Mamici si viitoare mamici de gemeni! (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

MIRUNA,vreau sa-mi cer scuze ca am vazut atit de tarziu ca ati avut ziua de nastere.
Dupa cum probabil stii,am lipsit mult si acum sint in mutare si nu m-am gindit sa ma uit pe lista sa vad cine sarbatoreste.

LA MULTI ANI,HORIA!
LA MULTI ANI,MARTIN!

Asteptam sa ne spuneti cum a fost la party!
Love u mult de tot si sper ca m-ati iertat de intarziere!




Theodora, Alexandros, Yannis
POZELE NOASTRE: web www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=4480" target="_blank">Povestea-nasterii
Sunati-ma:003 6978693887

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craita spune:

Mersi Ionela, mersi Theodora! O sa incerc cu pozele. Pozele voastre Theodora, am apucat sa le vad acum vreo 2 zile. Sunt haiosi tare. Hai ca incerc acum sa va arat si eu fetele. Sa vad daca reusesc. Pupu pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi spune:

Bine ai venit, Mioara!
Sa-ti traiasca cele doua minuni si sa va incante mereu!



Cosmina, Diana-Maria & Amalia-Ioana
http://community.webshots.com/user/amadia2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craita spune:

Dragele mele, voi aveti probleme cu gelozia intre gemeni? Si daca da, cum ati rezolvat-o?
cu geloasele Crina si Craita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zulu spune:

Salut!

Sunt si eu o mamica de gemene, care a aflat de subiect de la Theodora (multumesc) cu care m-am 'intalnit' la subiectul cu Prima zi de gradi.

Fetele mele au 3 ani 1 luna si ceva si se numesc Alexia Rebeca si Anita Riana. Au fost biviteline, dar seamana (desi mie nu mi se pare). La nastere au avut 2,7 kg si 3 kg. Iar acum suntem la grupa mica la gradi.

Theodora, ti se parea cumoscuta poza lor din baie (parca asa ziceai) pentru ca ne 'intalneam' mai des prin subiecte, cand baietii tai erau mai mici.. cred ca aveau vreo 4, max 8 luni. Apoi am avut o perioada cand am cam lipsit de pe forum..

gemenutilor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2girlsmum spune:

Bun venit pentru Mioara si Zulu! E bine sa stim ca suntem mai multe, pe mine una ma incurajeaza foarte tare sa vad cat mai multe mamici de gemeni.
Zulu, fetitele tale sunt adorabile, niste scumpe. Nu pot sa spun cat astept si eu ziua cand le voi vedea mergand, vorbind, mancand singurele..Mi se pare o vesnicie si uneori ma tem ca nu voi rezista pana atunci...Si fetele mele au fost biviteline dar seamana mult intre ele, ca si ale tale.

Mioara, daca ti se mai intampla sa pierzi pagina cu gemenii, subiectul se afla intotdeauna la Odiseea sarcinii in 40 de saptamani, te duci la "Toate forumurile" si de acolo la Odisee si apoi cauti subiectul, daca nu a mai scris nimeni de cateva zile se poate sa fie mai la urma in paginele precedente. Ai spus ca pui si tu poze de ale Crinei si Craitei.Le asteptam!

Fetele mele au facut ieri 9 luni, am avut controlul la doctor si sunt foarte bine, sunt f.inalte 75 cm! si 10 kg (aprox.la fel amandoua) La nastere au avut aceeasi greutate de 2.552kg. Inca nu merg de-a busilea dar se joaca de zor una cu alta, sunt vorbarete, spun deja mama si tata, de fapt mama mai rar, in principal tata si apoi multe alte cuvinte de-ale lor in care am recunoscut aproape toate literele alfabetului, mai putin f, r si s.

