Topul de jos si de sus al restaurantelor Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebec07 spune:

Buna seara, ma bag si eu in seama...
Eu am facut nunta in 2003 la Herastrau si botezul bebelicii tot acolo il fac...
Restaurantul este super, mancarea asisderea, servirea ireprosabila si cel mai important:te lasa sa aduci tu bautura...
Sefii de sala sunt OAMENI, preturile acceptabile.
Noi am platit 25$/tacam(+decorarea si figurine de pe tort)
Noua ne-a placut...Mergeti si vedeti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piggy spune:

bebec07 te rog mult spune-mi si mie un tel de la restaurantul herastrau ca tot sun la informatii si nu se potrivste nici un nr.
as vrea sa il vad pntru nunta care este anul viitor in aprilie...si daca imi poti spune si cateva cuvinte despre contractul lor, avans etc
multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Nota 10 pentru Restaurantul Casa Ardeleneasca din strada Sofia nr.1 (vis-a-vis de statuia Aviatorilor) unde tocmai am avut nunta! Servire ireprosabila, mancarea deosebit de gustoasa si muuuuuulta ... seful este un om deosebit... ce sa mai... CALITATE!
Recomand din tot sufletul acest restaurant!



Incetisor, ca ma grabesc!
Roxy

Album poze
Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolici26 spune:

Hello!
Cate persoane au loc la Casa Ardeleneasca?

Noi am vizionat cate restaurante (12) si as vrea sa stiu ce parere aveti de Pescarus si Laguna Blu.
Eu am fost la o cununie la Pescarus, si a fost ok - mancare buna, spatiu suficient; dar de Laguna Blu, n-am auzit pe nimeni sa zica nimic. Mie mi-a placut foarte mult cum arata si paote fi aranjat ft frumos.

Va pup si astept vesti de la voi!

quote:
Originally posted by bibyrox

Nota 10 pentru Restaurantul Casa Ardeleneasca din strada Sofia nr.1 (vis-a-vis de statuia Aviatorilor) unde tocmai am avut nunta! Servire ireprosabila, mancarea deosebit de gustoasa si muuuuuulta ... seful este un om deosebit... ce sa mai... CALITATE!
Recomand din tot sufletul acest restaurant!



Incetisor, ca ma grabesc!
Roxy

Album poze
Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by bibyrox

Nota 10 pentru Restaurantul Casa Ardeleneasca din strada Sofia nr.1 (vis-a-vis de statuia Aviatorilor) unde tocmai am avut nunta! Servire ireprosabila, mancarea deosebit de gustoasa si muuuuuulta ... seful este un om deosebit... ce sa mai... CALITATE!
Recomand din tot sufletul acest restaurant!



Incetisor, ca ma grabesc!
Roxy

Album poze
Nunta noastra




Bibyrox, te rog, da cat mai multe detalii : cum arata, ce s-a servit, preturi, avans, capacitate, loc de dans, etc. Tot ce stii despre acest restaurant.
Multumesc si sa fii fericita !

Nicolici, bine ai facut ca ai postat aici !



Raza de soare

"Atat timp cat mai putem zambi, cauza nu-i inca pierduta." (W. Shakespeare)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

quote:
Originally posted by Raza de soare
Bibyrox, te rog, da cat mai multe detalii : cum arata, ce s-a servit, preturi, avans, capacitate, loc de dans, etc. Tot ce stii despre acest restaurant.
Multumesc si sa fii fericita !



Iubita am pus mai multe poze de la restaurant in semnatura ca sa vezi cum arata. Meniul...off... mi-e foarte greu sa-mi aduc aminte exact ce s-a servit. Oricum noi am optat pentru meniul traditional (4 feluri). Tortul a fost inclus in meniu asa ca am scapat de o grija si de o alergatura. Avansul am impresia ca a fost 20%. Capacitate...hmm.. ei zic 100 de persoane dar eu zic maxim 85 ca sa fie cat mai aerisit. Locul de dans este exact la intrare in hol... nu are legatura cu sala de mese decat prin 2 usi.
Servirea, dupa cum am mai spus, de nota 20!!! Totul a fost nemaipomenit!




Incetisor, ca ma grabesc!
Roxy


Cununia civila
Biserica
Restaurant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Eu recomand cu caldura Rest.Floreasca 2-Apa Nova.
Mancare buna si multa, bautura o aduci tu+fructe+tort.
Dna Emma e o scumpa!Eu am stresat-o atat incat saracuta ma intreba din 10 in 10 min cum e, ce sa mai faca, dc sunt multumita...etc!
NOTA 20!

Pupici!

http://photos.yahoo.com/alinafobl

Alyna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Nicolici, am fost la o nunta la Laguna Blu si mi-a placut. Foarte curat, sala era dragut aranjata (nu foarte incarcat), ospatarii foarte amabili, servirea ireprosabila... Ce pot sa-ti spun e ca aceea a fost o nunta de 70 de persoane si nici nu cred ca ar fi avut loc mai multe. Au aranjat mesele in semicerc, astfel ca a ramas un ring de dans destul de generos. Chiar dragut Stie cineva ceva despre Club Elite? Stiu ca a mai fost un subiect, dar era destul de vechi. As vrea sa stiu daca a mers cineva de curand la o nunta acolo sau daca a avut cineva nunta acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Fetelor, stiti un restaurant in Bucuresti, cu capacitate 130-150 de persoane, cu spatiul de dans in aceeasi sala, care poate fi decorat alb-rosu ? Deci sa nu fie portocaliu cu dungi... Si mai ales, cu preturi decente... si cu terasuca... ( deja ma intind, nu ?... )
Mi-au placut ff mult Intermacedonia si Club Elite, dar as mai vrea oferte.
Multumesc !



Raza de soare

Il iubesc pe cel mai bun !...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Raza, ma bag si eu, desi nu sunt din Bucuresti, dar Calipso cum ti se pare.........mie imi place mult de tot!

Nu stiu cate persoane incap acolo.......dar era o sugestie!

Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!

Oana & Marius
Wedding Day

Mergi la inceput