Cu sutien sau fara.

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina30 spune:

Andacos,

In magazinele de specialitate, deci speciale de sutiene & co gasesti modele foarte faine si cu bretea mai lata sa sustina bine si si..dar costa... Ajung,e pana la 70-80 EUR un sutien fain... Eu nu am fost inca dar stiu pe cineva care asa doar si-a gasit.

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina30

Andacos,

In magazinele de specialitate, deci speciale de sutiene & co gasesti modele foarte faine si cu bretea mai lata sa sustina bine si si..dar costa... Ajung,e pana la 70-80 EUR un sutien fain... Eu nu am fost inca dar stiu pe cineva care asa doar si-a gasit.

Cristina

Cristina Ingrid Evelina(20.03.2010) si Magnus Tiberius (7.04.2006)


Da ,stiu,mi-am cumparat asa,insa trebuie sa fie si cineva(vinzatorul adica)care sa se priceapa sa stie ce sa-tzi dea.Daca nimeresti peste cineva care nu s epricepe...mai mult te enervezi!

Eu am descoperit aucm un magazin de vreo doi ani cam asa si de acolo ma aprovizionez,sunt relativ multzumita(de ce spun relativ pentru ca ultimele achizitzionate...au facut ceva mici modificari ,inca sunt ok...insa nu stiu pentru cit timp).Pretzurile sunt si ele acceptabile,sper sa nu modifice insa prea curind croiala.Pentru ca asta e o mare problema,ei modernizeaza,schima colectzii,tipare...si nu mai e cea fost odata!Vezi Triumph-ul.

Doamnele mele,pai adezivele nu-s pentru mine! Mai degraba o banda de aia d elipit,adeziva ar sustzine mai bine decit adezivele din imaginile voastre!

Ioana,minimizer sunt sutienele care "micsoreaza"sinul.Asa cum e push up-ul inventat cu un scop,la fel e minimizer-ul.


JG,sa stii ca si eu am cochetat cu ideea asta,insa mi-a trecut destul de repede...asa cum n-as face niciodata operatzie de marire de sini(daca ar fi fost nevoie),la fel si operatzia de micsorare...n-o vad ca pe o ptziune!Dra e doar parerea mea!(ma gindecs ca corpul meu,totul e adaptat,format cu sinii mari...brr...cine stie cum as arata fara ei!!!!)

Oricum se spune ca sunt sexi ,chiar daca nu mai sunt eu trasa prin inel!Or fi avind si sinii astia contributzia lor!

Gata ma duc la ale mele!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

dupa ce am avut sutiene si de la triumph, si de la jolidon, si de la marci no-name, pot sa spun ca am avut norocul sa gasesc unul care chiar imi place cum vine si ma simt bine purtandu-l, este vorba despre un sutien cumparat, culmea, din Lidl. port 85 C sau D, depinde de model/marca, pe mine ma terminau bretelele prea inguste, care mi se "infigeau" la propriu in carnea de pe umar si simteam cum imi stranguleaza circulatia.
ei bine, sutienul de la Lidl, care a costat vreo 25 de lei, are si bretele late, si sustinere suplimentara in lateral (bucatica aceea de plastic, verticala, care nu permite rasfrangerea marginii sutienului in zona laterala a toracelui).
in schimb, recunosc, eu nu suport sutienele FARA sarme, mi se par niste flescaituri, sincer, cel putin atatea cate am vazut sau probat eu. pe mine nu stau astea fara sarme, ies "dumnealor" pe sub marginea inferioara a cupei. nu suport nici cupele captusite, cu burete, daca s-ar putea ca sutienele sa fie din bumbac 100%, dar cu rezistenta si sustinerea celor din material sintetic, ar fi perfect. or exista, nu zic, dar nu le-am cautat sau intalnit eu pana acum.
nu m-am incumetat pana acum sa cumpar sutiene super-scumpe sau de la marci consacrate, in primul rand pentru ca la mine in oras nu gasesc, ar trebui sa vin probabil in bucuresti, iar pe net nu am curaj sa comand - daca nu-mi vine bine ? io sunt aia care tre' sa vada, sa pipaie, sa examineze si pe fata si pe dos, sa probez, nu am incredere sa comand pe net strict doar pentru ca arata bine in poza/pe manechin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Corina, la noi in oras, eu am gasit niste sutiene dragute si destul de bune la Takko. (port cam ca tine 80-85 C sau D)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos
Ioana,minimizer sunt sutienele care "micsoreaza"sinul.Asa cum e push up-ul inventat cu un scop,la fel e minimizer-ul.



Asta am priceput si eu. Si am vazut si niste poze pe net, dar tot nu vad cum poate sa ascunda sanu... Il ridica la gat si il declara gusha?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenn spune:

Minimizerul ii strange nitel astfel incat par mai mici .De obicei par cu un nr mai mic.(la cupa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Eu inainte de sarcina aveam 80B, acum am 75D sau 80C, depinde, ca difera de la model la model, dar intotdeauna am avut doar sutiene Triumph, orice altceva probam cu sperantza nu-mi venea pe plac deloc. Eu sunt incantata de ce modele gasesc la Triumph pe marimea mea (nu-mi plac alea "de babe", cum purtau mamele noastre, adica mama mea tot de la Triumph purta dar eu le ziceam "de babe":)
Daaaaaar, Corina Dani, Dumnezeu iti deie sanatate! Acum 2 ore am citit postarea ta cu Lidl, am tot fugit acolo...sutiene nu am gasit decat cu burete dar mi-am luat un body-shaper marimea S, acum stau cu el pe mine...zici ca-s in pielea goala dar mai supla si fara sa ma incomodeze tzitzele:))) Pfoai, buna inventie, fara copci. incheietori, nu se vede nimic pe sub haine, ce mishtooo e!! Si doar 40 de lei!! Ieri mi-am luat un Triumph cu 150, de stiam de asta nu-l ,kuam:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

De la Triumph imi iau Amourette 300, e foarte buna croiala pentru mine.
Insa cele mai bune sutiene (si cele mai durabile!) mi le-am luat de la Etam. Am sutiene si chiloti purtate si raspurtate de 5 ani si arata impecabil... exact ca noi. Nu stiu ce materiale au dar sunt minunate.

Abia astept sa prinda barbati-miu contract in Fr/Be sa-mi refac stocul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Andacos, daca silueta ta e echilibrata e bine... la mine nu e, sunt subtirica si mica de statura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui J G

Andacos, daca silueta ta e echilibrata e bine... la mine nu e, sunt subtirica si mica de statura.

J si Carla (05.02.2006)
www.prin-casa.ro/" target="_blank">Culinare


da'...sunt inalta si ma mai scot cu asta!Oricum sinii dau impresia de masiv...in general!Da' cred ca n-ar trebui sa-tzi faci probleme,ca vezi siliconatele prin reviste cum arata...slbe si cu mingi la purtator!

Adevarul e ca eu atita timp cit imi gasesc sutiene potrivite si nu am probleme sa-mi gasesc bluze(cu nasturi in fatza),sacouri... e ok!

Ioana Pos,eu am spus ca micsoreaza sinul ,nu ca-l ascunde sau il transforma in gusha ...

Dana

Mergi la inceput