Topul de jos si de sus al restaurantelor Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Pandora m-au impresionat tare mult randurile tale... Imi pare nespus de rau ca nu te pot ajuta dar totusi eu zic sa mai incerci sa discuti cu seful de la Shorley... Poate cine stie?! Daca ai un gram de omenie in tine este imposibil sa nu intelegi asa ceva! Iti doresc multa putere si credinta!

Laura poti incerca si la Intermacedonia... din Iancului!




Incetisor, ca ma grabesc!
Roxy


Cununia civila
Biserica
Restaurant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balkina spune:

Sunt noua in acest forum dar fiind o viitoare mireasa am citit tot ce ati scris despre acestea. Am si eu cateva sugestii, pareri:

TOP JOS: rest. Alexandra Cafe - Sos. Nordului, la roata din Herastrau.
Am fost la o nunta anul asta in iulie si desi atmosfera a fost nemaipomenita datorita mirilor si oamenilor invitati, servirea a lasat mult de dorit: meniu 35 euro, chelnerii scapau tavile cu pahare, nu erau deloc prompti, managerul in ultima saptamana le-a bagat pe gat terasa mirilor si mai mult de atat de la 100 euro inchirierea terasei s-a transformat in ultima sapt. la 300. S-a nimerit ca ziua respectiva sa ploua continuu, asa incat ploua inauntrul restaurantului, si pe masa DJ. Lumea a fost foarte inghesuita, pt ca n-au putut folosi terasa din cauza ploii si au trebuit sa bage 120 oameni intr-un restaurant cu capacitate de 70. Asadar, nu va recomand acest restaurant.

TOP SUS: Restaurant Calypso (era cineva pe acest site care cauta pareri despre acest restaurant) in incinta caminelor de la Agronomie (e si un loc de dresaj pt. cai acolo)
Am fost chiar la o nunta in iunie anul acesta, intr-un salon de culoare alb-albastru, cu niste capete de leu aurii puse din loc in loc. Servirea a fost ireprosabila, mirii au avut formatie, care nu stiu daca le-a fost impusa, dar au cantat superb. Meniul a fost 25 euro si a inclus cele 4 feluri traditionale, portii foarte mari (mai ales friptura, bautura poate fi adusa din afara, la fel fructele si ontaielile. Ce ar fi cu minus: lumina e artificiala si prea multa (spun asta pentru ca datorita acestui lucru lumea nu prea s-a simtit in largul ei), am inteles ca se impune un nr. min, de persoane (cam 100) pentru ca si capacitatea salii e mare (vreo 200 locuri - cam atati invitati au avut respectivii).

Revin cu amanunte despre hotelurile pe care le-am viztat personal in aceste zile pt. nunta mea!

Intrebare: Ce stiti de Restaurant Marul de Aur de pe Calea Victoriei. Mi-a placut cel mai mult si vreau sa stiu cat mai multe, pentru ca am vazut ca n-ati postat desore el pe forum. A fost cineva la o nunta acolo, a mancat cineva acolo? Mersi anticipat




Cand ai venit pe lume ai venit PLANGAND, iar cei din jur te asteptau razand...
Vezi astfel sa traiesti ca atunci cand te vei stinge RAZAND sa-i parasesti pe cei ce tevor plange.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LUCICA2006 spune:

HALLO.FELICITARI PENTRU ACEST SITES,este foarte interesant.l-am descoperit cum cateva zile.va rog tare mult daca ma puteti ajuta si pe mine cu o problema.la anul in vara am nunta,iar in momentul de fata sunt in cautarea unui restaurant.o problema e ca nu prea stiu de unde sa incep,iar a doua e ca "detin" cateva rude-colegi pretentioase si nu dispunem nici de un buget FOAAAAARTE mare.din punct de vedere numeric nu vom fi decat vre-o 50-60 de persoane.am auzit de crowne plaza,dar nu stiu prea multe,(bautura si tortul am prefera sa le luam noi,din cate am auzit,ca ar fi "mai bine".....??????) va rog ajutaĊ£i-ma.astept sugestiile voastre.
va multumesc.

NUMAI BINE LA TOTI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cadina spune:

Va recomand cu multa caldura restaurantul Casa Gorjana de pe Brezoianu intersectie cu Domnita Anastasia. In iunie am facut nunta acolo si am fost destul de multumiti. Mancarea foarte gustoasa (invitatii au fost incantati de ea), restaurantul arata foarte bine, tacamurile si serviciile de masa pt astfel de evenimente sunt de buna calitate, iar paharele sunt din cristal. Seful de sala, nea Fane este un om extraordinar. Noi am dus bautura de la aperitiv (whiski si martini) pe rand, cate 3-4 sticle si am completat daca a fost nevoie, iar la sfarsit au vrut sa ne innapoieze 2-3 sticle de whiski consumate doar jumatate. Atentie, daca va raman sucuri puteti sa le luati acasa. Restaurantul are si huse pt. scaune pt. evenimente. Capacitate locuri: lejer 75 persoane. Dj-ul restaurantului a fost mai neserios, asa ca daca va hotarati sa il pastrati la petrecere stabiliti totul clar cu el (chiar in scris): bani, muzica. Meniul a fost in jur de 28-30 Euro. Ca mireasa, ca am lasat alegerea tortului si a artificiilor sa fie facuta de patroana restaurantului d-na Gina si totul a fost excelent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LUCICA2006 spune:

iti multumesc pentru informatie,pentru ca eram cam in dilema,referitor la ce restaurante am putea apela,tinand cont de faptul ca suntem in numar mic.
astept si alte sugestii.multumesc si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Pandora, si pe mine m-a impresionat mult povestea ta. E groaznic ce ti se intampla. Sfatul meu, legat de restaurant, e sa apelezi la OPC. Voi ati incheiat vreun contract cu cei de la Shorley in care se spune ca nu vi se returneaza avansul in cazul in care nunta nu mai are loc?

Eu am patit ceva similar, ce-i drept nu cu un restaurant ci cu o firma de transporturi. Am platit avansul pentru bilet pana in Germania si dupa aceea am vrut sa renunt la bilet si nu mai vroiau sa-mi dea avansul inapoi. Am facut reclamatie la protectia consumatorului si-n 2 zile mi-au dat banii. Cred ca in cazuri speciale ca al tau, normal este sa se returneze banii, asa ca nu te lasa.

I wish I were an angel...

http://photos.yahoo.com/anangel_lexi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_1978 spune:

vmariejeane, am o mare rugaminte la tine - spune-mi si mie mai exact (adresa daca se poate)unde este acest restaurant Club Floreasca. Mi-a placut fff mult ce am vazut in pozele tale, arata super bine restaurantul si inteleg ca au si terasa. Daca ai putea sa imi dai cateva detalii ar fi super, dar in primul rand adresa o vreau. Este cumva fostul Club Polo?
Si inca ceva - tortul l-ai luat de la restaurant sau din alta parte arata super?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura10 spune:

Madutza, iti raspund eu la intrebare: da Club Floreasca este acelasi cu Clubul polo si cu clubul nastase. Ghinion de nesansa... anul asta nu mai au nimik liber (am vazut cu ochii mei in agenda) iar de la anu intra in renovare asa ca nu mai iau nunti pentru 2006. La fel si Yacht Club (La Chefalul, cum il cunosc cei mai "batrani") care se inchide la 1 octombrie (asta era pe lacul tei langa Keoke) si ca va fi vandut... informatiile sunt proaspete, de azi, eu am fost la fata locului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolici26 spune:

Fetelor ce mai stiti de Laguna Blu. Noi am fost acum 2 saptamani, si asteptam sa ne sune sa ne zica preturile pentru la anul. Ni s-a parut ok din toate punctele de vedere. Voi ce mai stiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

quote:
Originally posted by Laura10

Fetelor, am revenit de unde am placat acum o luna jumate... In iulie nu aveam restaurant, nu aveam nimik, acum... am cununia civila sambata asta si... nu am restaurant pentru nunta... Revin disperata... cu aceeasi intrebare: o sugestie pentru un restaurant mai marisor, 150-180 de persoane, care sa arate foarte bine... sa nu fie extraordinar de scump... max 45 E... si daca e liber, aflu eu... Am tupeu, nu?
Maine ma duc sa vad Club Polo, din Floreasca, dar e mic, are locuri doar 100. As mai putea la Intercontinental dar niciunuia din familia mea actuala si viitoare nu-i place acesta locatie... Asa ca... Primesc orice sugestie caci sunt disperata. Imi ramane doar sa fac nunta la anu... ceea ce nu vreau in ruptul capului...



Am auti ca pentru asa numar d epersoane ar fi ok la Calipso in Agronomie si la Intermacedonia (dar doar din auzite caci nu l-am vazut niciodata) ..nu stiu sa iti dau adresa exacta dar gasesti tu pe net..bafta

Nunta noastra
Nasi de cununie

Mergi la inceput