Topul de jos si de sus al restaurantelor Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicolici26 spune:

Dragelor,

pe mine ma intereseaza toate ofertele pe care le aveti voi - imit trimiteti si mie va rog pe adresa nicoleta.hagi@idea-zone.ro ?

mersi mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LUCICA2006 spune:

quote:
Originally posted by Laura10

Lucica, Hanul Drumetului este fostul restaurant Drumetul care a fost cumparat de niste smecheri, nu dam nume si e chiar langa casa mea. eu merg acolo aproape zilnic ca sa manac. daca vrei detalii iti fac rost de un tel, dar vad ca tu esti in germania? este un restaurant rustic de cartier in care se fac nunti cu lautari si manele. in rest, se manaca super bine, e super curat, doar ca la nunta ta mai ai si cativa smecheri invitati obligatoriu. daca vrei ceva frumusel si rezonabil tot prin zona este Restaurantul Passion care e foarte curat, clasic si e si ieftin. da-mi de stire daca vrei sa-ti culeg informatii caci o pot face fara nici un efort.

pupici si vb





LAURA10 iti multumesc pentru sfat si am sa tin cont de el,dar am si eu o intrebare ca si o alta miresica,cum adica trebuie sa ai obligatoriu niste smecheri????auci.si daca poti sa-mi mai dai niste informatii referitoare la restaurantul "passion"(locatia exacta,meniu,...).de locuit nu locuiesc in germania,am o matusa care locuieste acolo,dar eu stau in romania.
pupiki

kreliaimi pare rau ca iti raspund asa tarziu,dar eu sunt si aici,si pe pagina cealalta.zilele astea am avut o gramada de peripetii cu calculatorul si cu avalansa de sarcini de la "mult iubitii" mei sefi veniti toti deodata din vacanta ÅŸi pusi pe capul meu.eu nu locuiesc in germania,in general vacantele mi le petreceam acolo,si pt ca o iubesc mult pe matusa mea am trecut tara:DEUTSCHLAND.eu m-am nascut in romania,si nu mi-as dori sa fac in alta parte nunta decat in romania.
pupiki



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LUCICA2006 spune:

quote:
Originally posted by cva_claudiu

La 70-80 de persoane si Club Aro este ok. Localizat central in spate la Rosetti. Cine vrea info sau sa vada o poza doua sa i-mi scrie.
Eu am facut nunta la Primavera (dr taberei) la Favorit in stanga (70 de persoane totul ok, pana la bautura ca a cam disparut.:))... Un local excelent ar fi Rezidance (la 1 Mai) putin cam scump, dar... TOTUL TINE DE NEGOCIRE, oriunde faci nunta sau botezul. Ar mai fi clubul diplomatilor salonul mic din spate (este perfect pt 70 de pers)... sau club yda (langa apa nova) dar aici atentie la mancare, nu o fac ei... au cattering. mai scriu?...



cva claudiu pe mine m-ar interesacateva informatii referitoare la acest restaurant(locatie,preturi si chiar daca ai putea sa-mi arati si cateva poze ar fi super).
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisu_miau spune:


Krelia, am ajuns si eu pe la Calipso, si daca imi permiti...niste impresii de la fata locului, sa stii la ce sa fii atenta cand vei avea nunta .
Au niste huse foarte murdare, unele chiar arse cu tigara, mese rotunde nu au decat vreo 10, oglinzile nu sunt tocmai curate, in sala au palmieri de plastic, la mijlocul scarilor exista o fantana kitchoasa care nici macar nu functioneaza, chelnerii fac curat in sala dupa ce asaza fructele si painea pentru nunta, majoritatea chelneritelor sunt de etnie rroma .
Sper sa nu te susperi, am vrut doar sa te avertizez, sa iti spun ce am observat eu .

Pupici


quote:
Originally posted by krelia

quote:
Originally posted by Laura10
....dar amandoua locatiile lasa de dorit, din punctul meu de vedere...


Laura, iti respect punctul de vedere, insa, fiind femeie , sunt curioasa
Nu stiu Intermacedonia, insa, as vrea sa aflu ce anume iti lasa de dorit la Calipso
Mersic

Krelia...viitoare printzesita
Un cerc de prieteni nu se face cu compasul.
26 august 2006

"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"




Pisu_Miau
Mai am 1 saptamana
si 3 zile pana la nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piggy spune:

Salutari,
Vin si eu cu o mare rugaminte...nu gasesc un restaurant dragutel pentru aprox.80 persoane care sa nu fie foarte scump. Initial ne placuse Casa Bucur dar dupa mai multe calcule ne-am dat seama ca 40 euro nu ne putem permite pentru un meniu...
Asa ca astept sugestii de la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura10 spune:


Draga mea, La passion sunt 2 saloane: restaurantul propriu zis, care e destul de mare si e la parter, in care incap macar 100 de pers si la etaj mai este un salon, destul de mare. Numarul exact nu mi-l amintesc caci am fost mai demult la ei. Daca te ajuta iti dau unh numat de telefon sau poti sa intri pe site-ul lor si gasesti datele de contact.

PS: au si piscina si terasa si parcare. Cel ami bine e sa vb la telefon cu ei si daca iti surade sa faci drumul pana acolo.

