Burtici cu stelute de iulie-ugust 2013 (85)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_ama

Vai fetelor, m-ati terminat cu tzi-tzi talks!! Doxy... Numai eu cochetez cu idea unei operatii?

Happy Ama 27+ si Eva


Eu as apela linistita la operatie, ideea e ca dupa Lorand n-am terminat cu facutul copiilor. Am zis ca investesc in titi cand termin cu fabricarea copiilor


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Diana am tot zis ca m-au lasat neuronii, greu mai pricep si asta am observat de 3 sapt incoace. Pana acuma parca eram mai lucida
Am inteles ce ziceai Ar trebui sa am grija la traversat strada de acu


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Daca nu vrem titi lasate va trebui sa stam cu picioarele in sus. :D. De micsorat se mai micsoreaza dar de ridicat neca! Desi am mai auzit la fetele slabute cu sani ff mici ca si au revenit la forma initiala, nu I exclus...

Ama eu clar vreau operatie sa vad cand si cum fac rost de bani, oricum 8 luni dupa alaptare tre sa facem pauza. Si nu mi pun silicoane pana nu slabesc si tonific corpul. Cu sunci si silicoane nu prea da bine.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Si eu am zis operatie dar ca si Delia mai vreau un bebe sigur poate chiar 2 . Daca bb 2 nu iese fata la bb3 am zis ca fac inseminare direct cu fetita

27+ Patrick
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Doxy, tu numai decat ajungi la Bacau...
Eu trebuie sa mai rabd, ca si Delia, daca ne hotaram sa mai facem un bebe. Dar am vazut niste lucrari pe net...

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Raman pe aici singura care nu face nimic ...O sa ne vedem la cafea toate "tunate" si numai eu o sa ma impiedic de ele cand urc scarile Nu stiu de ce nu as face niciodata operatie. Nu m-a "bantuit" nici macar o data ideea.


27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Amalia, felicitari din tot sufletul!
Sa stea in burtica pana la 36 de saptmani, sa se faca mari si puternice!

Va pup cu drag!

Bobitza 22+ Rebeca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monirina spune:

am vauzut ca vorbiti de sani, asa ca am pus o poza indecenta pe picasa, n-o voi lasa mult :) eu zic ca nu mi s-au lasat deloc sanii desi i-am avut crescuti cred ca triplu, am avut foarte mult lapte si am alaptat aproximativ 2 ani, si in afara de niste vergeturi eu zic ca nu s-au stricat deloc :)
regulile mele de baza : sutien care sa sustina bine sanii, si exercitiile fizice pt piept!! obligatorii pentru a intari muschiul pieptului ca sa poata sustine greutatea sanului!
Va pupacesc

Monirina mami lui Robert (5.01.2008) si 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

fetelor eu personal am promis si m-am jurat ca nu-mi mai fac nici o interventie legata strict de dorinta de a arta mai bine....am patit-o in 2007 , m-am operat la cap la sparnceana dr de un chist care ma deranja strict estetic ....am facut infectie intraspitaliceasca cu streptococus aureus ...pana 2009 am tras-o cu antibiotice 2 ani si perfuzii...am ajuns la neuro sa fiu operata in final..tesutul tot era infectat de la spranceana pana la ureche..mi-a fost scos , acum am pernita de silicon pe frunte si nu mai pot misca sparnceana dr nu mai am nervul ridicator al sprancenei...

ok eu pot fi un caz , nu general dar m-am lecuit




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Monirina ce butoane!!!

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput