Cum ati nascut?

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramoni spune:

Am nascut la 40 de saptamani si 5 zile prin cezariana,dupa un travaliu de cateva ore ,care nu a decurs cum trebuie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hbro spune:

Cezariana, 38 de saptamani si 2 zile... nu mi-a fost teama ca imi vor incurca copilul (asa cum scria o alta mamica :) ) pentru ca toti nou-nascutii erau baieti iar bebele meu este fetita :) ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mnk_dv spune:

scuze de interventie dar incerc sa dau de crisiacob...asa ca am sa ii las un mesaj asa...caci nu primeste mesaje private...

crisiacob..ms pt ca m-ai adaugat ca prietena, insa nu te pot contacta...ai setat sa nu primesti mesaje private...lasa-mi pe pm un id de mess...ca sa putem vbi...sa iti scriu ce problema am...ms frumos:)

eu am nascut normal:)f usor...la dilatatia 4 m-am internat...fara dureri...si am m stat in spital...la 6 nu am simtit nimic, iar la 8 parca aveam niste dureri ca la menstruatie...in schimb bebe a avut de suferit datorita travaliului, caci contractiile erau cam rare...dar acum am depasit toate problemele:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fetyza spune:

buna,si eu am nascut normal si nu am nici un regret ,e cel mai frumos si emotinant moment pe mine m-au luat durerile la 1 noaptea,la ora 7 m-am dus la maternitate si 14:50 s-a nascut bebeul nostru...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olgavart spune:

Si eu am nascut natural ambele fetite si nu-mi pare rau.E mai bine pt bebe si tu te recuperezi mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Natural,fara epidurala, amandoi baietii. PRima oara tot travaliul a durat 27 ore. A doua oara cam 3 ore.



S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)
A doua minune din viata mea: MATTIA GABRIEL! (21/10/2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

natural....cu toate durerile de rigoare...nu regret...dar nu as mai repeta



Mariuca acasa la buni 20.04.2010
cum s-a nascut broscutza mea
" Sunt o pana de vultur pe coama unui leu/
O crusta de sare sub unghia unui zeu..."
Sum,esse,fui-by me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karmen_ spune:

Am nascut prin cezariana si a fost cea mai frumoasa zi din viata mea. Eu am vrut sa nasc asa, desi m-am gandit muuult, frica a fost mai mare decat curajul. As mai face si maine un copil si tot prin cezariana.
Le admir, insa, pe mamicile care nasc normal si nu ma grabesc sa recomand cezariana nimanui. Fiecare trebuie sa faca asa cum simte si cum este pregatit. Riscuri sunt multe de ambele parti si, tocmai de aceea, conteaza sa te cunosti pe tine, ca sa poti fii pregatita si sa poti face alegerea corecta (asta in cazul in care ai mai multe optiuni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Eu am nascut pe 26 mai 2010, un baiat de 3000 g,am nascut normal, foarte greu, un travaliu de 14 ore...n-as mai repeta niciodata experienta, mai ales ca Iustin era sa moara...Daca as mai naste as alege cezariana...a fost cea mai nasoala experienta din viata mea,organismul nu a raspuns la medicamente asa ca am nascut cu dilatatie 8...de fapt asistentele au nascut pt mine pt ca eu eram epuizata si nu mai faceam nimik....bebe a luat Apgar 7 la nastere si la 5 min a luat 8....nu faceti prostia sa alegeti nastere normala....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RHYANNA spune:

prin cezariana ambele printese
yolanda acum 15.5 ani si sarah acum 3.2a ani
am eu probleme de sanatate
si de aceea mi s-a recomandat sa fac cezariana la amandoua

Mergi la inceput