Mamici de Sept.-Oct. 2004 (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Pupici.

Ana, felicitari pentru baietel.

Vad ca a aparut si listuta cu burtici. Multumim Mihaela. Aveti dreptate... baieteii conduc detasat.

Adela, sper sa fi fost bb. Si eu si tati suntem tare nerabdatori...

Cat despre transport, nici eu nu pot merge cu masina (nu conduc eu). Ca sa nu mai vorbesc de autobuz, tramvai... Mai nou am observat ca si in tren, dar cred ca e mai degraba de la spatiile inchise (am ametit o data si la cumparaturi). Simt ca nu mai am aer si mi se inmoaie picioarele Sa vedem cum o sa fie peste cateva zile cu ...

Am intrebat mai de dimineata (pana sa se schimbe volumul): voi aveti picioarele grele? Ce faceti ca remediu?

Va pupacim.

L si bb mic (DPN 20 oct.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

dragelor,
stiti magazinul de lenjerie intima de la unirii, chiar langa leonardo? cred ca acolo au costume de baie pentru noi, imi amintesc ca le-am observat in treacat, cu coada ochiului.
se pare ca baieteii conduc detasat, au fetitele de unde sa aleaga cand se fac mari !!
mada - eu am avut motan, dar l-am trimis la mama. da' de catel care sa se sperie de o vrabie nu am mai auzit.


marcela si alexandra din burtica - DPN 5 sept - dr. nayel cfr2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Va multumesc fetelor! Eu sunt tare bucuroasa!

Si mie imi este putin rau in masina, am evitat sa merg cu masina drum lung, las ca o sa ne treaca!o fi si de la tensiune ma gandesc eu, daca ni scazuta tare...ametim de cap.

Mai fetelor, eu sunt acuma intr-o mare dilema....mareee!Legata de medicul cu care sa nasc...
Eu am fost ieri la alt medic, ca asa mi-a trecut mie prin cap, nu la cel la care ma duc de ani de zile....
Si treaba este ca acesta din urma mi-a zis sa ma duc iara peste 5 saptamani cand urmeaza sa merg la medicul cel vechi...
Nu asta ar fi problema.Medicul meu anul trecut a facut un atac de inima si a fost operat, s-a recuperat, e din nou in cabinet, dar se tot aud barfe cum ca nu ar mai asista la nasteri, ca nu se mai solicita asa de mult...de, a avut operatie pe inima... si eu am intrebat asistenta daca asista la nastere, ea mi-a zis ca da, dar de regula programeaza nasterile, ca daca ma apuca durerile noaptea...nu vine... eu asa am inteles!
Acuma: acest medic este medicul mamei mele, sora mea a nascut cu el, daca nasc cu el nu va fi problema de bani la nastere, asta nu ar fi mare lucru... dar daca ma apuca durerile noaptea si ma lasa la voia intamplarii???
Mie imi place de el ca medic, e mai batran el dar are experientza.... nu stiu insa cata rabdare... ce sa fac?cum ma sfatuiti?sa renunt la medicul la care merg de ani de zile si sa continui cu cel nou care e mai tanar dar nu prea il cunosc??? GREU!!!!Treaba este ca si cel din urma e bun, cel putin asa se aude pe aici, femeile au fost multumite de el...


Ana si BAIETELUL scumpic din burtica!DNP 30 august

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Salut,

Aveti o viteza, fetelor! Vad ca restul forumurilor nu se compara cu noi.
Ana, felicitari pt. baietel. Cat ii priveste pe cei doi medici, eu zic sa alegi siguranta, ce e mai bine pt. tine si pt. bebe. Nu risca nimic, doar pt. a nu supara pe unii. In momentul nasterii, tu si bebe sunteti cei mai importanti de pe lumea asta si, dupa cum spui, o nastere poate surveni oricand, chiar si in miezul noptii.
Concediu placut, Georgiana! Sa ne descrii cum a fost. Si eu o sa ajung prin munti in Romania, dar abia peste o luna si jumatate.
A propos de costume de baie, eu nici aici nu am prea vazut ceva deosebit pentru burtici. Eu ma mai intreb daca chiar merita sa ne luam costume de baie din moment ce trebuie sa avem mare grija cu soarele.
Pe unde esti, Ralucule? Acum imi functioneaza MSN-ul din nou.
Dar ce de mamici de sept.-oct. mai suntem! Tocmai am recitit lista. Dar de ce sunt asa de putine fetite?
O zi buna tuturor va doresc si va trimit tuturor pupicei pe burticei,


Daniela Veuger si bebe mic din burtic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristia spune:

Ana si eu zic ca Danyce ca alegi medicul cel mai bune pentru bebe si pentru tine.Te inteleg foarte bine pentru ca si eu am trecut prin ceva asemanator.Paoet te ajuta si consultarea listei cu medici ginecologi cum zicea Adela. Poate medicul "familiei" are o "mana dreapta" care beneficiaza de experienta maestrului si ar putea veni si in miez de noapte...
Sotul tau ce zice? Ca au si taticii un cuvant hotarator...
Bafta!
Cristiana si bebe din burtica 19 saptamani si patru zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristia spune:

Era sa uit...
Ana sa-ti traiasca baietelul, sa va bucurati de el; sa fie sanatos si voios!!!
Cristiana si bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina piticuta spune:

Buna! Sunt si eu p'aici. Sunt Irina si sunt graviduta ca si voi, BB al meu are 22 saptamani si e baietel, se spune ca voi naste pe la inceputul lui septembrie...
Fetelor, aveti probleme cu picioarele umflate? Mie mi s-au umflat de 2 zile de nu le mai recunosc, nu mai au nici o forma

Bafta voua, sa aveti copii sanatosi!

irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana_oana spune:

dargut din partea ta Mihaela ca ai facut listutza cu BB-ei
am vazut ca baietzeii sunt in tot dar deocamdat mai sunt multe surprize
eu ma duc pe 19 mai la eco morfologica la sanador
a mai fost cineva dintre voi acolo? cum e?
am o mare intrebare : voi luati preparate cu calciu ca eu m-am apucat de ieri ca nu mai scap de carcei si sper sa nu ma
merci mult
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Irina, bine ai venit printre noi. Un bb cat mai sanatos. Vad ca se tot "umfla" lista cu baieti

Roxana, acum ca vorbesti de carcei sa stii ca si mie mi s-a pus unul la picior azi-noapte, imi venea sa plang de durere. E de la lipsa de calciu? Eu iau decat vitamine prenatale + Tardyferon... In rest calciu din lapte, branza si iaurt... dar cred ca nu e de ajuns.

Ana, cauta cu grija un medic pentru nastere. Spun asta ca si eu sunt in cautari, caci tot asa si cu medicul meu ginecolog... nu o sa ma asiste. Plus ca mai vreau sa fac si cezariana.

Maine nu cred ca mai pot intra. Va voi da vesti peste o luna, cel tarziu. Sper sa fie vreme buna in tara, caci aici a tot plouat si este frig. Sa nu ma uitati.

Sa fiti cuminti si sa scrieti despre voi pe forum sa a ce citi cand voi reveni din vacanta.

Va pupacim pe toate.

L si bb mic (DPN 20 oct.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nature spune:

Buna fetelor,

Am vazut eu costume de baie cu burtica,in Bucuresti, pe calea Dorobantilor, venind dinspre Perla catre Piata Dorobanti, pe partea dreapta.E un magazin cu o firma mare " haine pentru gravide", dar nu stiu cum se cheama....In jur de un milion si ceva erau....

Patrice si Ilinca ( DPN 19 oct)

Mergi la inceput