Burtici cu stelute de iulie-ugust 2013 (85)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

sa inteleg ca ar trebui sa-mi targ macar o bustiera si prin casa???!!!! Nu mai pot de drag


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Off Rodica... eu aveam tatele ca merele, nu purtam sutien deloc asa fain se vedeau vara prin tricou sport sau rochie mai transparenta. Dar din pacate dupa prima sarcina am apelat la mult burete si sarma, chiar daca s au micsorat la loc au ramas ca cepele, adic te uiti la ele si ti vine sa plangi.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

anca mersi de idee

doar ma duc la reprezentanta la Jolidon si au preturi super bune...

amalia
dar zi-le la fete sa mai aiba putina rabdare la caldurica...





XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Citat:
citat din mesajul lui doxy

Off Rodica... eu aveam tatele ca merele, nu purtam sutien deloc asa fain se vedeau vara prin tricou sport sau rochie mai transparenta. Dar din pacate dupa prima sarcina am apelat la mult burete si sarma, chiar daca s au micsorat la loc au ramas ca cepele, adic te uiti la ele si ti vine sa plangi.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia




Offffffffffff din cauza asta as suferi, recunosc . Trec si peste niste kg in plus, fund mare etc, dar vreau titi faine si stiu ca n-au sa mai fie


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Ma duc sa fac parjoalele , au dospit destul


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Vai fetelor, m-ati terminat cu tzi-tzi talks!! Doxy... Numai eu cochetez cu idea unei operatii?

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

delia asa si eu fetelor nu mai spuneti ca nu revin la forma initiala eu nu vreau tate picate ....ca si delia as suporta cur mai mare , burta dar nu tate lasate...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Delia nu ziceam sa luam haine de casa in sarcina. Spuneam ca in cel mai rau caz daca dupa sarcina nu imi place cum stau pe mine astea ce le-am cumparat le port prin casa...sau cum zice Oxana le dau la alte gravidute. Eu zic ca daca isi fac treaba bine in sarcina hainele merita investitia . Chiar daca e pt un sezon. Dar nu as da f multi bani ca nu am de unde. Pt mine ar fi mult un tricou 50 ron si o rochie 250 pt ca nu imi permite buzunarul sa dau atat si apoi sa nu mai port ...Dar chilipirurile si second-ul ....e alta treaba.
Oxana Paula nu stiam. Eu nu am purtat niciodata sutien in casa.. nu prea aveam de ce O sa incerc dar ma cam deranjeaza. Chiar vroiam s aintrem eu am niste vene vinete sub sani ..sau vergeturi nu stiu ce-i acolo. M-am speriat intr-o seara. Sunt vinetii par vene varicoase. Ma gandesc sa imi scot sanii sa ii flendur in fata medicului ca si pe sfarcuri mi-au aparaut niste puncte ca niste neguti mai inchise la culoare sa intreb daca e normal. Din ce am citit da dar vreau sa i le arat.
Dana f bine ca te incurajezi!. Si eu am lucruri in care incap gen bluze si tricouri . Iarna nu am luat mai nimic ca am incaput in ale mele .Dar partea de jos...dezastru. nu mai incapeam in nimic.

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Logic cam asa ar fi, isi maresc volumul dar si greutatea brusc si daca nu le oferim sustinere se intind, poate mai mult decat e cazul.
Poate ne mai zic si alte fete cum a fost la ele... deocamdata la mine si la Paula s a confirmat teoria.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Nu mai gagici, isi revin sanii, doar ca eu nu stiu pe nimeni la care sa-si revina fara operatii .



Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 27+ , bb2

Mergi la inceput