FIV Turcia - 8

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Nelay, cred ca e fetita.Ai pofta de dulce?
si eu te

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Hatice, asa se spune ca daca te simti rau e fetita
Nu am preferinte ! SANATOS SA FIE !! Si sa fie totul bine pana la capat !!!
Stiu persoane care s-au simtit excelent in timpul sarcinii, nu au avut nimic nimic si au fetite
Nu prea poftesc la dulce
Te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Ati vazut exemplul anterior dat de mine, doua sarcini, simptome diferite, rezultat o fetita fara greturi si una mai gretoasa -> asa e si acum, haha!
Eu nu cred in babisme, ce o fi, o fi, sanatate sa fie!
Cat despre sex, chiar daca nu vreau, tot voi afla la un moment dat, pentru ca in ziua de azi se vede. Insa asta nu inseamna ca nu voi p#259;stra surpriza pana final. Nici sex, nici nume este singura perioada din viata cand legatura este atat de speciala īntre mama si pui, iar intimitatile se pastreaza cat mai mult posibil in familie, pentru ca nu suntem la reality show
Ma enerveaza īntrebarile: cu ce este? Raspuns: un copil sanatos, ce sa fie?! A, da, asta conteaza...
Tocmai am māncat o bucata de negresa, dar si un covrig sarat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Hatice pai la 17mm nu e inca "copt" pt ovulatie. mai ai rabdare. vad ca are un ritm ok, de 2mm/zi. in ce zi esti ?. ai mei cam dupa 20mm fac poc. ai urmarit vreodata LH-ul, estrogenul si progesteronul sau doar cu teste de ovulatie ?
nu vad insa nici o legatura intre testele genetice si un anumit mom al cm. ce teste vrei sa faci ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Ca imi aduce aminte Qiao, pentru ca cam tot uit sau fac conexiunile mai greu, Hatice, eu injectiile de declansare le-am facut cand aveam la eco intre 20-24 mm, deci mai ai vreo 2 zile, cred... Si cred ca merge si analiza de LH, estradiol...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

QiaoBing, vreau sa fac teste pt RIF, adica teste genetice si imunologice (la recomandarea DR Tayfun), citez :"You are right that your diagnosis is RIF. In these group of patients we are making some immunological and genetic tests. Timing of these tests are very important which is 7-8 days after ovulation. So, you should determine your ovulation time."
Ovulatia am urmarit-o acum, (ca eu neavand trompe nu am avut motiv sa o urmaresc pentru natur), ecografic.
Luna trecuta am incercat si cu teste sa vad ce si cum.O singura zi a fost semi-pozitiv (adica linia 2 nu atat de pronuntata, dar vizibila).
Iti multumesc mult pentru opinie, cred ca ai dreptate.

Nanne, ai dreptate, nu conteaza ca e fata sau baiat, ci sanatos sa fie.
Ne dam si noi cu parerea, dar as vrea sa iti spun ca eu cel putin , nu credeam chestia cu linia neagra care iti apare pe burta la baieti..eh..vreau sa spun ca e adevarata, am vazut la nasa mea si la o colega de servici.
Stii cum e, ceva-ceva e adevarat, si mamele, socrele, prietenele nostre stiu ele cate ceva.
Va pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Multumesc Nanne.
Deci sunt pe drumul cel bun, doar ca merg mai incet.
Faptul ca ovulatia nu se produce, ca la carte, in ziua matematic determinat, poate indica ca ceva nu e tocmai bine?Aveti idee?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Nelay,la mine raul a inceput usurel de prin luna a 4-a si foarte nasol de prin luna a 6-a pana in ziua nasterii.Din luna a 6-a am luat Tardyferon si mi-am dat seama dupa 2 luni ca acela imi provoca greturi mari si stari de voma zi si noapte.L-am oprit si a fost mai bine,dar cred ca pana s-a eliminat din organism am si nascut.Ai grija daca iei fier.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Turqoise,si eu am inteles ca pt FET sunt necesare cam 3 vizite la clinica.Am vazut ca Tayfun mai da pronosticuri in functie de pacienta(diagnostic),raspuns la tratament,starea embrionilor,varsta etc.Probabil ca in cazul tau sansele au fost de 80% dar totusi nu s-a intamplat minunea,data viitoare vei avea un beta mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Hatice ce zi esti? Sa stii ca eu de ex ovulez undeva intre zilele 18-20. Cu temperatura bazala nu incerci? Eu asa am determinat. Insa au fost si luni cu ciclu anovulator, e absolut normal.
In cat tp ai primit rasp de la hotel cu privure la reducere si pe ca adresa de mail?
Nelay, Nanne, Cry va pupam gravidutele noastre si continuati sa ne pove starile voastre, sa stim din timp la ce ne asteptam.
Ciuripica tot cu Daniela comunuci cu privire la rezultate?


Mergi la inceput