Mamici din Iasi ( 8 )

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elena I. spune:

Mi-a plaut iepurasul tau, Cristina!

Fetelor, n-ar trebui sa sarbatorim un an de la intilnirea din 29. decembrie de anul trecut tot cu o intilnire?


www.ofoto.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=633450517105&page=1&sort_order=0" target="_blank">Album Erica noiembrie si octombrie
Elena si Erica (6.februarie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Multumesc , Carmen, dar deocamdata nu ne-au dat la TV.(ma bucuram de parca eram pe vremea lui Ceasca si apaream pe postul nationa). Eu tot mai sper, poate, poate...
Liviu, multmim de urari si Sarbatori fericite!!!
Ar fi bine o intalnire...sper sa fiu prin Iasi.
Va pup,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Hello,
In sfarsit.
Am fost ieri la Mall si am prins momentul in care Mos Craciun si Gashca(!!) au venit la Mall si au dansat si ... Alex a fost super incantat... Din pacate azi nu am ajuns sa iau pozele, poate maine...
Alex si-a revenit si e iar puiutul cel grozav si iubit. E cumintel, i-a iesit un molar... Mai nou doarme cu noi in pat - si ma ierte Dumnezeu dar chiar ne place si cred ca bietul copil ar vrea el sa doarma la el in patut dar eu profit de dintisorii lui si il tin langa mine. Mai incasez cate un piciorus in gura uneori dar... merge.
E o shmecherie de milioane. Mai nou, mananca daca ii spun despre Mos Craciun - cica nu inteleg copiii de varsta lui ce vorbim, aiurea - si cand ii povestesc ca Mosu' vine in seara de Craciun si ca ii aduce brad daca mananca deschide gurita urgent... Am cumparat niste coronite si crengi de brad sambata si cand le-a vazut a spus repede:"mou badu"... ceea ce eu am aproximat cu ce am vrut eu!!! Cert e ca cum vede un bradut impodobit pe care il recunoaste spune "Mou badu"... Ii plac toate ornamentele si le mangaie si apoi le pupa. Normal ca globurile sunt aproximate cu mingiute si ar vrea sa le desprinda si sa le arunce sa se joace cu ele...

Doamne, acum 2 ani pe 20 dec imi faceam testul de sarcina si deja speram... In ziua de 25 dr. meu era de garda si mi-a confirmat. Si ce minunat cadou este...



Am reusit sa ma mai dezmeticesc si sa imi fac curaj, saptamana asta paan joi vine mobila noua si poate am noroc sa pun si toate la loc, daca nu, dupa 30 dec, ca nu o fi foc...

Am facut tratamentul pentru pietre la bila, si Doamne, nu stiu unde au incaput atatea pietre in mine... Cristina, crede-ma, ma simt foarte bine, merita sa sacrifici cateva ore si sa inghiti niste ceai amar - asta a fost cel mai greu pt mine - si niste ulei de masline si zeama de lamaie... Nu ma mai doare nimic si in plus la ecografie nu mai apar pietrele!!! Sigur, ca inca mai tin regim si ca nu voi face mancare din carne de porc de Craciun, dar de Revelion.... Cine stie!??? Daca are cineva nevoie de acest tratament va dau numarul de telefon.

Cristina, felicitari pentru puiut,Iepurila e un dulce ca intotdeauna. Sper sa reusim sa ne vedem. Noi plecam joi si ne intoarcem pe 30 dec. Poate reusim sa ne vedem, ce zici?

Gabriela, felicitari pentru "Mosii" de la serbare, si sper sa va dea si la TV si mai ales sa ii vad si eu...

Liviu , multumim si tie toate bune.

Elena, si noi subscriem, dar pentru 30 dec daca e posibil.

Mephala, ti-am ramas datoare cu un raspuns, in legatura cu firma. Poate reusim sa ne vedem... Oricum, firmma mea e de programare si noi - eu si colegii mei - asta facem... Candva am avut si un magazin de IT, insa am renuntat la activitatea de comert pt ca asa a fost sa fie... In fine, mai putem discuta...

Ce mai stiti despre Acvi si Alex? Despre Adi69 si Catalina?

Va sarut si numai bine. Craciun fericit si NUMAI BINE!!!!!!!!!!!

Alex, Ladi si Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Carmen, ce frumos ai povestit! Ma bucur ca si-a revenit Alex, ce bine e cand puiul ti-e sanatos. Bine ca esti si tu in forma , se vede ca esti mai increzatoare. amandurora
Multumim de urari.

Fetelor, eu inca nu ma grabesc cu felicitarile, pt. ca nu plec nicaieri, asa ca, putin timp de DC voi avea.

Spor la treaba.

Carmen siIustin(5.06.2004)
Album Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Pentru ca de miine doua zile voi sta acasa :

Din toata inima,va urez cele mai frumoase sarbatori
cu multa sanatate,impliniri si prosperitate !

CRACIUN FERICIT !

Cristina si Mihnea


PS Daca stabiliti intilneala,poate ma anunta si pe mine cineva la telefon!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

Salutare
Fetelor dragelor sunt pe fuga la un internet in IASI. Daca faceti o intalnire va rog dati/mi si mie un mesaj. Intre Craciun si Rev nu sunt in Iasi (doar atat lipsesc... in rest iupiii stau aici) si vreau sa va vaaaaad.
va las mobilul: 0727954017. ca nu mai intru pe net asa repede.
pup,
adela

Sarbatori Fericite


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Cum merg pregatirile, dragelor? Aveti ajutoare sau va chinuiti singurele?
Ar fi frumos sa ne vedem( mai bine zis sa va cunosc).

Spor la treaba!

Carmen siIustin(5.06.2004)
Album Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gulshan spune:

buna mamicilor,

mai stiti ceva de anna-maria,m-am uitat pe aici dar nu am dat de ea.poate-i prea ocupata cu fetitele???
oricum va doresc la toate:craciun fericit si sa vina mosul la toti copiii nostri.

spor la treaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acinorev spune:

Craciun fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Sarbatori fericite!

Nasterea Domnului sa va aduca liniste si pace in suflete!

Carmen siIustin(5.06.2004)
Album Iustin

Mergi la inceput