Topul de jos si de sus al restaurantelor Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura10 spune:

Blanca, sund de acord cu tine, dar amandoua locatiile lasa de dorit, din punctul meu de vedere...

Aseara am fost sa pap cu iubi ceva la Terasa Doamnei. Am fost placut surptinsa de locatie cu o mica exceptie: mirosea a gainat de pasari...

Mancarea e super buna, la un pret rezonabil iar testul meu minune a iesit: sarmalel au fost de milioane, mami le mai face asa bune.

Deci top sus Terasa Doamnei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LUCICA2006 spune:

LAURA10:si eu sunt noua pe aici,am fost saptamana trecuta cu mosu meu la Crowne Plaza.intr-adevar este super acolo,daca dispui de buget se merita,mai ales ca se intampla odata in viata.dar,daca am retinut eu bine din ce mi-a explicat mosu meu,trebuie sa dai avans minim 1000E,inchirierea salii este 500E,daca aduci tu bautura,se percepe un procent de 3%/persoana,iar meniul variaza de la 40E cel mai ieftin pana la ~55 -5...Poti sa mergi pana la ei,daca vrei si sa-ti dea o persoana de contact,pe care sa o rogi sa-ti dea mai multe detalii si meniurile(care drept vorbind,sta pupaza intr-un picior la ce denumiri sunt pe acolo),dar revin este SUPER.

FETELOR NU MA UITATI SI PE MINE.cine ma poate ajuta si pe mine cu mai multe detalii si informatii despre restaurantele mai mici~70 pers.am mai auyit ca s-a deschis unul nou in drumul taberei "hanul drumetului" sau cam asa ceva.stie cineva ceva??????
ajutooooooooooooor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_1978 spune:

Laura daca poti sa imi trimiti si mie oferta lor ar fi perfect, ma scutesti de un drum. Poti sa mi-o trimiti pe adresa - maddyradulescu@yahoo.com. Iti multumesc mult, e al doi-lea drum de care ma scutesti, primul a fost cel la Club Floreasca sau Polo (mare pacat ca e in renovare la anul).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura10 spune:

Lucica, Hanul Drumetului este fostul restaurant Drumetul care a fost cumparat de niste smecheri, nu dam nume si e chiar langa casa mea. eu merg acolo aproape zilnic ca sa manac. daca vrei detalii iti fac rost de un tel, dar vad ca tu esti in germania? este un restaurant rustic de cartier in care se fac nunti cu lautari si manele. in rest, se manaca super bine, e super curat, doar ca la nunta ta mai ai si cativa smecheri invitati obligatoriu. daca vrei ceva frumusel si rezonabil tot prin zona este Restaurantul Passion care e foarte curat, clasic si e si ieftin. da-mi de stire daca vrei sa-ti culeg informatii caci o pot face fara nici un efort.

pupici si vb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura10 spune:

Madutza, la crowne plaza eu nu am reusit sa negociez nimik si am incercat pe doua cai ocolite si sigure. daca vrei sa-ti trimit oferta lor, da-mi de stire si ti-o trimit pe un mail caci e proaspata. pe scurt, te duce cel mai ieftin la 60 Euro de persoana cu totul: chiria salii, mancare, bautura ta de acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadya spune:

Laura10, ce poti sa ne mai spui de restaurantul Passion? Ce ma intereseaza pe mine: are o sala in care sa incapa 120 persoane? O singura sala nu 5 saloane care comunica? Te intreb ca eu stau in cealalta parte a Bucurestiului fata de Drumul Taberei si sa nu vin degeaba pana acolo sa vad ca are capacitate de 80 persoane. Mersi in avans.
PS Cum adica " ai niste smecheri invitati obligatoriu" la Hanul Drumetului?! Adica te obliga sa-i primesti si pe aia la nunta ta?! Hai ca asta n-am mai auzit....romania...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cva_claudiu spune:

La 70-80 de persoane si Club Aro este ok. Localizat central in spate la Rosetti. Cine vrea info sau sa vada o poza doua sa i-mi scrie.
Eu am facut nunta la Primavera (dr taberei) la Favorit in stanga (70 de persoane totul ok, pana la bautura ca a cam disparut.:))... Un local excelent ar fi Rezidance (la 1 Mai) putin cam scump, dar... TOTUL TINE DE NEGOCIRE, oriunde faci nunta sau botezul. Ar mai fi clubul diplomatilor salonul mic din spate (este perfect pt 70 de pers)... sau club yda (langa apa nova) dar aici atentie la mancare, nu o fac ei... au cattering. mai scriu?...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

quote:
Originally posted by Laura10
....dar amandoua locatiile lasa de dorit, din punctul meu de vedere...


Laura, iti respect punctul de vedere, insa, fiind femeie , sunt curioasa
Nu stiu Intermacedonia, insa, as vrea sa aflu ce anume iti lasa de dorit la Calipso
Mersic

Krelia...viitoare printzesita
Un cerc de prieteni nu se face cu compasul.
26 august 2006

"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolici26 spune:


Buna Laura, imi poti trimite si mie te rog oferta de la Crowne Plaza?
sa-ti dau adresa de mail?

quote:
Originally posted by Laura10

Madutza, la crowne plaza eu nu am reusit sa negociez nimik si am incercat pe doua cai ocolite si sigure. daca vrei sa-ti trimit oferta lor, da-mi de stire si ti-o trimit pe un mail caci e proaspata. pe scurt, te duce cel mai ieftin la 60 Euro de persoana cu totul: chiria salii, mancare, bautura ta de acasa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corco spune:

Claudiu, pe mine ma intereseaza Club A.RO. adresa mea esre clauramaria@yahoo.com

Mergi la inceput