Mamici de Sept.-Oct. 2004 (14)

Mamici de Sept.-Oct. 2004 (14) | Autor: vilma

Link direct la acest mesaj

Continuarea....

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Buna dimineata

Dupa 2 zile de absenta, am revenit si noi. Marti am fost la nenea Dr. si totul e ok. Placenta s-a mai ridicat, BB e foarte bine, i-am ascultat inimioara care bate bine si de cateva zile este foarte activ. Imi trage cateodata niste suturi prin locurile intime de ma seaca dar asta e... mie imi place oricum. Ieri l-am simtit prima data si la exterior dar din pacate cand a pus si tati mana s-a linistit.
Mie nenea dr. mi-a recomandat sa merg la mare ca face foarte bine la burtica dar ramane de vazut cum o sa ma simt pana la concediu din iunie. Pana atunci o sa ma bucur de concediu care incepe maine si plecam la munte pana prin 20 mai.
Sa aud numa' de bine si sa nu ma uitati chiar daca o sa fiu absenta!

Geo DPN 06 oct.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

A aparut si listuta cu burtici:

Catinca, DPN=27 Aug BAIETEL
Ana_a, DPN=30 Aug BAIETEL
anne33, DPN=01 Sept
timea, DPN=05 Sept FETITA
Vrabiuta, DPN=05 Sept FETITA
Mina, DPN=10-11 Sept FETITA
alinah, DPN=11Sept
roxana_oana, DPN=17 Sept
Blue77, DPN=19 Sept BAIETEL
Raluca B, DPN=22 Sept
Mari74, DPN=22 Sept
Doxi, DPN=24 Sept
Roandre, DPN=24 Sept FETITA
Camitza, DPN=25 Sept FETITA
Mel_g, DPN=25 Sept BAIETEL
Adela Iepure, DPN=26 Sept BAIETEL
Cristia, DPN=26 Sept BAIETEL
marimar, DPN=26 Sept
Corina G, DPN=28 Sept BAIETEL
mcm, DPN=28 Sept
Cali, DPN=29 Sept
Onilari, DPN=29 Sept
qstavarachr, DPN=30 Sept
Mada, DPN=01 Oct
pufymic, DPN=3 Oct sau 29 Sept
Monicatud, DPN=04 Oct
adeline26, DPN=05 Oct
Cristina78, DPN=05 Oct
danyce, DPN=07 Oct
camipl, DPN=08 Oct BAIETEL
Naty, DPN=08 Oct
Georgiana.david, DPN=10 Oct BAIETEL
Vali02, DPN=17 Oct
nature, DPN=19 Oct FETITA
arad_linda, DPN=20 Oct
lorena_andreianu, DPN=20 Oct
babirusa, DPN=21 Oct
Garofitza, DPN=22 Oct
elena_oona, DPN=24 Oct
camys_2000, DPN=31 Oct
saory
ralucule
andrada_coca
irina piticuta BAIETEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristia spune:

Ziua buna burtici!
Multumim frumos Mihaela (Roandre) pentru listuta cu burtici si bebei!
Concediu placut Georgiana si sa ne auzim cu bine!
Adela: asa-i cum a zis si Mihaela: e bebelushu!!! Asteptem sa ne mai zici cum evolueaza!
Pupici la mamici cu bebei in burtici!
Cristiana si bebe din burtica 19 saptamani si patru zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

neata burtici!

mihaela, multumim pentru listuta

fetelor, in sfarsit simte si tati miscarile bebelusei!
aseara a simtit-o prima data, si a fost un sut hotarat de s-a speriat tati... s-a gandit ca poate ma doare. dar s-a linistit acum si azi de dimineata ne-am bucurat de inca o serie de suturi mai cuminti. in rest, simt miscari din ce in ce mai dese si mai hotarate, mai ales pe anumite melodii care ii plac (am identificat doua cantarete: norah jones si sade). cand e galagie se cuminteste imediat.

georgiana - ma bucur de vestile bune. concediu placut!

pupici,


marcela si alexandra din burtica - DPN 5 sept - dr. nayel cfr2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Buna tuturor!

