Mamici din Iasi ( 8 )

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Chestia cea mai nashpa e c ama simt vinovata... In noiembrie am lipsit 3 zile de acasa - cand am facut operatia de embolizare uterina la Bucuresti. In perioada asta o gramada de rude si prieteni au tot fost pe la mine pe acasa si cine stie care dintre ei fusese purtator de diverse boli, nu? Daca nu plecam ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Ei, Doamne iarta-ma, cum sa gandesti asa, Carmen? Nu e nimeni vinovat in toata treaba asta, incearca sa uiti, mai ales ca acum Alex se simte mai bine. Suntem in post, impartaseste-l, impartaseste-te si tu si sa avem nadejde in Dumnezeu, ca ne poarta de grija.

Ca sa ma lamuresc ce-i cu vaccinul asta, sa inteleg ca daca nu l-a facut pana acum( Iustin are 6 luni), pot cere sa-l faca la un an?

si aveti grija de voi

Carmen si Iustin(5 iunie 2004)
Album IUSTIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Stii cum? De cateva zile incep sa cred ca numai mie mi se intampla toate... Intai una apoi alta... Nu stiu...
Eram f. bucuroasa saptamana trecuta ca am rezolvat unele probleme de sanatate pt mine - am facut o operatie de embolizare uterina sa scap de fibroame cand PLEOSC! Uitati ce a dat peste noi!
Chestia cu viovatia e tare grea, pt ca vezi tu, as avea motive... Stau si ma gandesc ca desi as fi putut sta acasa tot timpul de cand s-a nascut Alex, eu am mers la scarbiciu, si abia de curand mai stau pe acasa... Copilul meu s-a dezvoltat f bine, e adevara,t dar asta datorita mamei mele care a stat cu el, eu il vedeam dupa ce veneam acasa... Il iubesc din tot sufletul, nu am alt sens in viata...
Chiar vorbeam cu sotul meu si i-am si spus ca daca e necesar inchid firma, copilul meu inainte de toate. Dar a trebuit sa am probleme ca sa ajung la ideea asta?!!!! De asta ma simt vinovata. Fara stressul de zi cu zi, probabil fibroamele mele nu ar fi ajuns asa mari si nu ar fi fost o problema... si nu ar fi fost nevoie de operatie si...

Gata, ma duc langa iubirea vietii mele.

http://community.webshots.com/user/la_carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Carmen,multa,multa sanatate lui Alex cel frumos si nazdravan.
Chiar s-au tinut necazurile scai de voi,off,offf....oricum nu este vina ta si au ai de ce sa-ti faci mustrari de constiinta,mai ales
sa-ti inchizi firma.Nu te supara,dar e o mare greseala.
Gindeste-te ca Alex va creste,va merge la gradinitza si acolo in colectivitate va trece prin fel si fel de incercari,pina isi va forma anticorpii.Toate mamicile vor sa-si vada bebelusii sanatosi,dar pina la urma asta-i viata cu bune si rele si trebuie sa trecem prin toate.
Trebuia sa-ti rezolvi si problema ta de sanatate ca sa te poti ocupa de el,nu?
Hai,capul sus,ai sa vezi ca toate se vor rezolva !
Pupicei dulcei de la noi si aveti grija de voi!
Cristina si Mihnea

PS Scuza-ma ca nu am mai reusit sa-ti scriu pe mail,dar la mine e o nebunie ingrozitoare cu sfirsitul de an si plec seara la 8,9 de aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Carmen,nu am avut scaun de masina la Mihnea,pentru ca altfel ti l-as fi dat cu cea mai mare placere,dar ma gindesc sa incerci in Siraj,poate au ceva la preturi rezonabile!
Cristina si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana dorofte spune:

buna dimineata ,dragi mamici.multumesc frumos ptr oferte dar am rezolvat sau aproape mi-am rezolvat problema serviciului.am gasit o doamna ff cumsecade care mi-a promis ca ma ajuta prin relatiile dumneaiei.am vrut un serviciu la stat(gradinita ,spital)dar sa am un pic de rabdare ,si sa vedem dupa data de 1 ianuarie.sanatate multa la toata lumea si sa fiti fericite.
si multi pupici de la noi,Dana si Gabitu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Cristina, uite o pt. tine. Am inteles ca esti destul de ocupata. Cum te descurci, draga mamica?

