Mamici din Iasi ( 8 )

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana spune:

Carmen, cred ca ai citit gresit mesajele, nu eu am intrebat de ce a votat Moldova asa, ci mephala30. Si, crede-ma pe cuvant, cunosc foarte bine mediul rural al Moldovei, pe care il studiez din 1998 incoace la modul serios (sper eu). Haideti sa iesim din literatura samanatorista si sa privim lucrurile mi pragmatic, daca vrem un viitor mai bun pentru copiii nostri. Si pentru copiii de la tara, in acelasi timp. Toate cele bune, Ioana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Carmen,am vazut undeva dar nici daca ma bati nu-mi aduc aminte!
Prin MALL nu am fost din vara,asa incit sigur nu acolo.
Poate fetele care au mai iesit prin oras au idei!
Oala trebuie sa fie mai mult lata decit inalta,ca sa-ti incapa in cuptor.Eu am avut una,la care am renuntat pina la urma,fiindca o manevram greu din cauza inaltimii:era inalta cit cuptorul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Oale de lut gasit vara, la "Tg. De Oale", Cucuteni nu stiu cum. In Mall este un sector, pe la etajul 1, dar nu cred ca au oale.
Am mai auzit ca astazi s-a deschis la Sala Palatului Culturii o expozitie cu vanzare cu cadouri pt. Mos Craciun.
Va pup,
Gabriela si copiii
Noi avem serbarea vineri dimineata, cica vin si cei de la Pro Tv sa vada cum se comporta "Mosul" profesionist oferit de noi.
Daca doriti Mos la domiciliu...scrieti-mi.
Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acinorev spune:

lori, trebuie sa-ti spun ca operatia nu dureaza nici cat ai clipi din ochi si oricum, copiii sunt anesteziati. nu-ti fa griji din cauza asta.
eu cred ca ai putea suna la d-na doctor pentru a programa operatia dar s-ar putea sa fie necesara o consultatie in prealabil. poate ca daca ii spui ca micutul a fost vazut de alti medici si ce diagnostic i-au pus se rezolva. bafta multa si mai ales sanatate micutului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Fetelor cucuietelor, sunt fericita!!!
Mosul adica Mosii mei au fost super la serbare!!! A venit Pro TV-ul si a filmat un pic la gradinita, iar in seara asta la 19 sau maine seara vor da la Stirile Nationale. Nu vor da numele firmei, dar sunt mandra ca am realizat un Mos frumos si cu priza la copiii si cica am fi primii in Iasi cu ideea.(desi stiu eu ca mai sunt si mosi particulari).
Va pup pe toate si sa va uitati sa vedeti Mosul meu si comentariile de rigoare, de dupa.
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Gabriela, imi pare rau ca am ratat stirile. Felicitari pt. serbarea reusita.(si pt. idee)

Carmen siIustin(5.06.2004)
Album Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liviujuristul spune:

Mamicilor,va rog sa imi da-ti voie sa va transmit cele mai sincere urari de sanatate ,fericire si numai bucurii.Noul an sa va aduca inplinirea tuturor dorintelor.
La Multi Ani!




Sarbatori fericite !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Multumim LIVIU !
Si tie multa,multa sanatate,sarbatori fericite alaturi de cei dragi si sa primesti daruri frumoase de la Mos Craciun!
Cristina si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Pentru fetele a caror adresa de mail nu o am:
Poza cu Iepurila la serbare la paginutza mea personala!

Mihnea a fost foarte timid si cu chiu cu vai a mormait ceva,in schimb cind am ajuns acasa a turuit toate poeziile si cintecele de la serbare.
Timiditatea a tinut doar pentru recitat pentru ca in reeeest....Am luat de la o prietena un aparat foto digital si bineineteles ca avea Mihnea nevoie de el sa faca poze la copii;si uite asa l-am "santajat" sa mai mormaie si el ceva acolo,nu de alta dar era pacat de talentul consumat!
Pupici si o saptamina frumoasa
!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Cristina, sa-ti traiasca 'iepurasul', tare frumos e! Cat despre timiditate...asteapta tu sa mai creasca si apoi mai vorbim.
Pupicei lui Mihnea

Liviu, multumim de urari, si le intoarcem cu multa dragoste.

Carmen siIustin(5.06.2004)
Album Iustin

Mergi la inceput