Topul de jos si de sus al restaurantelor Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Claudiu, servirea a fost super ok, dar e drept au schimbat personalul in proportie de 80%. Sefa de sala, Mariana parca o chema a fost de nota 10, super fata. in schimb nea dj-ul iti venea sa il strangi de gat si sa il arunci de la balcon: i-am zis sa puna ceva muzica latino noua (eu gandidu-ma la 2004-2005) si el se cauta de cd-uri cu 2001 -2002 ca alea erau cele mai noi melodii la el. Nu mai zic ca in loc sa puna colaje cunoscute asa cum au majoritatea dj-ilor pentru rock & roll, anii 70, etc punea niste melodii moarte de le stia numai el :(( Plus ca are o mare problema cu drinkuitu'....eu am ajuns sa ii smulg paharul cu wisky din mana ca deja intrecea orice masura.

Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisu_miau spune:

quote:
Originally posted by cva_claudiu

Na ca nu a mers, hmm, ma ajuta careva?
il bag manual pana primesc un sfat ceva:
http://pg.photos.yahoo.com/ph/cva_claudiu/my_photos
http://pg.photos.yahoo.com/ph/cva_claudiu/my_photos




mi se pare cam rece sala asa pe albastrui decorata...pozele sunt de la un botez sau de la o nunta decorata pe albastru?

Pisu_Miau
Mai am 3 zile
pana la nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

quote:
Originally posted by nicolici26

Dragelor,

pe mine ma intereseaza toate ofertele pe care le aveti voi - imit trimiteti si mie va rog pe adresa nicoleta.hagi@idea-zone.ro ?

mersi mult.




DC ESTI INTERESATA , ITI RECOMAND REST.FLOREASCA 2-APA NOVA.EU ACOLO AM FACUT!
POZE AICI:

SI SCRIE-MI PE alinafobl@yahoo.com.

http://photos.yahoo.com/alinafobl

Alyna Fobl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

quote:
Originally posted by piggy

Salutari,
Vin si eu cu o mare rugaminte...nu gasesc un restaurant dragutel pentru aprox.80 persoane care sa nu fie foarte scump. Initial ne placuse Casa Bucur dar dupa mai multe calcule ne-am dat seama ca 40 euro nu ne putem permite pentru un meniu...
Asa ca astept sugestii de la voi




ITI RECOMAND REST.FLOREASCA 2.DE CE?E SUPERCURAT, IEFTIN, MANCARE MULTA SI SUUUPERBUNA.
UITE AICI POZE DIN RESTAURANT!
Si dc vrei detalii, scrie-mi pe alinafobl@yahoo.com.
PS:Meniul a fost 22 euro.Deci.....cat poate fi la anu'???Mai mult de un 28-30E , nu!
Pupici!

http://photos.yahoo.com/alinafobl

Alyna Fobl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

EVITATI RESTAURANTUL CASA ALBA DIN BANEASA!

la nunta noastra au furat saci intregi de bautura, pe care i-au ascuns in diferite cotloane.

Stati departe de ei! Sunt porci!

"So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame" Vaya con Dios
http://community.webshots.com/user/flafi1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cva_claudiu spune:

A fost o nunta dragutza, intima... si asa au cerut mirii decorul. simplu, albastru, discret. Mie personal, cand am ajuns acolo, mi-a placut. Ma rog, am si prferinte gen: simplu, discret, aerisit... cum ar fi sa intri intr-un local si sa te sufoce? baloane, frunze/plante, huse, voaluri, etc etc. E nunta sau butic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Top jos jos de tot:
Yda Club - terasa de la ponton.
Peste stricat, care pute si lasa bube pe corp...
WC mizerabil, fara hartie, inca de la ora 10 seara..."tinte" ratate..miros ne nedescris...

...sa ne mai uitam si la alte detalii cand alegem un restaurant....

