am mai discuta. Te rog raspunde-mi si spune ce parere ai si daca vrei sa tinem legatura.
Numele meu e Cristi, Sunt din Timisoara dar locuiesc in Dublin cu prietena.Adresa mea de e-mail:cpopescu73@hotmail.com

quote:
Originally posted by violetzyka

Eu ma tot gandesc la o cafenea,cofetarie,patiserie..ceva de genul asta.Cu produse proaspete, delicioase, gustoase...Cand treci pe acolo sa intri musai sa cumperi ceva bun sau sa stai la o cafea buna, intr-o atmosfera calda si primitoare.Muzica buna, personal amabil,sa fie un loc unde sa mergi cu drag.Cum suna?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nic23 spune:

Eu ma gandeam sa import din Olanda in Romania flori, bulbi, rizomi, seminte de flori si legume etc.
Ar fi cerere pe piata romaneasca pentru asa ceva?
In Olanda merge totul ca pe roate, dar nu stiu cum ar merge in Romania.

Si ma mai gandeam la traduceri on-line olandeza-romana si romana-olandeza ori lectii de olandeza sau romana. Inainte de a pleca din Romania castigam bine din meditatii. Se mai practica meditatiile inca?

Are cineva idee de subiectele astea?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris1iana spune:

Da, se mai practica meditatiile
se castiga intre 50-500 mii pe ora ..depinde .. de pretul profesorului si de banii clientului.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

quote:
Originally posted by nic23

Eu ma gandeam sa import din Olanda in Romania flori, bulbi, rizomi, seminte de flori si legume etc.
Ar fi cerere pe piata romaneasca pentru asa ceva?
In Olanda merge totul ca pe roate, dar nu stiu cum ar merge in Romania.

Si ma mai gandeam la traduceri on-line olandeza-romana si romana-olandeza ori lectii de olandeza sau romana. Inainte de a pleca din Romania castigam bine din meditatii. Se mai practica meditatiile inca?

Are cineva idee de subiectele astea?


nic23



Da, cred ca ar fi foarte rentabil daca este ceva deosebit.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput