FIV Turcia - 8

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Hatice in a cata zi esti acum ? daca nu se pozitiveaza clar testele de ovulatie e posibil ca la tine peak-ul de LH sa nu fie asa de mare. un dr gineco mi-a zis ca urmarirea lh e mai mult ... pt statistica, fiecare femeie avand specificul ei. de aia te-am intrebat daca ai mai monitorizat si hormoneii pana acum, pt ca iti puteai da seama dupa evolutia lor cand se apropie mom ovulatiei la tine.
nanne neuronul gravid


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Lorelei, wow ce super
Eu la inceput nu aveam nimic nimic, mancam chiar ft mult. Dupa aceea incet incet a inceput sa apara si greata . Intai doar dimineata... Dupa aceea sau la pranz sau seara... . Si dupa aceea non stop pana s-a ajuns la vom.
Dar, multumim lui D-zeu pt tot
Hatice, uite ex: cu greata si a facut fetita
Mi-a fost facut testul cu sarea si a iesit baiat:))
Sanatos sa fie
Bebel,
Qiao, si ca mai intri pe la noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Nelay sunt si eu "putin" turcoaica, doar am trecut prin cab lui Tayfun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Sunt in ziua 19.
Cu temperatura nu am incerca si sincer va spun, niciodata nu am inteles cum se procedeaza. si nu cred ca mai are sens sa aflu..

Vreau_bebel am primit raspuns in 12 ore si adresa este info@akinsuites.com (am accesat-o de pe site-ul lor).

Nelay, testele astea cu sarea, cu acul, etc, sa stii ca nu prea s-au adeverit (testate pe colegele mele).

Lorelai, te apreciez foarte mult pentru timpul petrecut cu noi, pentru informatiile oferite dar mai ales pentru sustinerei fiecarei cadane de aici.Ai un suflet bun si mare.

QiaoBing multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Qiao,
Hatice, mi-a fost facut doar testul cu sarea deci se pare ca nici astea cu greata in timpul sarcinii nu sunt relevante depinde de fiecare sarcina in parte, fiecare organism reactioneaza in felul lui. Noi si bb sa fim sanatosi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Asa Nelay, asta e tot ce conteaza si pana la urma pentru ceea ce ne chinui si luptam atat.
Ai grija de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

nelay da,incercam si varianta cu zen...

Qiao multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Hatice, si tu de tine
Velvet,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

tuturor turcoaicelor, de obicei corespondam cu Semra, dar in ultimul timp de cand cer analizele, nu imi raspunde decat daca ii trimit si Anei Herkmen.
Īnc#259; a#537;tept analizele, au spus c#259; au cerut raportul analizelor de la laborator #537;i īmi vor trimite raportul in engleza.
Hatice, stai linistita ca esti pe aproape si eu de obicei ovulez atunci foliculul ajunge la 20-22 mm.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

"turcoaice" simpatice de la care am aflat o multime de lucruri folositoare. Chiar daca nu am mai scris pe acest forum, v-am urmarit cu drag, unele dintre voi cu siguranta m-ati vazut mai activa pe un alt forum.
Hatice cred ca am fost colege in luna noiembrie la Dr. Albu. Sunt de acord cu tine, chiar daca nu am reusit atunci, si eu consider ca este un medic f. profi.

La mine problema e data de rezerva ovariana foarte redusa si de aici si calitatea ovocitelor este una slaba.
Inca nu sunt decisa dar cel mai probabil la inceputul lunii iunie voi face cateva vizite la Dr Tayfun. M-am conversat deja cu el/Semra si mi-a dat ceva idei de optimism.

Din experienta voastra, atunci cand Dr Tayfun era in clinica, facea el si punctia sau era altcineva care se ocupa de partea asta?

Din nefericire, stiu ca majoritatea care ati fost la Acibadem aveti si experienta unor alte FIV-uri facute in tara. Eu am la activ un FIV in Turcia - alta clinica, alt medic tocmai plecat de la Acibadem si un FIV la noi in tara, ambele nereusite. Prima experienta - cea din Turcia a fost groaznica la partea cu punctia, parca si la 1 saptamana de la aceasta puteam sa zic exact locul unde fusesera introduse acele pentru scoaterea foliculilor. Asa de tare era inca durerea. In schimb in Ro, nu am mai avut aceasta problema. Durerile au disparut aproape total dupa prima zi si am putut sa am o zi normala, plimbari, etc. De aceea probabil experienta cu Turcia a fost nefericita si m-a marcat - eram tot timpul incordata din cauza durerii. Inca mai consider aceasta stare ca fiind unul din motivele neimplantarii. Voi ati avut asemenea probleme dupa punctia de la Acibadem? Sau pot merge relaxata?

Qiao, Dellya

Mergi la inceput