Mamici din Constanta (5)

Mamici din Constanta (5) | Autor: dadi_t

Link direct la acest mesaj

Da" tare harnicute suntem la scris! Ne-au inchis deja <subiectul>. Nu stiu daca asa se face, dar eu am deschis altul cu acelasi nume.Azi am facut o prostioara:am ridicat ceva ce mi se parea usor si toata ziua am stat la pat de durere de burta(cezariana acum 2,5luni).Nici la calculator nu am putut veni.
Crixiaeu am fost la cabinete de cosmetica si am si o cosmeticiana <beton > la mine in bloc care lucreaza numai la saloane de lux si numai pt.straini(are pe cineva in Belgia care o sponsorizeaza cu creme si aparatura), dar pt. mine nu-i leac cu epilarea cu ceara. Si la operatie le-am dat emotii doctorilor pt.ca am timpul de coagulare mic si am facut hemoragie pe masa de operatie si apoi convulsii in reanimare.De aceea ma interesa epilarea asa zisa definitiva, numai inghinal ca in rest ma descurc cu un aparat philips de care sunt tare multumita.
Am reusit sa aflu de o asistenta ,cumnata cu prietena mea care lucreaza la Efosan.Cum ma simt mai bine iau legatura cu ea si va spun ce-mi spune de bazinul de acolo.Imi spunea prietena mea ca a fost renovat si cu termopane si cu alte imbunatatiri ,dar nu stia daca este deschis pt.publicul larg[/i]



dady+anduta+bibi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hello, hello.
Cornelia, daca ai chef de plimbare in orice caz da un semnal....si bineinteles oricare dintre voi are chef sa ne vedem!!
Dady hahahaha ce ma distreaza asta cu "publicul larg"....a se citi "muritorii de rind"...sper sa fie ok si sa te duci curind la inot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

quote:
Initial creeata de ione

Am stabilit data, va fi pentru 22 aprilie, acum vine greul ne trebuie ,,tinutele,,. Pentru asta am nevoie de citeva sugestii, unde ati vazut ceva deosebit , magazine.
Deci suntem in febra pregatirilor.
Va pupam dulce.
Ionela si gemenutele Maria si Elena

icraciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Bravo dady, te-ai descurcat sa conduci turma!
Chiar dac nu va fi deschis publicului, mai ales acum ca este renovat iti faci tu o pila prin intermediul cunostintei tale. Nu te lasa!

Roxana, as vrea sa promit sa ne vedem la Flora(parca), caci sotul meu mi-a spus sa-i aduc aminte ca e targ, nu vrea sa rateze nimic, ca e hobby-ul sau. Nu stiu inca programul nostru de we, dar vom incerca sa ajungem toti trei, nu vreau sa raman acasa. Poate sambata, daca Alexia isi respecta programul pe la ora 15. Nu promit nimic. Mai vorbim!

CriXia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July spune:

