Topul de jos si de sus al restaurantelor Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Buna,
Am aparut si eu pe aici pe la voi, preocupata fiind de apropierea nuntii. Eu sunt casatorita civil, am si copil de 1 an si 4 luni si la acel moment, gravida fiind nu am putut facesi nunta. La inceputul anului ne-am hotarat sa cautam restaurant, dar eu neavand cu cine lasa copilul l-am trimis pe sotul cu nashu. Si s-a oprit la rest Casa Iancului 2 de la Popa Nan. Drept e ca noi vom face o nunta mica de 50-60 de persoane. Dar parca eu nu ma impac cu sala.. Se mananca sus.. si se coboara sa se danseze jos... E ca nahpa ideea. Cine stie despre nunti facute aici? E ok? am sanse sa iasa bine..etc.

Merci mult.

Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dilaural spune:

quote:
Originally posted by denis

Buna,
Am aparut si eu pe aici pe la voi, preocupata fiind de apropierea nuntii. Eu sunt casatorita civil, am si copil de 1 an si 4 luni si la acel moment, gravida fiind nu am putut facesi nunta. La inceputul anului ne-am hotarat sa cautam restaurant, dar eu neavand cu cine lasa copilul l-am trimis pe sotul cu nashu. Si s-a oprit la rest Casa Iancului 2 de la Popa Nan. Drept e ca noi vom face o nunta mica de 50-60 de persoane. Dar parca eu nu ma impac cu sala.. Se mananca sus.. si se coboara sa se danseze jos... E ca nahpa ideea. Cine stie despre nunti facute aici? E ok? am sanse sa iasa bine..etc.

Merci mult.

Denisa



Buna Denisa,

vezi ca este mai in urma la acest capitol un comentariu despre cineva care a facut nunta la Casa Iancului 2 si era super super incantat(a). Nu mai tin minte exact daca la acest topic sau daca la "comentarii despre Restaurante" dar e bine sa cauti.
Eu fac in septembrie la Casa Iancului 1 si acolo e aceeasi problema. Dar eu cunosc bine restaurnatul si apreciez la maxim mancarea si managementul... asa ca sper sa trec si eu si invitatii peste inconveninetul cu coboratul pt dans...

Bafta

Dilaural

niste chestii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Si eu am auzit numai de bine despre Casa Iancului 2!


Incetisor, ca ma grabesc!
Roxy


Cununia civila
Biserica
Restaurant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura10 spune:

Fetelor, am revenit de unde am placat acum o luna jumate... In iulie nu aveam restaurant, nu aveam nimik, acum... am cununia civila sambata asta si... nu am restaurant pentru nunta... Revin disperata... cu aceeasi intrebare: o sugestie pentru un restaurant mai marisor, 150-180 de persoane, care sa arate foarte bine... sa nu fie extraordinar de scump... max 45 E... si daca e liber, aflu eu... Am tupeu, nu?
Maine ma duc sa vad Club Polo, din Floreasca, dar e mic, are locuri doar 100. As mai putea la Intercontinental dar niciunuia din familia mea actuala si viitoare nu-i place acesta locatie... Asa ca... Primesc orice sugestie caci sunt disperata. Imi ramane doar sa fac nunta la anu... ceea ce nu vreau in ruptul capului...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

La restaurant caro ai incercat? Poate mai au vreo duminica libera anul asta... Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_1978 spune:

Laura10 depinde si de ce bani dispui. Ai putea incerca si la Crowne Plaza, acolo e ff dragut si incap destul de multe persoane (cred ca aprox. 150-160. Eu am fost la o nunta acolo si mi-a placut. Mult succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_1978 spune:

Am uitat sa intreb ca ma durea pe mine. De restaurantul Capsa stie cineva ceva? Nu am gasit nimic despre el in discutiile legate de restaurante.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pandora spune:


Buna fetelor,

Am o problema si poate una dintre voi ma va putea ajuta desi sunt putine sperantele.

Acum un an a inceput toata povestea...povestea tragediei familiei mele. Sunt casatorita civil de 3 ani si anul trecut ne-am programat nunta care trebuia sa aiba loc anul acesta in Shorley,pe 1 octombrie.Am visat ca orice femeie ce frumoasa voi fi,ce fericita...
Dar cineva mi-a scris altfel destinul.Sora mea s-a imbolnavit de cancer...acum are recidiva si nu mai are nici o sansa...
Este mai mult decat o sora pt mine...este un mentor,cea mai buna prietena,e sufletul familiei mele,acum distrusa.Nu se mai pune problema de nunta,poate ca nu ma voi mai imbraca niciodata in rochie de mireasa fara ca ea sa-mi fie alaturi...

Sper ca rugamintea si problema mea sa nu vi se para ciudata in conditiile acestea.Am platit la Shorley 10 mil avans(pentru mine sunt 2 chirii) si nu vor sa mi-i mai dea inapoi decat daca gasesc pe cineva in loc.Stiu ca e foarte din scurt...dar incerc.Nu ma doare sufletul de banii aia,dar am nevoie de ei...


Daca vreuna din voi ma poate ajuta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vmariejeane spune:

Eu votez pt Restaurantul Clubului Floreasca: mancare excelenta si ospatari fff ospitalieri si corecti.

http://community.webshots.com/user/vmariejeane

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolici26 spune:

Fetelor,

noi am fost sambata la Laguna Blu, a ramas ca ne vor suna ei saptamana viitoare sa ne spuna noile preturi.
Spune-ti-mi si mie ce mai stiti de ei va rog.

mersi mult

Mergi la inceput