Stelute de iulie-august 2013 (84)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Bobitza, eu nu imi permiteam sa iti dau sfatul pe care ti l-a dat sotul tau dar...m-am gandit la el

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Happy,

Bobitza 22+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

Laura, LA MULTI ANI .

Legat de concediu in afara tarii dupa nastere, luati in considerare ca lui bebe ii trebuie pasaport , vedeti cat dureaza sa il faceti, ca depinde de oras.

Legat de hainute, tineti cont de temperaturi, eu in Bucuresti pot sa jur ca o sa fie minim 35 de grade , deci strampii, pantalonasii, gecutele sunt o investitie inutila pt noi, zic eu.
Iancu s-a nascut la mijocul lui septembrie si in prima luna saracul nu a stiut ce sunt aia pantalonasi, a purtat doar bady si sosete .

Vai aseara am primit telefon de la cumnatamea sa imi zica ca soacramea e deprimata ca nu mai sunam, si ca bineinteles ca e vina mea ca fiusu nu vb cu ea . I-am zis aseara sotului sa o sune , ca na e de datoria mea sa fac educatie copilului ei cum sa comunice cu ea .

Gata m-am descarcat , eu oricum nu o sun .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Fetele, voi ce carusel muzical luati pt patut?
Am gasit atatea modele de nu stiu ce sa aleg. NAsa mea imi recomanda www.elefant.ro/jucarii/steluta-vise-placute-roz-198084.html" target="_blank">STELUTA de la Tomy.

Are 2 melodii, se ataseaza si la carucior, o iei dupa tine in masina si proiecteza niste jucarii pe tavan, lucru ce il incanta extraordinar pe bebe. (cel putin asta zic prietenele mele care au folosit-o)
Voi ati auzit de ea?

Bobitza 22+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Bobitza, am vazut steluta asta prin magazine dar nu stiu sa zic de ea. Eu am luat cuiva o lunita de la chicco si avea un mare neajuns, pe care nu l-am identificat la timp: tinea f putin melodia. Cred ca e bine sa fii atenta si la asta...

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

bobitza eu l-am vazut pe asta http://www.crazytoys.ro/jucarii/Jucarii-pentru-patut-26/VTech-95/4331/Lampa-Carusel-muzical.html si imi place tare mult. La Iancu am avut unul dar avea niste melodii stresante si l-am dat.Acum chiar imi place asta ca are de toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Anca, acum am realizat ca am vazut acest model in pozele unei prietene de pe facebook si l-am admirat mereu (ca design) dar nu stiam exact ce e. O s-o intreb si pe ea ce parere are, daca e multumita si daca e ok, il iau si eu ca nici nu e f scump...am vazut si la 300 RON.

Bobitza 22+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Fetelor, prin periplurile voastre pe internet/in oras ati dat cumva pe undeva de fuste lungi (maxi) din jerse sau vascoza ceva? As vrea sa imi iau una cu snur sau cu elastic lejer in talie, sa o port pe solduri acum ca vin caldurile...

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Happy, nu m-am uitat dupa asa ceva ca eu am mai multe, dar sigur se gasesc...

Anca, am vb cu tipa care are acel carusel. A zis ca l-a luat de la bebe Tei si e fffff incantata de el. A zis ca merita toti banii, deci, pe el!

Bobitza 22+ Rebeca

Mergi la inceput