Cat priveste Hanul, ma refeream la prietenii localului, care, daca invitatii tai nu ocupa tot salonul, iti trag un separeu din rachita sa zic asa, si se aseaza la mese. E destul de neplacut...
parea mea este ca daca vrei o nunta frumoasa nu e cea mai fericita locatie. Poate daca vei trece pe acolo sambata seara, chiar si duminica, o sa-ti dai seama de ce. Dar, gusturile nu se dicuta.

Pupici

quote:
Originally posted by dyadya

Laura10, ce poti sa ne mai spui de restaurantul Passion? Ce ma intereseaza pe mine: are o sala in care sa incapa 120 persoane? O singura sala nu 5 saloane care comunica? Te intreb ca eu stau in cealalta parte a Bucurestiului fata de Drumul Taberei si sa nu vin degeaba pana acolo sa vad ca are capacitate de 80 persoane. Mersi in avans.
PS Cum adica " ai niste smecheri invitati obligatoriu" la Hanul Drumetului?! Adica te obliga sa-i primesti si pe aia la nunta ta?! Hai ca asta n-am mai auzit....romania...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura10 spune:

Krelia

Daca nu fac o confuzie, Calipso este cea de pe langa facultatea de sport, adika la intersectia cu Splaiul Independentei. DACA, este asta, vreau sa-ti spun ca eu locuiesc acolo de 25 de ani si numai tigani sunt in zona, este un loc prost famat. Daca nu este asta, imi cer scuze, inseamna ca am vorbit in necunostinta de cauza. Cat priveste Intermacedonia cel mai bine este sa te duci sa vezi, caci, asa cum am mai spus-o, gusturile nu se dicuta, dar deja vad ca fetele nu prea sunt de parere ca ar fi ok intermacedonia.

Nicolici

Am trimis ieri oferte cuiva, nu stiu daca tie, dar iti voi trimite cu mare placere pa mail tot ce am.

Lucica,
La passion e pe str. Valea Oltului, in dr taberei. ca sa-ti explic exact... e putin mai dificil. Langa terenul unde construieste ANL-ul case pentru tinerii insuratei, langa restaurantul Rustic. Nu stiu daca am voie sa dau un nr de telefon pe forum, de aceea o sa te rog sa cauti numele restaurantului pe internet si o sa gasesti site-ul lor. apoi, o sa te descurci, sunt convinsa...

PS: promit ca maine va aduc informatii despre local.

pupici fetel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Laura10,
Calipso, de cand il stiu eu, a fost pe Bd. Marasti, laga manastirea Casin, in incinta Complexului Facultatii de Agronomie (mai exact U.S.A.M.V.) . Probabil ca nu vorbim acelasi lucru

pisu_miau,
am fost si eu acolo, am nimerit exact intr-o sambata cand aveau nunta, mesele erau aranjate, baloanele erau deja puse, pregatirile in toi. N-am vauzt nici o huse murdare, sau arsa de tigare, palmieri chiar n-am vazut (tot ce se poate, ca io-s varza la orientare )...am si mancat acolo, in salonul rustic, iar chelnarii, erau curatei si s-au purtat foarte frumos.
Ah, si cand am fost sa vad salonul, am intrat chiar in bucataria lor si era foarte curata......ah, si nu mai zic de alte miresici care au avut nunta acolo si au fost multumite
Dar, mersi pt atentionare!

Krelia...viitoare printzesita

Un cerc de prieteni nu se face cu compasul.
26 august 2006

"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisu_miau spune:



Eu am vazut asta la salonul albastru, nu la cel rustic, si pozele lui ellamiss mi-au confirmat, caci se vedeau foarte clar atat palmierii de plastic cat si fetele din etnia respectiva, fete ce participau chiar la prinsul buchetului, si crede-ma ca tot ele matura sala, tot ele servesc.
Mergi inainte de o nunta pe la vreo 19 seara si vei vedea cum matura cu fructele si painea puse pe masa, este inadmisibil sa faca asa ceva. In afara de asta, atunci cand am fost am observat starea huselor, mesele aveau skirturile prinse cu capse...din acelea aplicate cu pistolul, si husele nu sunt din satin, ci dintr-un material mat, gros...nu sunt nicidecum cele de pe site-ul lor.
Ai grija, Krelia! Imi doresc sa te vad miresica frumoasa si fericita, si de-asta ti-am si spus .



quote:
Originally posted by krelia

Laura10,
Calipso, de cand il stiu eu, a fost pe Bd. Marasti, laga manastirea Casin, in incinta Complexului Facultatii de Agronomie (mai exact U.S.A.M.V.) . Probabil ca nu vorbim acelasi lucru

pisu_miau,
am fost si eu acolo, am nimerit exact intr-o sambata cand aveau nunta, mesele erau aranjate, baloanele erau deja puse, pregatirile in toi. N-am vauzt nici o huse murdare, sau arsa de tigare, palmieri chiar n-am vazut (tot ce se poate, ca io-s varza la orientare )...am si mancat acolo, in salonul rustic, iar chelnarii, erau curatei si s-au purtat foarte frumos.
Ah, si cand am fost sa vad salonul, am intrat chiar in bucataria lor si era foarte curata......ah, si nu mai zic de alte miresici care au avut nunta acolo si au fost multumite
Dar, mersi pt atentionare!

Krelia...viitoare printzesita
Un cerc de prieteni nu se face cu compasul.
26 august 2006

"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"




Pisu_Miau
Mai am 1 saptamana
si 2 zile pana la nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura10 spune:

atunci scuzele mele, insemna ca am confundat locatia!!!

Mergi la inceput