Buna,
Aveti probleme cu forumul?Eu nu-l pot accesa.Intru pe altele,pe-al nostru nu pot.Si nu-i vorba de interdictie.Ce sa fie oare?Am dat cautare pe Google ptr.un sirop si numai asa am putut sa va vad,intrand pe mesaje.Ce nebunie!...
Am fost de 1 Mai la Jurilovca la pescuit.Lac privat,pesti ioc.Sor'mea,in satul de alaturi,la Lunca,fara lac privat si-a umplut sacosa de peste.Prins de ei.
Fii-mea a reusit sa se potcoveasca cu o raceala,muci la greu.Nu ne lasa nicicum sa-i scoatem sau sa-i dam cu puf-puf.Acum luam hapuri pe gura.Naturiste.
Ione,este un magazin fain pe Cuza-Voda,strada cu Politia Municipala,exact langa restaurant Sport(aproape de Unirea).Are lucruri dragute ptr.bb.,multe de la "Z"(magazinul Andreei Esca).Preturi accesibile.La Leonardo au primit colectia noua de pantofi ptr.bb.de la Melania.Asta ca tot trebuie sa va-nnoiti ptr.ziua cea mare.De mot nu prea am ce sfaturi sa-ti dau,noi suntem putin mai pe de-a-ndoaselea,nu prea respectam traditiile.Chestia asta cu motul este ceva din strabuni,fara semnificatie religioasa,de-aceea noi n-am pus pret pe ea.Doar faptul c-a facut primul anisor a contat.Distractie placuta,Sanatate multa si mult,mult noroc!
Dady,ma bucur de cunostinta!Ma bucur ca ni te-ai alaturat!Sa-ti traiasca puiutii!Voi reveni cu amanunte despre bazinul de la Iaki unde lucreaza cumnatul meu.Las-o mai moale cu ridicatul,miscarile bruste,stii sper-pericol de eventratie!Cu cine-ai nascut?
Roxi,ai grija ce faci!Mult propolis,miere.Si nu te apuca de facut curatenie dupa ce te muti.Stres putin.L-ai vazut pe Ghindu' facand pisu' la tine-n burtica?
Alina,nu mai stim nimic de tine.Ce faci?
Crix,am vazut nebuneala pe T.V.Neptun.Seara se vad ca lumea luminile fantanii.Printesa ta cred ca n-a putut sa doarma.Ce ziceai de targ?Cand se deschide si unde?Este ala ce se facea la Eforie?Crix,ce pediatru ti-a dat sfaturile cu diversificarea,mi se par super,ma gandesc ptr.urmatorul.Cum stai cu microchistii?O sa ai vecini la casa si vreo 4 navigatori,daca nu mai multi.Oameni super!
Cornelia,ce-ti face Mandra?Sunteti bine?Primeste si din partea mea aplauze c-ai scris 3 zile.Acum vreau si eu aplauze,ca scriu doar cu-o mana,fii-mea dormind in bratele mele.
Layla,cum te descurci cu diversificarea?Ai amanat-o sau...?Macar orientativ ai putea sa iei cartea lui Cernaianu cu ALIMENTATIA copilului 0-3 ani.Te mai inspira.Urechea ti-ai tratat-o?
Lizuca,Oana,Laura ce faceti?
Narcisa,Teodora nu are nici in prezent gaurile facute.Ca tot e ma'sa asistenta!Bine c-avem in schimb cercei!A mea e din fire cam isterica cand vine vorba de atentat la persoana ei,plange pana varsa si ma tine minte.O las pe ea sa si le faca cand o sa fie mai mare."LA MULTI ANI",CONSTANTEANCA NOASTRA!Cum e la schimbarea prefixului?Sanatate multa si fericire langa Comorile tale!

In speranta ca nu m-ati uitat,va pup pe toate!
July
Doamne,dar nici nu-mi pot vizualiza mesajul.Sunt curioasa sa vad daca mi-l trimite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

gagici, uite acum m-am intors de la control si sar cu raportul: ghindu' bine, nu vrea cu nici un chip sa se miste, tot transversal sta, avem ditamai capusorul de 8 cm si femur de 5.6.....si....stati bine acum pe scaun....:greutate estimata 1400g!!!!!! (in orice caz, cu marja de eroare minus 1200) - la 27-28 saptamini...adica si-a dublat greutatea intr-o luna!!! cred ca putem deja sa punem pariuri cu "cit" trece peste 4 kg.
July aplauze sporite!!!!! asa performanta mai zic si eu.... CRix vorbea de autoshow, care se tine la Flora de azi pina duminica. daca aveti chef sa treceti pe acolo in plimbare poate dati un bip inainte, ca eu probabil voi fi acolo cel putin simbata, daca nu si duminica. asa ca.....e open invitation.
ma duc sa papam ceva ca avem copil cam micutz..... si vorbim!!!
pupici la toate,
Rox si Ghindu' grasunelu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Servus,am inviat! Ma simt mai bine, desi parca as mai fi profitat sa fac pe vulpea ranita, stiti ce indatoritor a fost my husband si dragut... si atent... ,aoleu mai am putin si ma indragostesc de el?!
Crixia, multzam fain, i-am dat eu de ...in cap!.
July, cu madam Gache m-am operat, o scumpete de femeie, desi multa lume o considera repezita, este o profesionista la greu. I-am dat ocazia sa-si demonstreze calitatilii si am emotionat-o profund , de saraca nici n-a dormit din cauza mea in noaptea de dupa operatie. Si la prima operatie am avut probleme, am aflat mai tarziu de la asistentele din sala de operatie, dar dr.acelaa tacut talc[/i. Ca sa nu mai spun ca mi-a calculat gresit data nasterii si am nascut fata cea mare la 35 de saptamani. E....o intreaga odiseee. Sa mai vorbim si de bune!
Tu lucrezi in reteaua sanitara ca si mine, n-ai incercat sa obtii salariul bonus de nastere, de fapt ii zice ajutor de nastere? Eu am inaintat o cerere si sa vad ce-mi raspund. Cica e echivalentul unui salariu de baza. Ceva baze legale sunt, dar nu exista precedentul in sanatate, sau nu stiu eu. La alte unitati din tara se pare ca s-a dat.
Fetelor, mai nou nascute daca stiti ceva, spuneti-ne si noua!!
Roxana, ai fost super ca nasa! Sa-ti traiasca finii si sa fie fericiti si voi pe langa ei! Eu mai intarziata ca de obicei, ca nu stiam unde trebuie sa ma uit.
Mai fetelor, eu nu va stiu pe toate, mai ales ca s-a inchis si subjectul celalalt, dar va pup pe toate si sa ne vedem sanatoase ...pe forum, ca Bibi e micutza(2,5luni) si nu prea am curaj sa plec cu ea departe de casa.