Noi suntem la faza in care ne gandim bine daca intr-adevar mai vrem un bebe sau nu.Eu am aproape 36 de ani iar sotul 41 si ma gandesc ca nu putem lasa mult.Uneori ma gandesc ca daca mai asteptam pana ele vor avea macar 2 ani, tot nu va fi prea tarziu, dar alte ori ma gandesc ca daca tot e sa ma "chinui", mai bine o fac acuma si "scap" mai repede. Voiam sa va intreb pe voi cum vi se pare si daca mai este cineva cu gemeni care se mai gandeste ca ar mai fi loc de inca unul..Eu am momente cand cred ca e mai bine asa, ca voi avea grija mai bine de ele, dar alte ori mi-e tare dor de in ca un bebe, de care sa pot avea grija mai bine si sa-l pot alapta (ca pe fete nu am putut decat cu mare chin 1 luna).Plus ca familia sotului imi bate apropouri cat de mult isi doresc un baiat care sa duca numele mai departe (de parca asta s-ar putea face la comanda).
In rest, mi-e tare urat aici, singura, si mi-e dor de prietenii si familia din Romania.
PS. Teodora, numarul tau de telefon care apare la semnatura ta este fix sau mobil? As vrea sa te sun odata, sa vorbim, dar e mai usor sa sun pe fix.

Va pupam pe toate ,


Patricia si fetitele Miriam si Ruth (6.12.03)

Fotografiile Noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

zulu,ma bucur ca te-ai alaturat grupului nostru si astept sa ne spui cum se mai descurca fetele la gradinita!
Eu i-am inscris pe ai mei de la 1 oct aici unde sint acum,dar ne mutam si o sa incerc sa-i pun pe lista de asteptare in noul cartier unde ne mutam,in speranta ca vor fi copiii care nu se duc sau nu se pot obisnui!
O sa ma duc la prima pagina si o sa va trec pe listuta.Sinteti toate adorabile!
Patricia,pina simbata seara ma poti suna la 003 210 764 764 8 sau 003 210 76 56 681.Am doua linii stabile,dar de duminica o sa fiu in casa noua si o sa schimb numerele.Te voi anunta apoi care sint!
Cit despre un alt copil,eu ma gindesc de multe ori,dar nu voi mai face cu siguranta,motivele fiind financiare,viata in Grecia devine pe zi ce trece tot mai scumpa,plus ca noi inca ne revenim dupa dezastrul financiar trait.Pt cine nu stie,sotul a avut un magazin pe care a fost nevoit sa-l inchida si era dator la jumatate din Grecia!!! Asta imediat dupa nasterea gemenilor!
Abia acum incepem sa ne mai punem putin pe picioare!!!
Va pup pe toate si mai vorbim!!!




Theodora, Alexandros, Yannis
POZELE NOASTRE: aici www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=4480" target="_blank">Povestea-nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=19782" target="_blank">MAMICI DE GEMENI 1

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=22446" target="_blank">MAMICI DE GEMENI 2

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=25525" target="_blank">MAMICI DE GEMENI 3


Listuta gemenilor si pozele lor:

TRIPLETII NOSTRII:
Danadarla-Jonathan Alex,Ashley Constance,Matthew Jacob - 17.08.2002 www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danadarla" target="_blank">Pagina DC


miruna2bebei- Razvan si Serban-08.01.2003.web
(Miruna nu sint sigura de poze.Am gasit site-ul tau la profil si am dat peste pozele de mai sus!)

Tina75- Lukas si Alexander-20.01.2003 web1
POZE NOI:
web2 LUKAS
web3 ALEXANDER
web4 LUKAS NEW!!!
web5 ALEXANDER NEW!!!

monicamihaela- Irina si Vlad- 12.12.2003

Ioana77- Yann si Philip-28.01.2004 web
POZE NOI DE LA BOTEZ!!!!

CameliaH - Maria si Ioana - 01.02.2002 www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=CameliaH" target="_blank">Pagina DC

angi gemeni - Andrei Ioan si Andreea Maria - 08.02.2002 www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=angi_gemeni" target="_blank">Pagina DC

Janin- Isabella si Nicole-10.03.2002 www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Janin" target="_blank">Pagina DC

Theodora - Alexandros si Yannis - 03.04.2002 web1
web2
www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album 2&mid=188&cid=3737" target="_blank">Album DC
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Theodora" target="_blank">Pagina DC