Mihaela... tre sa refaci listuta cu bebelusii ca am fost si eu la eco aseara si am vazut ciucurelul bebelusului! :)
Nu a fost deloc pudic, a stat frumos sa se vada ca e baietel! Si eu si taticul ne bucuram foarte mult!

In rest eu ma simt grozav de bine, nu am nici o treaba, astept doar sa treaca timpul si sa ajungem la marea intalnire.... cand o sa-l tinem in bratze!

La mamicile de mai deja au aparut bebelusii...va dati seama ca timpul va trece repede si apoi si la noi vor aparea mesajele cu bebelusii???La mine DPN este 30 august...dar sunt toate sansele sa nasc mai devreme, deci cred ca voi fi printre primele mamici de aici care o sa-si tina puiul in bratze!abia astept!

Georgiana concediu placut!si eu vreau sa merg la munte!!! dar ma multumesc deocamdata cu iesirile pe valea Sieului la noi aici aproape...la pescuit si gratare!
Va pup pe toate si sa auzim numa de bine!



Ana si puiutul din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

Salut burtici frumoase!
Multam Mihaela pt listuta!
Georgiana concediul placut!

Fetele, in legatura cu transportul eu conduc zi de zi de vreo 3 ani, vad ca bebe nu riposteaza, centura inca nu ma deranjeaza si nici gropile ma simt excelent la volan. Mi-era un pic rau la inceput de la mirosul de gaze de esapament, dar mi-a trecut.

Eu vad ca sunt campioana la luat kg am deja 12 in plus macar sa ma iau maxim 8 deci pana la 20 dar...ce-i drept si mananc, ma bucur ca de vreo saptamani am reusit sa ma stabilizez si cu scaunul ca am avut probleme la inceput cu constipatia, citisem ca si Utrogestanul e de vina si oricum in sarcina si in perioada de alaptare functiile organismului se incetinesc, probabil si de aceea se pun kg pe noi ca lipiciul.

Ieri dimineata am gasit un puisor de vrabie cazuze din cuib, l-am pus la loc sper ca mama lui sa-l fi acceptat, de fapt nu sunt sigura ca l-am pus in cuibul potrivit, l-as fi luat in casa dar statea singur cel putin 9 ore si nu cred ca rezista fara mancare atat timp, Alma (catelusa mea) in schimb evident ca se speriase de el, n-am vazut asa caine sperios.....
Voi aveti catei pisici acasa?
Eu tot alerg dupa niste acte, cazier fisa medicala ca pe 18 mai am examen la serv pentru promovare, azi am stat o ora si un sfert la coada la politie pt cazier ma apucasera toti nervii.
va pup


Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gstavarachr spune:

ana, felicitari pt.baietel!

FETELOR, CE DE BAIETEI MAI SUNT !

si eu l-am simtit pe bebe cum da
din picioruse de vreo 3 zile.
acum a inceput sa fie si mai agitat.

georgiana, distractie placuta la munte.
si eu as vrea sa merg la mare dar nu stiu
unde sa-mi gasesc costum de baie.


gianina DPN 30 sept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Mihaela, abia acum am vazut ca apar si eu in listutza ta cu puiul meu...multumesc! eu sunt tare mareazta acum ca stiu ce port cu mine in burtic!!!
Numa bine!
Pa



Ana si BAIETELUL scumpic din burtica!DNP 30 august

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Si eu conduc in fiecare zi...si pana acum n-am avut probleme. In schimb, cum ma urc in autobuz, cum ma ia moleseala si mi se face rau.

Felicitari Ana pt baietelul cu ciucurel! Am modificat deja listuta....si se pare ca tot baieteii conduc.

Georgiana, concediu placut!

Mihaela, 23 ani si puiul mic de 19 saptamani si 5 zile
Dr Branescu, Polizu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Multumesc fetele pentru urari, abia astept sa plec!

Si eu vreau costum de baie cu burtica, unde gasim?

Geo DPN 06 oct.

Mergi la inceput