dady+anduta+bibi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna dimineata!

Eu sunt intoarsa pe dos de ce i s-a intamplat Crisei, una dintre cele mai dragi prietene de pe forum. Ieri ma pregateam sa citesc forumul cand m-a sunat. Asa ca, in stilul meu caracteristic, vreau doar sa va salut. Roxana, daca ajungem maine prin Mamaia, te sun. S-ar putea sa iesim in parc, dar nu stiu daca ajungem asa departe.

Va pup,
Cornelia

http://community.webshots.com/user/cornelianis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Revin.

Roxi, felicitari pt. grasun! (asa ametita sunt ca am uitat sa te felicit). Dupa dimensiunile astea ma gandesc ca nu am prognosticat bine data nasterii.

Dady, eu am luat un salariu la nastere, dar noi avem precizat asta in contractul colectiv de munca. Prevederea este si in contractul colectiv de munca la nivel national, daci teoretic ar trebui sa beneficieze toata lumea, dar.... Si eu lucrez la o institutie de stat, numai ca nu suntem bugetari.

Va pup!
Cornelia

http://community.webshots.com/user/cornelianis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Salutare !
Am aparut si eu dupa o absenta de o luna si ceva pe forum. Sa va spun noutatile despre mine.
In ordine cronologica. I-am luat in sfarsit motzul lui Paul, am scapat de procedura de a-i face codita in fiecare zi. Acum l-am mai tuns si arata si el ca un baietel ce este. Pentru mine traditiile astea nu au prea mare semnificatie, daca era numai dupa mine il tundeam demult.
M-am apucat de scoala de soferi (Setran). Am teorie de 2 ori pe saptamana si pana acum vreo 6 sedinte de conducere. Cele care sunteti deja soferite poate ma mai ajutati cu sfaturi, cum a fost scoala, cum a fost la examen, etc…
Saptamana asta am inceput si serviciul dupa 1 an si 10 luni de schimbat pampersi. Acum va scriu de la birou, of course.
Cu alte cuvinte am reusit sa ma fac destul de ocupata in ultima perioada si de aceea nu am mai avut timp de Internet si deci nici de forum.
O sa mai scriu totusi de acum incolo, caci la birou printre picaturi se mai gasesc intotdeauna niste minute libere pentru relaxare pe net.
Va pup, si “bun venit” celor mai noi pe forum,
Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Cornelia, din pacate si eu sunt ff afectata de pierderea Crisei...mai ales ca era din trupa de mamici cu mine, de iulie-august...ingrozitor. sper sa se refaca cit mai curind, sa aiba putere sa treaca peste toate.
Dady, multumim de compliment....e bine ca esti ok acum si felicitari lui tati ca are asa grija de tine.....
pupici si sa nu mai ploua!!!!

Mergi la inceput