Carmen, imi dau seama ce gandesti. Dar stii tu, un rau nu vine niciodata singur. Si pe mine cand ma trasneste, nu stiu cum sa fac fata. Dar cu calm, rabdare, sprijinul sotului, nadejde in Dumnezeu, o scoatem cumva la capat.
Asa ca nu-ti mai fa ganduri negre, nu inchide nici o firma; bine ca si-a revenit Alex.

Apropos, ce firma ai deschisa? De mult timp? Iarta-mi curiozitatea, dar ne gandim si noi sa ne deschidem o firma, inca nu ne-am hotarat ce profil, si vrem sa stim cat ar costa...

Carmen si Iustin(5 iunie 2004)
Album IUSTIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanap spune:

dragele mele imi dati voie sa ma inscriu si in clubul vostru?nu sunt din iasi dar nici nu stau f departe ,adica in Piatra Neamt.am mare nevoie de voi pentru ca sunt cam disperata .baiatul meu,sebi de aproape 2 ani si 10 luni de cand a inceput gradinita a fost numai racit.nu cred ca l-am vazut sanatos in aceasta perioada 2 sapt puse cap la cap.a facut de 2 ori trat injectabil si de 3-4 ori cu suspensii, + o internare in spital din cauza unei bronhopneumonii.l-am retras de la gradi dar a racit din nou ,febra 39,2 grade,nas fff infundat,cateodata tuse si ii dam din nou suspensie de ceclor.problema este ca la ex ORL facut in spital mi-au zis ca e posibil sa aiba poilipi care vor trebui operati.la noi in oras nu sunt medici care sa opereze copii asa mici si chiar daca ar fi nu se opereaza cu lasar.acum sebi are 2 zile de cand nu respira deloc pe nas iar somnul este un calvar si pt el si pt el.noi stam sa-l pazim de frica sa nu se inaduse asa urat face. de aceea vreau sa va rog pe voi daca stiti sau cunoasteti un medic bun ORL-ist nu conteaza cat costa sa mi-l ziceti si mie pt ca sapt viitoare vreau sa vin neaparat in Iasi sa rezolv problema asta.va rog tare mult.poate chiar si un pediatru bun.sebi a slabit f tare in ultima perioada are doarv 12 kg si de aceea e posibil sa nu-l opereze de polipi dar macar sa-mi dea ceva sa-l ajute sa respire.
multumesc mult

LORI si SEBI(21 IAN 2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacri spune:

buna fetelor!
iar a trecut ceva timp de cand nu v-am mai scris dar nu stiu ce Dumnezeu iau de pe forumul acesta ca tot mi se blocheaza adresele(nu pot sa intru nici aici nici pe yahoo.).
in primul rand va doresc multa sanatate ,am citit in mare si am vazut ca se sta cam rau la domeniul acesta.
Carmen ,in special tie,iti doresc din tot sufletul tot ce este mai bun ,va ca ai trecut prin multe........
Lori ,insanatosire grabnica lui Sebi.
Despre noi ce sa va spun?Multumesc lui Dumnezeu Fabian este bine,eu am trecut printr-o raceala cam urata dar a trecut ,am ramas numai cu tusea.
Va pupacim si sa auzim numai de bine!

Fabian si mami Lacramioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Buna seara!
Sper sa ne primiti si pe noi in grupul vostru. Eu sunt Andrea si am o fetita de 3 luni si 1/2, Stefania. O cuminte si o dulce, cum spunea cineva, lumina vietii mele.
Am si eu o intrebare pt. mamicile cu fetite. Stiti cumva unde se pot face gauri in urechi? Preferabil cu pistolul?

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08)

http://community.webshots.com/user/a_mironeanu

Mergi la inceput