Tamara - Daria si Catalin - 15.04.2003. web1
web2

ione- Maria-Diana si Elena-Stefania- 26.05.2003 web

cristinacsa-Alexandra si Carina-22.07.2002. web

zulu-Alexia-Rebeca si Anita-Riana-25.07.2001 www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=zulu" target="_blank">Pagina DC
www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album principal&mid=841&cid=1058" target="_blank">Album DC


simanoro - Stefania si Daniel - 05.08.2003
web1
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">web2

odaiana - Mare si Sara -10.08.2003 www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=odaiana" target="_blank">Pagina DC

mirupati -Horia si Martin-26.08.2003 web1
web2

Oana(lucamatei)-Luca si Matei-05.09.1999

Mioara(Craita)-Craita si Crina-28.09.2003

Podeanu(Daniela)-Denisa si Eduard-03.10.1995 www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Podeanu" target="_blank">Album DC
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Podeanu" target="_blank">Pagina DC

Cosmi-Diana-Maria si Amalia-Ioana-16.10.2002 www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=cosmi" target="_blank">Pagina DC
web2

2girlsmum(Patricia)-Miriam si Ruth-06.12.2003 web POZE NOI!!!!






Theodora, Alexandros, Yannis
POZELE NOASTRE: aici www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=4480" target="_blank">Povestea-nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craita spune:

Patricia, si eu tot o luna cu chiu cu vai am reusit sa alaptez. Nu va mai povestesc voua, ca trebuie sa fi trecut prin asta, cum stateam cate 3 sferturi de ora cu fiecare la san dupa care o luam de la capat ca treceau cele 2 ore dintre mese. Pana m-am prins cum sa le tin pe ambele odata la sani mi s-a terminat laptele. Ele plangeau de foame si eu le puneam saculeti cu sare pe burtici pentru colici...
In legatura cu varsta ta si o noua sarcina, eu am 38 si in noiembrie fac 39, asa ca dupa mine mai ai timp berechet. In rest tu stii cum te tin puterile si ce ajutor ai. Mie mi se pare ca ale mele sunt din ce in ce mai solicitante si nu cred ca le las mai mult de un sfert de ora in total pe zi singure. Sunt cu mine sau una din cele doua bone, dar singure nu. Recunosc ca le-am alintat, dar nu prea vad in cazul meu cum as mai face loc unui pui. Iar sarcina mea a fost cumplita. Toata sarcina la pat, cu cerclaj si dureri cumplite si fara sa pot manca mare lucru, nici nu vreau sa-mi mai aduc aminte. La 7 luni era sa pierd sarcina, ce mai, o spaima constanta timp de 8 luni. Daca as sti ca pot avea si eu sarcina normala, poate m-as gandi si eu la un baiat...
Va pup. , Craiata si Crina
P.S. Nu am apucat sa ma ocup de poze, cu toate ca am foarte multe. Asta e. Promit ca incerc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina75 spune:

buna dimineata (viitoare) mamici de gemenuti si gemenele,
sorry ca nu mai scriu asa de des, dar am intrat in faza fierbinte la santier si din cand in cand pot ajuta si eu, vrem la sfarsitul lui noiembrie sa fim mutati!
am reusit totusi sa mai pun niste poze noi in net:
http://home.t-online.de/home/markus_nickel/Lukas_Alex/Lukas/lukas.html
http://home.t-online.de/home/markus_nickel/Lukas_Alex/Alexander/alexander.html
ce mai faceti voi? ce fac odraslele?
baietii nostri se joaca cu mare placere cu legos, mai ales ca a venit toamna brusc la noi... in rest incep sa se joace si sa vorbeasca unul cu altul, se joaca de-a prinselea samd...lukas a preluat rolul "fratelui mare", are grija de alex, ii da de mancare, ii aduce sticla cu apa si i-o baga in gura (chiar daca alex nu o vrea deloc ), ii deschide usile si il mangaie des, ii spune tot "ai, ai", mor de ras, zici ca ar fi mamica
mai revin cand mai am timp, pana atunci numai bine la toata lumea!
salutari de la tina

Tina cu Lukas & Alexander(20.01.2003)
"Ai grija ce spui! S-ar putea sa fie ultimul tau cuvant." Stanislaw Jerzy Lec

Mergi la inceput