Mamici din Iasi ( 8 )

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Mai, Carmen, mi s-a facut pielea de gaina cand am citit prin ce ai trecut cu Alex cel mic. Iti trebuie un pic de odihna si imbarbatare. Nu ai gresit cu nimic fata de puiutul tau, totul o sa fie bine pana la urma, ai sa vezi. Iti doresc sa ai putere si sa treci cu bine peste toate si nu uita ca Alex e un voinicel si el iti poate reda zambetul si fericirea pe buze.
Lacri, bine ai revenit printre noi. Ce face Fabita, tot carliontat?
Mateiul meu trancaneste toata ziua si nu oboseste deloc.
Carmen, mami de Iustin, pt scaunel de masina vezi la mica publicitate sau chiar pe la unele second-hand-uri, desi stiu ca si eu am cautat cand era Matei mic, mic si nu am gasit.
In rest va doresc sanatate multa sanatate si spor la treburi.
Pupici,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acinorev spune:

Buna fetelor! Eu, ca o mamica trecuta prin toate ma grabesc sa raspund intrebarilo puse de Lori si Andreea.
Lori, medicul care l-a operat pe baiatul meu de polipi si amigdale se numeste Preda, d-na doctor Preda Zenovia. Este mai in varsta dar are un calm si o bunatate Dumnezeiasca. Nu mai spun de meseria pe care o cunoaste! O gasesti la o policlinica particulara, pe langa Mitropolie - "Sf. Petru si Pavel". Ti-o recomand cu caldura! Operatia in sine dureaza mai putin de 5 minute. Te internezi dimineata (la Spitalul Sf Maria) iar la pranz pleci acasa. Pentru alte detalii nu ezita sa ma contactezi.
Andreea, gauri in urechi cu pistolasul i-am facut fetei la hala, la etajul 2, la magazinul de bijuterii. fffff. usor!
Va pup pe toate si va doresc multa sanatate la puiuti si voua! Si fetita mea a facut rosu in gat din nou dupa doua saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Bun venit Andreea si Lori!

Lori, sanatate multa puiului tau!

Carmen si Iustin(5 iunie 2004)
Album IUSTIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanap spune:

multumesc mult fetelor.sebi respira muuult mai bine pentru ca de 2 zile este sub tratament cu predninson si vad ca merge.dar tot vreau sa merg la un control cu el.cand ne hotaram sa venim la iasi o sa iau sigur legatura cu tine acinorev ,multumesc

LORI si SEBI(21 IAN 2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Uite,ca reusesc pe fuga sa mai dau o raita pe aici.Am de lucru la serviciu ceva de speriat ca doar e sfirsit de an..

A venit mosul la voi?
Lui Mihnea pe linga dulciuri i-a adus si o nuielusa fermecata,ornata de mami cu pangligutze,care isi va lua "zborul prin casa dupa funduletzul lui"cind mai vorbeste urit la gradi,sau mai face alte trasnai.Evident ca este de decor,dar cum a vazut-o Mihnea a zis dupa ce a studiat-o:uite,eu am fost cuminte fiindca Mosul mi-a adus si multe dulciuri si-s toate ale mele(dar a luat o pungutza cu bomboane "sa-mi dau si la copiii de la gadinitza"),nuielusa nu "tupi mine" adica pentru mine.
Pupici si un Mos Nicolae bogat in daruri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda spune:

Loredana, i-ai spus medicului ca baietelul tau se simte mult mai bine in urma tratamentului cu Prednison? E posibil sa aiba bronsita astmatiforma sau astm din moment ce a reactionat asa la Prednison (eu am astm de aproape 10 ani si am luat si eu Prednison la inceput, insa datorita efectelor adverse binecunoscute ale Prednisonului , am trecut la tratament cu puff-uri pentru astm)
Intentia mea nu e sa te sperii, ci doar sa iei in calcul si posibilitatea aceasta. Daca i se aude un zgomot in pieptisor atunci cand respira greu, daca nu poate dormi noaptea din cauza ca nu poate respira cum trebuie (in timpul unei crize de astm efectiv nu ai aer si simti nevoia sa inspiri cat mai mult aer, respiratia pe nas ti se pare ineficienta si de aceea inspiri si expiri pe gura) este posibil sa aiba astm sau bronsita astmatiforma.
Ar fi bine sa vii cu Sebi la Iasi cat mai curand si sa-l duci la un control la Clinica de Pneumoftiziologie din spaltele U.M.F.-ului
Nu as fi intervenit daca nu as fi citit ca Sebi are doar 2 ani si ia deja Prednison.
Fratele meu a avut bronsita astmatiforma la 3 ani si s-a vindecat complet mergand la salina. Astmul meu a fost descoperit abia cand aveam 16 ani (desi aveam probleme cu respiratia si inainte, insa abia cand am facut o criza urata de tot s-au gandit medicii ca am astm si mi-au dat imediat Prednison cu care mi-am revenit in 3-4 zile).
Multa, multa sanatate lui Sebi si nu amana sa-l aduci la un control in Iasi (sau macar cere parerea mai multor medici)
Ada


"Fiecare lucru are frumusetea lui, dar nu oricine o vede." - Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Caut si eu o prietena!S-a numit Nitipir Zamfirescu Anca in perioada cit a fost casatorita,apoi dupa divort Aldescu Anca.A terminat facultatea de Hidrotehnica in 1989 la Iasi.Ultima data ,prin 1991,era in Iasi si lucra la vama CFR .Ce dragut ar fi sa o gasesc!
Multumesc pentru ajutor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Cristina, chiar se simte lipsa ta. Subiectul era la pagina a treia. Te astepta cu povestiri noi, mai ales ca a avut Mihnea serbarea. Sau ma insel?

Ce mai faceti voi fetelor? Ati inceput goana dupa cumparaturi? Ce-ati gasit frumos prin Metro?( n-am fost de mult si nu stiu daca merita efortul)

Carmen si Iustin(5 iunie 2004)
Album IUSTIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Carmen!
Eu am foarte mult de lucru,duminica vin iar la serviciu,miine si simbata am ore la scoala pina la ora 20,asa incit ..timp liber mai putin.
Serbarea va fi pe 17 decembrie,dar am inima cit un purice fiindca Mihnea e cam timid.Acasa cinta si danseaza ca un mare maestru,dar cind e vorba de audienta...cam greu.
Ieri s-au facut poze pentru un calendar ,toti copiii au vrut sa "se pozeze"dar nea Mihnea,nu.
S-au chinuit eductoarele cu el,dar degeaba..Azi cind a vazut-o pe "Maria ubita mea",in calendar,a inceput sa miorlaie ca vrea si el poza.Na...acum tre sa dau sfoara in tara sa vina "tantica pozareasa"ca nu mai stau cu el in casa.
Pupici tuturor,week-end placut si multa sanatate!

Poate pe saptamina viitoare,fac rost de olecuta de timp liber!
Cristina si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanap spune:

adda multumesc tare mult pt informatii si chiar am sa-i fac niste controale mai detaliate.medicul mi-a recomandat predninson pt ca a zis ca ea l-a dat la multi bebei care aveau acelasi pb si le-a mers bine.sebi nu respira greu din piept ci doar avea nasul infundat si nu putea trage aer ,iar pe timpul noptii uita probabil sa stea cu gura deschisa si de aceea l-am pazitsa nu se sufoce.
noi venim astazi la iasi(10 decembrie)si chiar vreau sa va intreb daca gasesc astazi pana tarziu vreun medic pediatru si un ORL-ist(d-na preda,are program oare?), sau maine.stie cineva.pana la ora 13 mai sunt inca acasa (sotul termina abia la 13 serviciul)
sebi s-a trezit iar cu nasucul infundat si vreau sa-i fac mai multe controale(a terminat tratam cu ceclor luni )pentru ca nu mai vreau sa o luam de la capat .


multumesc tare mult

LORI si SEBI(21 IAN 2002)

Mergi la inceput