Krelia...viitoare printzesita

Un cerc de prieteni nu se face cu compasul.
26 august 2006

"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisu_miau spune:

quote:
Originally posted by cva_claudiu

A fost o nunta dragutza, intima... si asa au cerut mirii decorul. simplu, albastru, discret. Mie personal, cand am ajuns acolo, mi-a placut. Ma rog, am si prferinte gen: simplu, discret, aerisit... cum ar fi sa intri intr-un local si sa te sufoce? baloane, frunze/plante, huse, voaluri, etc etc. E nunta sau butic?





sigur, depinde de preferintele fiecaruia, oricum si mie imi place sentimentul de intim si apropiat pe care il confera restaurantul A.RO

Pisu_Miau
Mai am 2 zile
pana la nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Am fost si eu sa vad unele din restaurantele pomenite pe aici asa ca va impartasesc din impresiile mele:

Hanul Drumetului (Dr. Taberei)
- intr-adevar se mananca bine si preturile sunt mici
- deja fac rezervari pt. anul viitor
- puncte slabe: decorul lasa muuult de dorit. Se vrea rustic dar este cam kitch din pacate. Mai mult, imbracatul meselor in roz bon-bon cum ni le-a aratat seful de sala in fotografii se potrivea ca nuca in perete
- chelnerii sunt un pic cam colorati
- m-a stupefiat atitudinea sefului de sala ... citez "daca nu va vin destui invitati, tragem un paravan in mijlocul salonului si mai bagam un botez"

Hotel Passion (Dr. Taberei)
- stil clasic
- inca nu fac rezervari pentru anul viitor
- 2 saloane: unul mai mic la parter si altul mai mare sus
- anul asta meniul era cam 1 milion (nu stiu daca era cu bautura)
- eu am vazut saloanele nearanjate si nu mi-au placut. Doar pereti goi, pictati in diferite culori, fara nimic ca sa-i infrumuseteze. Sali simple si colorate (salonul mic e verde).

Restaurant Cocosul Rosu (Militari)
- 3 saloane (1 rustic, 1 clasic, 1 mansarda)
- am si fost la o nunta acolo si mi-a placut
- preturi rezonabile
- defectul (dupa parerea mea): toate saloanele sunt impartite cumva. Cel mare are etaj (deci nu sunt toti invitatii la un loc), cel mic are un fel de stalp imens in mijloc care impiedica oarecum

Casa Rustic (Dr. Taberei)
- manacare si preturi bune
- stil rustic autentic (mai putin un cap de iepure cu o tigara in bot :))
- cer comision daca aduci bauturi din afara
- fac deja rezervari
- meniul anul asta 30 E dar cica la anul se mareste (pana spre 40E)
- puncte slabe: nu exista parcare (se descurca fiecare), are etaj pentru un numar mai mare de invitati

Restaurant Vulturul (Militari)- aici am si rezervat
- mancare buna si preturi acceptabile
- 2 saloane clasice (noi l-am inchiriat pe cel mare) - frumoase, candelabre, aplice, totul cu foarte mult bun gust
- imbracarea scaunelor si a meselor intra in atributiile restaurantului
- nu percep nici un fel de taxa daca aduci bautura din afara (altii cer un procent)
- cer pentru personal numai 3,5 milioane pt. ca sunt de principiu ca dau si ei o parte
- patroni foarte omenosi, stiu sa-si faca meseria fara sa ia pielea de pe tine (au zis ca daca le ducem florile de la cununia civila ne fac si din ele aranjamente pentru sala, gratis)
- au parcare
- fac rezervari si deja in iunie nu mai e nici un loc liber
- puncte slabe (are si el din pacate): intrarea in salonul mare este comuna cu terasa (unde sunt oameni din afara). Celalalt salon are intrare separata.

Eu am fost la mai multe restaurante (si inca nu m-am oprit :))) dar deja am o lista destul de lunga asa ca poate o continui alta data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

He-he-heee
Am scris atata si am uitat cel mai important lucru.
Vroiam sa va intreb daca stiti cumva cum e o nunta la restaurantul Vulturul (intai fac rezervare si pe urma intreb...foarte inteligent).
Daca vreuna din voi a avut nunta sau a fost la o nunta acolo o rog frumos sa-mi spuna si mie (de bine sau de rau, nu conteaza...macar sa stiu la ce sa ma astept).
Multumesc frumos

Mergi la inceput