Mamici si viitoare mamici de gemeni! (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tina75 spune:

Servus dragi mamici,
Baietii mei se joaca si cu alti baieti la fel ca si cu fetele, sunt curioasa cum o sa comporte la anul in gradinita...
Am reusit sa mai pun niste poze noi de la pitici pe siteul nostru, poate aveti chef si timp sa va uitati! Salutari, Cristina

Lukas:
http://home.t-online.de/home/markus_nickel/Lukas_Alex/Lukas/lukas.html

Alexander:
http://home.t-online.de/home/markus_nickel/Lukas_Alex/Alexander/alexander.html

Tina cu Lukas & Alexander(20.01.2003)
"Ai grija ce spui! S-ar putea sa fie ultimul tau cuvant." Stanislaw Jerzy Lec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Buna,

Si noi mergem sambata la un botez, la biserica Sf. Spiridon.
Am trecut acum doua zile cu Maria, printr-un moment naspa, avea momente de somnolenta, nu avea febra, nu avea chef de joaca, nu prea manca. Dar azi a inceput sa manance bine, sa se joace. Voi ati trecut prin asa ceva? Medicul pediatru a spus ca ii erup mai multi dinti si maselute. Oare asta sa fi fost cauza?
Voi cind le-ati inceput sa le faceti analize copiilor?

Angi cred ca o sa dam o fuga in parcul de la teatru sa va intilnim dupa 5 septembrie.

Numai bine.

Ionela, Maria & Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi spune:

Salut!
Aseara am ajuns si noi acasa, dupa doua saptamani de concediu.
Ce fericite au fost fetele sa se vada din nou in patuturile lor! Se zbenghuiau, se dadeau peset cap, isi strangeau in brate ursuletii.
Ne-am simtit cu totii foarte bine. Tare mult le-a placut la mare; sa se joace in nisip, sa intre in apa (nu vroiau decat cu taticul). Am fost si cu telegondola.
Sunt foarte multe de povestit dar ma rezum la atat:A fost un concediu minunat!
Cireasa de pe tort a fost intalnirea cu Angi, in ultima noastra seara pe litoral. M-am bucurat ca am reusit sa ne intalnim. Sunt doi scumpi copilasii si foarte cuminti. Maimuticile mele au inceput sa alerge prin restaurant si nu mai reusea taticul sa le "stranga" din stanga sau dreapta.
Abia asteptam sa developam pozele si sa ne reactualizam albumul!

Va pupam pe toti!




Cosmina, Diana-Maria & Amalia-Ioana
http://community.webshots.com/user/amadia2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi spune:

Ionela, eu inca nu le-am facut nici o analiza fetitelor. Dr. imi spune ca daca sunt OK nu are rost sa le fac. Adevarul e ca imi e mila sa le ia sange, doar pentru ca vreau eu sa vad cum stau cu analizele.
Oricum asteptam si alte pareri.

Am vazut ca esti si tu din Constanta. Daca stiam nr. tau... Poate la anul. Am hotarat sa mergem in fiecare vara la mare; sper sa reusim.

Pupici si sanatate!

Cosmina, Diana-Maria & Amalia-Ioana
http://community.webshots.com/user/amadia2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina75 spune:

quote:
Originally posted by ione

Voi cind le-ati inceput sa le faceti analize copiilor?
Ionela, Maria & Elena

icraciun



aici nu se fac deloc analize copiilor fara motiv, deci numai cand sunt bolnavi! la nastere le-a luat sange si au controlat toate posibilele boli si defectele genetice samd, asa ca...doamne ajuta, sa ramana sanatosi!
nici ca adult nu-ti poti face analize aici cand "ti se pune pata", asigurarea nu ti le plateste decat daca doctorul le prescrie cu motiv imputernicit. obligat esti sa mergi la dentist si la ginecolog, la 6 luni, barbatii de-bia de la 35 de ani, cred.

numai bine si sanatate, tina

Tina cu Lukas & Alexander(20.01.2003)
"Ai grija ce spui! S-ar putea sa fie ultimul tau cuvant." Stanislaw Jerzy Lec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Buna mamici,

Cosmi si noua ne pare rau ca nu ne-am vazut, dar poate la anu. Avem multe in comun, avem fetite amandoua. Pe cea mare o cheama tot Maria Diana si pe cealalta Elena Stefania. Eu ti-am vazut pozele, cu fetitele, sunt adorabile.

Vi s-au speriat copii de tunete?
Maria s-a speriat rau a inceput sa plinga, cu greu am potolit-o.

Va pupam.
Ionela, Maria & Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craita spune:

Buna! Sunt si am ales numele uneia din fetele mele ca sa ma loghez din lipsa de imaginatie si timp. Asta mi-a venit in minte pentru ca sunt aproape tot timpul cu ele sau cu mintea la ele. Am doua fete gemene care fac luna asta 1 an, pe 28. Au avut 2450 si 2750 kg la nastere, sunt sanatoase si frumoase. Au fost biviteline, deci nu seamana. Au si firi diferite. Una este foarte nazdravana, iar cealata cuminte cand prima doarme, pentru ca altfel se ia dupa ea.
Se numesc Crina si Craita si le iubesc de nu mai pot. Am incercat sa citesc cam tot ce ati mai scris intre voi pe subiectul asta si tare mi-as dori sa particip si eu la discutii, dar nu stiu cand o sa mai pot. De citit sigur, dar de scris... Acum sunt la servici si am avut o zi mai linistita. Dar ma ajuta sa va urmaresc macar... Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Bine ati venit Mioara, Crina & Craita

Dupa descriere parca seamana cu fetele mele Maria & Elena. Ele au 1.3 luni. Oricum sa-ti traiasca sa te bucuri de ele.

Va pupam.
Ionela, Maria & Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Bine ati venit Mioara, Crina & Craita

Dupa descriere parca seamana cu fetele mele Maria & Elena. Ele au 1.3 luni. Oricum sa-ti traiasca sa te bucuri de ele.

Va pupam.
Ionela, Maria & Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

Mioara,Craita,Crina BINE ATI VENIT!
V-am trecut pe mica noastra listuta de pe prima pagina,care se mareste pe zi ce trece.
Daca ai poze,pune-le undeva,aici e foarte usor:www.webshots.com si le punem la album!
Eu sint Theodora,mamica fericita a celor mai cuminti gemeni din lume,Alexandros si Yannis.Au 2 ani si 5 luni.
Te pupic si asteptam sa ne povestiti aventurile voastre!




Theodora, Alexandros, Yannis
POZELE NOASTRE: web www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=4480" target="_blank">Povestea-nasterii
Sunati-ma:003 6978693887

Mergi la inceput