conditii absurde gradinita

conditii absurde gradinita | Autor: buburuza

Link direct la acest mesaj

Vi se impune de catre gradinita o ora la care trebuie sa va aduceti copiii dimineata? De genul, la ora 8.30 se incuie usa gradinitei, iar cei care vin mai tarziu nu mai sunt primiti? Mie mi se pare o mare prostie. Ce parere aveti?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Corina spune:

Si aici este ora fixa de incepere a gradinitei,si in general se tine cont de ea,pentru ca cei mici au anumite activitati,au un program al lor!!
Iar cei care se duc cu autobusul in celalalt sat,pierd autobusul!!!

Corina si Anna nazdravana!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Nu inchide usa.... dar astepta de la noi telefon ca sa stie ca intarziem...

4 ani - februarie 2004
http://community.webshots.com/user/cristinat7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamicaluitheo spune:

si la noi in drumul taberei se procedeaza asa.
mi se pare mult mai corect sa poata sa inchida usile la o ora stiuta de toti parintii decat sa stea cu ele larg deschise sa poata intra orisicine.

fara suparare, k?

andreea mami lui theo si florin
http://community.webshots.com/user/mamicaluitheo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Buburuza, la noi este ora 9. Ni s-a spus ca daca intarzie, se intarzie cu masa, apoi cu activitatile, pranzul, somnul si tot asa. Li se da tuturor copiilor programul peste cap, din cauza catorva intarziati.

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaM spune:

Si noi avem ora de incepere 8:30, si daca cumva se intarzie peste ora ceasta...trebuie sa telefonam sa anuntam...
Oricum mie una mi se pare ok...pt ca din cauza unora ..intarzie, masa, activitati si tot..asa...




Maria&Vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tata lu Toma spune:

Si la noi limita e tot cam 8.30 si nu cred ca e nimic absurd in asta.
Este normal sa respectam un program.


vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns furni spune:

Si la noi era intre 8 si 9 AM de adus copilul. Nici mie nu mi se parea absurd: la 9 AM se lua micul dejun si apoi incepeau activitatile.

Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Si la noi este ora limita 8.30 si mi se pare corect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Nu mi se pare deloc absurd si nici prostesc. Si in regulamentul gradinitei unde o sa mearga copilul meu toamna viitoare scrie ca parintii isi pot aduce copiii intre 8 si 8,45. Daca vin mai tarziu gasesc usa inchisa. Cred ca trei sferturi de ora sunt suficiente ca sa ajunga toata lumea.

Cristina
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina73 spune:

La gradinita fetitei mele se merge cind se vrea.Mie imi convine fiindca in fiecare luni sunt libera pina la 2 si atunci o duc de obicei la doctor sau alte programari ce le are si o duc la gradinita in jur de 11.30.Daca nu ar primi-o,ce as face,ar trebui sa-mi iau toata ziua liber?
Gradinita are usa inchisa in permanenta si are interfon,suni si ei deschid usa dupa ce te intreaba in prealabil cine esti si ce vrei...
Programul copiilor se respecta cu strictete iar intirziatii se adapteaza programului de moment.Daca micul dejun se termina sa zic la 8.30,cine vine la 9 bineinteles nu primeste mic dejun in ideea ca a primit acasa.
Mie imi convine sistemul asta

Mergi la inceput