Cu sutien sau fara.

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Ilinca,sutienele alea de "babe"de la Triumh au fost mama bunului sa spun asa.Faceau sinul ferm,il ridica ,statea tzapan:))))ei ce mai...o minunatzie!Si mai si tzineau cu anii!

Marele meu regret e ca nu pot purta sutiene frumoase,din dantela,cu funditze,panglici...ei sunt o minunatzie in magazine...insa nu pentru mine.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Imi si imaginez cum ar fi sa ma duc la birou ( lucrez intr-un mediu majoritar masculin) cu balcoanele mele nesiliconate 85D si fara sutien...hi hi hi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

andacos si restul fetelor "dotate" , incercati sutienele "prima donna": http://www.so-sensuelle.fr/catalog/prima+donna.aspx?gclid=CKCWqp_X0rYCFe3LtAodlXIA-A

suntem colege de suferinta, si eu am cautat cu anii pana sa gasesc ceva care sa-mi vina cu adevarat bine. uneori ma mai scot cu triumph, dar trebuie sa caut mult pana gasesc ceva pe plac si in unele sezoane nu gasesc nimic. in schimb, cu prima donna, jackpot de fiecare data. sunt scumpe, e drept, cam in jur de 100 de euro, dar un sutien bun face cat 10 camasi sexy. asa ca merita, din punctul meu de vedere.

o sa incerc si marlies dekkers ale corei, eu nu prea ma impac cu cupele buretoase si cu forma clara, si parca marlies are numai de-astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salcia spune:

Portocalia, foarte fain site-ul pe care l-ai recomandat, mi-au placut mult de tot sutienele Huit!

Eu port masura 80/85 B si in general caut sutiene cat mai comode, din materiale fine, fara niciun fel de sarme/plastic, bureti, push-up etc. In tineretea mea ma inversunam cu tot felul de sarme si dantele, acum imi plac cele "triunghi", insa sunt mai greu de gasit (majoritatea sutienelor din magazine sunt cu sarme si/sau bureti). Mai port si bustiere cateodata. Oricum, nu port niciodata sutien/bustiera in casa/noaptea, si am anumite rochii/topuri la care nu port deloc sutien (fara sa fiu "indecenta", nu vreau sa atrag priviri libidinoase).

A, am descoperit de curand cupele "preformate", tot fara bureti si sarme, si fara cusaturi aparente, invizibile pe sub tricouri si bluze mulate, mi se par o inventie foarte buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui portocalia



suntem colege de suferinta,


ce sa zic, portocalia, mi se rupe sufletul de mila pt voi saracele


Zi mersi ca le ai! :))))))))


Salcia, si eu tot cu triunghiuri din dantela, sunt tare faine si comode. Recent a cumparat mama-meapt ea niste bustiere supraelastice, din material moale. Un deliciu, desi pana acum am purtat doar la sport asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Citat:
citat din mesajul lui portocalia



suntem colege de suferinta,


ce sa zic, portocalia, mi se rupe sufletul de mila pt voi saracele


Zi mersi ca le ai! :))))))))



Fi atenta ce iti doresti Nu zis ca nu e sexos insa nu e usor sa administrezi o asemenea "proprietate" Si oricat de tapene ar fi balcoanele, daca nu au silicon in ele, de la o anumita varsta simti gravitatia altfel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui Miriluta

Imi si imaginez cum ar fi sa ma duc la birou ( lucrez intr-un mediu majoritar masculin) cu balcoanele mele nesiliconate 85D si fara sutien...hi hi hi

Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)


La birou poate nu, dar intr-un Betriebsausflug ar fi ceva ! (ce-mi place emoticonul asta!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

adevarat graieste Miriluta, nu e deloc comod sa ai sanii mari in zilele noastre. majoritatea confectiilor sunt facute pentru femei cu cupa A ori B, ori eu cu D tre' sa caut mult si bine pana sa-mi gasesc un sacou care sa-mi vina bine - daca-l mai vreau si taliat, pot sa uit. La fel la bluze si camasi, putine modele imi sunt accessibile. Cel mai tare ma enerveaza ca noul trend este sa nu mai rascroiesti deloc bluzele la piept, practic sunt drepte, ca cele ptr barbati. eu asa ceva nu pot purta, arat in ele ca intr-un halat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Interesant site-ul ala portocalia,cred si eu dupa cum arata, ca la mine mai bine s-ar potrivi sutienele de acolo decit cel din site-ul corei!

Dar marimile cum sunt,se potrivesc cu cele d ela Triumh de exemplu?

Pe mine cel mai tare ma siciie cind trebuie sa cumpar sacoul sau bluza cu un numar sau chiar doua mai mari,ca nu se potriveste la sini!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Miriluta

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Citat:
citat din mesajul lui portocalia



suntem colege de suferinta,


ce sa zic, portocalia, mi se rupe sufletul de mila pt voi saracele


Zi mersi ca le ai! :))))))))



Fi atenta ce iti doresti Nu zis ca nu e sexos insa nu e usor sa administrezi o asemenea "proprietate" Si oricat de tapene ar fi balcoanele, daca nu au silicon in ele, de la o anumita varsta simti gravitatia altfel.

Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)


nici chiar siliconul nu este mai puternic decat gravitatia

Mergi la inceput