Cum fac? Stiati ca ... forumul nou?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Pai eu cred ca una e sa vezi mesajul si sa ALEGI tu sa dai ignore, ca nu te oblige nimeni sa raspunzi unuia sau altuia, si alta e sa habar n-ai ce a scris cineva (caruia poate ca nu I-ai raspunde...)

Dar daca sunt useri care ar folosi optiunea asta, e ok.

Dar vorba Danei, sa stim si noi ce nu vedem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui Oana_B

Vorbeste de unul singur ca cealalta persoana nu ii mai vede mesajele decat daca altcineva a dat quote la ele:)).


Deci nu exista o instiintzare oficiala?

E aiurea in cazul asta,eu zic ca trebuie instiintzat ignoratul!

Dana


pai il anunti tu inainte de a-l ignora: x-ulescu de acum incolo te ignor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Eu niciodata nu am vazut pe alte forumuri optiunea de "te ignor si te anunt ca te ignor" E adevarat ca se ajunge la ignorare pt. ca doua persoane nu se suporta si in cazul asta de obicei se tzipa unul la altul: "nu mai vorbi cu mine ca te am pe ignore". Dar atat

Mie mi se pare ok ca ignore-ul sa fie privat. Daca eu nu-l plac pe X, e optiunea mea sa nu ii mai vad mesajele (ca si inainte puteam trece repede cu privirea peste mesajele lui si nu trebuia sa il anunt, nu?)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Mey...da' eu zic ca e caraghios sa vorbesc cu tine...fara sa stiu ca tu mi-ai dat ignor!

Ma rog...nu e o problema esentziala,fara de care forumul nu poate functziona...era un subiect de discutzii si atit!

Mie personal mi se pare lipsa de respect pentru partenerul de discutzie,sa nu stie ca e ignorat!dar e doar parerea mea!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui marius

Chestie de detaliu.


Cu mine vorbesti ,Marius?

Mie nu mis pare chiar detaliu(daca vorbesti cu mine),eu as vrea sa stiu ca userul x ma ignora...eu nu port simbete pe forum,aici ma enervezi(tu Mariussi nu-s de acord cu tine)insa la alt subiect sutzin 100% ce spui tu.

Deci daca tu nu-tzi potzi inghitzi frustrarile si-mi dai ignore...macar sa stiu si eu,sa nu port un dialog cu tine la un alt subiect...sau ma rog sa astept raspuns cind te intreb"cit usturoi ai pus la cirnatzi?"

Ai prins ideea ,sper!

Dana

Chestiune de detaliu implementarea unui mesaj info de genul "mesajul dvs nu a fost acceptat de destinatar" sau ceva de genul acesta. Exista ceva similar si acum daca trimiti un PM catre cineva care are PM dezactivat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

daca ar fi vorba de pm,da...de acord cu tine,insa nu e...e vorba de un dialog ce se poarta intre diversi membri!

asta daca am intzeles eu bine ce vrei sa spui cu "chestiune de detaliu"

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Discutam de PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Deja apare mesajul de atentionare cum ca ce postam aici s-ar putea sa nu fie transferat si "dincolo".

Care e recomandarea, de fapt? Sa postam doar dincolo? De ce nu se spune clar si limpede care sunt timelines-urile in care mai postam aici, postam dincolo, se inchide aici, etc?

scuze, dar e confuz. Ca cetateanul turmentat: Deci noi unde mai postam? Vreun guideline ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Pe mine nu ma lasa sa ma loghez. Ma pune sa trimit o adresa de mail, cea de la job zice ca nu e buna iar alta nu folosesc. Stiu ca imi facusem ceva acum multi ani ca sa ma inscriu pe forum, dar cum nu a fost folosita niciodata...probail ca a fost dezactivata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorinne spune:

Am si eu o mica nelamurire. Am reusit sa ma conectez pe platforma noua, insa : pe link-ul http://comunitate.desprecopii.com/members/home apar logata, insa pe forum nu. Mai exact, in coltul din dreapta sus al paginii de forum imi apar butoanele de autentificare si conectare. LA clic pe "conectare", ajung din nou pe link-ul cu /members/home. Si, evident, nu pot raspunde nici unui subiect.

Mergi la inceput