Mamici din Iasi ( 8 )

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Fetelor, s-ar parea ca Basescu a invins!
Ma bucur tare mult, sper ca ne va fi mai bine cu el.
Cat pe ce sa iasa Nastase, oricum Moldova l-a sustinut...oare de ce?

Carmen siIustin(5.06.2004)
Album Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana spune:

Doamne, cat ma bucur pentru Basescu si pentru Romania! Nu stiu care au fost procentele in orasul Iasi, eu sper sa fi fost majoritare pentru Basescu, caci despre mediul rural al judetului, ce sa mai vorbim... Explicatia pentru votul Moldovei? Multe ar fi de spus, imi vin acum in minte saracia, ignoranta, lipsa ziarelor si a oricaror altor forme de informare in afara de posturile radio si TV nationale (nici macar astea nu cred ca sunt urmarite), ajutoarele sociale, subzistenta numai de pe urma alocatiilor pentru copii, alcoolul si conditiile precare de viata. In plus, teama fata de autoritati, daca ii amaninta primarul ca nu mai primesc ajutor social daca nu voteaza cu cine trebuie, se conformeaza. Cobor acum sa cumpar ziarele locale si centrale de astazi, ca nu am avut timp dimineata. Toate cele bune, Ioana si Tudor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:


http://www.ziaruldeiasi.ro/local/iasi/01.ro.html

Aici sint procentele urban-rural in Iasi.
Din cite povesteau si alte fete,la sate oamenii au fost pacaliti cu fel si fel de promisiuni,si in credinta lor de oameni simpli,le-au crezut.


O saptamina senina si linistita!
Cristina si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Nu stiu daca stiti de proiectul" Bani pt liceu"(cei cu venituri sub 400 sau nu stiu cat pe mambru de familie, daca au copiii la liceu sau sc. profesionala, beneficiaza de 1800000 lei pe luna). Inainte de alegeri, respectiv vineri, unii primari din comunele judetului Iasi au dat banii si pe lunile din urma. Si mi se pare normal ca lumea sa voteze PSD-ul, de vreme ce le da bani degeaba, nu? Asa se explica procentul mare al lui Nastase in Moldova.
Oricum ma bucur ca in sfarsit s-au mai trezit ai nosrti.
Va pup si o saptamana buna.
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Chestia ca imi placea mai mult de Stolojan.
Si noi l-am votat pe Basescu din dorinta de a incerca o schimbare. Si pentru ca pur si simplu nu imi place de Bombanel. Nu ca e homo, putin imi pasa de asta. Ma saturasem de hotie si sa fim mintiti in fata si luati de tampiti..
Despre Basescu, parerea mea e ca e bun gospodar si ca de primar era bun. Ca presedinte e necesar sa fie si diplomat, dar daca Ceausescu a reusit sa fie presedinte 20 de ani si ceva, va reusi si Basescu. Ramane de vazut cat din promisiunile facute se vor putea materializa. Pentru ca intrarea in EU e o chestie pt care romanii nu sunt ptregatiti. Si va urma o perioada crancena, de care "vinovat" va fi Basescu si iar vor sari cei din PSD cu gura...
Sper sa fie mai bine, pentru ca m-am saturat. Sper ca Basescu sa fie pe cat de tare se vrea si MAFIA sa nu il sufoce. Si mai ales sper sa ne maturizam si noi ca popor si sa intelegem ce ne asteapta...

Si acum sa ii raspund Ioanei de ce votul Moldovei a fost cel care a fost... Pentru ca Moldova a fost mereu lasata NIMANUI. In Moldova investitiile au fost NU sau daca au fost s-au oprit la Bacau. Pentru ca in afara de Stolo care chiar a batut tara in lung si in lat - si de a carui carisma a profitat si Basescu - nimeni de la DA sau stiu eu ce alte partide nu a ajuns sa le vorbeasca taranilor. De asta. Daca Iliescu a fost la tara si a vorbit cu taranul, taranul l-a votat, daca nu nu. Idem si pentru Basescu. Daca nu nu. Pentru ca taranul are memorie scurta. Si isi aminteste doar ce a primit nu si ce i s-a luat.
Si pentru ca cei care stau la orase nu s-au dus la tara sa vorbeasca si sa convinga taranul, si pentru ca nimeni nu are timp sa ii vorbeasca, ca deh saracul nu intelege, ce sa iti bati capul cu ei. - nici eu nu am facut altfel, deci ma includ in masa celor blamati.
Asa ca asa ne trebuie.

Sa dea DOMNUL SA FIE BINE ca nu se mai poate altfel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acvi spune:

Salutiiii!Am ajuns si eu in casa cea noua si plina de var(inca),dar de ieri de cind am aflat ca a iesit Basescu parca am prins un pic de curaj!!!Sa speram ca o sa fie mai bine!!!Toata lumea cu care am vorbit ieri era increzatoare si plina de sperante!!
Fetelor am si eu o intrebare:stiti cumva unde sau daca se mai gaseste margine(plinta)pt parchet normal??Eu am scos marginile de la parchet ca aratau naspa tare cu gindul ,ca pun plinta din asta care se gaseste pt parchet melaminat ,numai ca am constatat cu stupoare ca nu-mi acopera marginile de parchet,asa ca ...nu stiu ce sa fac.
Pupici tuturor!!
Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Gabi(ACVI),iarta-ma te rog !
Ti-am lasat mesaj pe mess!Poate reusim sa vorbim miine.
Poti incerca la Dedeman.Din cite stiu aveau acolo plinte de lemn(sper ca nu ma insel)

SA VA FIE DE BINE IN CASA NOUA!
Cristina si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Gabi, o viata cat mai linistita in noua ta casa! Mai ai mult de aranjat, sau nu termini pana la Craciun? Spor la trebaluit!

Carmen siIustin(5.06.2004)
Album Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanap spune:

fetelor,in week-end am fost in iasi sa-i fc lui sebi niste controale mai amanuntite ORL.
ACINOREV am fost si la clinica de care mi-ai spus dar din pacate d-na preda nu avea program vinerea iar sambata a fost inchisa clinica ,dar tare as vrea sa merg si acolo inainte de a lua hotararea de a-l opera la altcineva.crezi ca daca dau telefon imi pot da mai multe informatii despre operatie,sau chiar sa ma programez pt operatie?
am fost pana la urma cu sebi la policlinica cu plata si l-a consultat d-nul dr.gheorghiu la ORL care a fost clar ca e nevoie de operatie de polipi si la pediatrie d-na dr balcu care mi l-a recomandat ca medic pt operatia de polipi pe dr.DINU CEZAR.CE stiti de el? lucreaza la clinica orl sf.spiridon.

Mai am o intrebare pt cele care a-ti operat copii de polipi ,cum e mai bine si mai putin traumatizant pt bebei operatia chirurgicala a polipilor sau operatia cu laser?voi cum ma sfatuiti?
dr.dinu cezar opereaza chirurgical.
acinorev ,d-na preda opereaza la fel sau cu laser.

va rog mult ajutati-ma sa ma hotarasc.
multumim


LORI si SEBI(21 IAN 2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Fetelor, unde gasesc sa cumpar o oala din lut?
As vrea sa fac sarmalele intr-o oala de asta.
Cristina, tu esti de vina...tu mi-ai dat ideea ...am citit postarea ta 'la bucatarie'

Carmen siIustin(5.06.2004)
Album Iustin

Mergi la inceput