Topul de jos si de sus al restaurantelor Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Va multumesc fetelor, pentru atentionari!
Voi tine seama de aceste puncte si voi fi atenta la detalii!


Krelia...viitoare printzesita

Un cerc de prieteni nu se face cu compasul.
26 august 2006

"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by LUCICA2006

HALLO.FELICITARI PENTRU ACEST SITES,este foarte interesant.l-am descoperit cum cateva zile.va rog tare mult daca ma puteti ajuta si pe mine cu o problema.la anul in vara am nunta,iar in momentul de fata sunt in cautarea unui restaurant.o problema e ca nu prea stiu de unde sa incep,iar a doua e ca "detin" cateva rude-colegi pretentioase si nu dispunem nici de un buget FOAAAAARTE mare.din punct de vedere numeric nu vom fi decat vre-o 50-60 de persoane.am auzit de crowne plaza,dar nu stiu prea multe,(bautura si tortul am prefera sa le luam noi,din cate am auzit,ca ar fi "mai bine".....??????) va rog ajutaĊ£i-ma.astept sugestiile voastre.
va multumesc.

Lucica, am intrat si mi-a placut ff mult la Hotel-rest Agnes... pe Sos Oltenitei, este chiar langa Casa Prieteniei...
Intra 70 de persoane, ofera ei husele... meniul este 750000, crede-ma, arata superb... din pacate, noi avem mai multi invitati, altfel acolo am fi facut nunta... dar ne-am decis, ne vom razbuna si acolo vom face botezul... Mergi sa-l vezi...

NUMAI BINE LA TOTI!



Raza de soare

Il iubesc pe cel mai bun !...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

NICORESTI!
Aici gasesti orice,absolut orice mincare traditionala romaneasca,indiferent de sezon,in sensul ca,daca mergi in plina vara si vrei sorici proaspat pirlit,asta vei avea.Sau in plina iarna,urzici cu ochiuri.
Super!

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu26 spune:

La Nicoresti am fost si eu la un Botez si a fost super, este pe doua nivele daca mai tin bine minte, noi am fost sus. Nu stiu caum organizeaza ei nuntile, dar la botez a fost bine. Mancarea buna, meniul traditional a fost ok (era atat de traditional ca includea tuica de pruna neaosa si sorici de porc..., prima data mi s-a parut mult prea traditionala, dar toti au fost multumiti si placut surprinsi). Nu stiu preturi din pacate. Restaurantul este pe Maria Rosetti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corco spune:

Pisu_miau, sambata vreau sa ajung si eu la A.Ro sa vad cum este. Dintre toate rest vazute, ce te-a facut sa-l alegi pe asta. Cand ti-ai facut rezervarea ( o pot face de anul asta pentru 2006, de din ianuarie). Platesti un avans pentru rezervarea ?
Sa ai o nunta asa cum ti-o doresti sisa fiti fericiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisu_miau spune:

quote:
Originally posted by corco

Pisu_miau, sambata vreau sa ajung si eu la A.Ro sa vad cum este. Dintre toate rest vazute, ce te-a facut sa-l alegi pe asta. Cand ti-ai facut rezervarea ( o pot face de anul asta pentru 2006, de din ianuarie). Platesti un avans pentru rezervarea ?
Sa ai o nunta asa cum ti-o doresti sisa fiti fericiti





hehehe! Sambata avem noi nunta! Poate ne vedem pe acolo, !
Oricum, noi venim la ora 20 .
Eu l-am ales pentru ca a bucatari sefi extraordinari, care iti aduc meniul la degustare, care stau 3 ore cu tine sa discute despre nunta, pentru ca toata lumea te trateaza foarte frumos acolo, pentru ca au chelneri respectuosi, sunt de treaba si flexibili, restaurantul este foarte elegant, nu da impresia de spatiu inchis, este de 3 stele, este ultracentral, meniul nu este foarte scump, restaurantul foarte curat in oricare mic coltisor, si nu in ultimul rand se potrivea perfect cu stilul nuntii noastre .

Pisu_Miau
Mai am 4 zile
pana la nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

Pentru o nunta de vreo 80-90 de persoane recomand cu caldura restaurantul hotelului CARO. Toate persoanele implicate au dat dovada de profesionalism. Mai multe detalii insa am scris la subiectul Comentarii despre restaurante (2). A fost si un punct negativ, despre care mentionez acolo.

Numai bine,
Steluta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cva_claudiu spune:

In sfarsit am reusit si eu sa ma dumiresc cum bagati voi linkuri cu poze, asa ca am pus un link cu Aro Club - salonul de la etaj. Caro avea probleme cu servitul cand am fost eu acolo. :) si e un pic cam ciudatica sala in care am fost (cum intri in local in dreapta).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cva_claudiu spune:

Na ca nu a mers, hmm, ma ajuta careva?
il bag manual pana primesc un sfat ceva:
http://pg.photos.yahoo.com/ph/cva_claudiu/my_photos
http://pg.photos.yahoo.com/ph/cva_claudiu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

quote:
Originally posted by cva_claudiu
Caro avea probleme cu servitul cand am fost eu acolo.


Nu stiu exact cand ai fost acolo, dar intre timp si-au schimbat toti chelnerii. Noi am fost extrem de multumiti de promptitudinea serviciului si amabilitatea lor.

Steluta.

Mergi la inceput